Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 07.12.2005, 07:52
bambus67 Uporabnik bambus67 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce bambus67
Član od: Dec 2005
Sporočila: 23
Privzeto Toplotna črpalka

Ravno razmišlam o ogrevanju moje nove stanovanjske hiše. Veliko sem prečital o toplotnih črpalkah, dobil tudi nekaj ponudb od firm itd. Zelo pa bi bil vesel za mnenje tistih , kateri to zadevo v praksi preizkušate ali jo že nekaj let uporabljate. Saj veste ponudbe , izračuni gor ali dol, praksa pokaže svoje.
Zadeva pa ni poceni, HVALA

p.s. Živim namreč na "nafti", saj sem prečital, da naj bi bila kombinacija z podtalnico zelo učinkovita te pa pri meni nikoli ne zmanjka.
Staro 07.12.2005, 10:37
Jakec Uporabnik Jakec ni prijavljen
Mojster
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.194
Privzeto Re: Toplotna črpalka

kolikor sem prebral naj bi bila to res dobra zadeva. dej se še kaj pozanimaj okoli subvencija če se da kaj dobit za to
Staro 07.12.2005, 10:53
Novinec

ja subvencija se dobi nazaj to ni kaj, samo moraš malo pohitet, da si na začetku seznama, saj veš kako to v naši državi funkcionira, sicer zmanjka denarja ! hmmm

Nazadnje uredil bambus67 : 13.04.2006 ob 10:54.
Staro 07.12.2005, 13:52
eisenhower Uporabnik eisenhower ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce eisenhower
Član od: Dec 2004
Naslov: In the middle of the town of Nowhere
Sporočila: 349

Citat:
Objavil-a bambus67
ja subvencija se dobi nazaj to ni kaj, samo moraš malo pohitet, da si na začetku seznama, saj veš kako to v naši državi funkcionira, sicer zmanjka denarja !
drgač je ful atraktivna in uporabna zadeva, sam jo takoj montiram, če imam svojo bajto.

kar se pa gnarja tiče, je pa objavljen razpis tlele:
http://www.ekosklad.si/pdf/33OB05A_razpis.pdf

in višino sredstev so v petek 2. decembra zvišal za 150 miljonov, tak da je gnarja še dosti:wink:
Staro 23.01.2006, 15:19
Novinec

Hmmm..... saj ne morem verjet, da v Sloveniji se nihce ne preizkusa te zadeve , oziroma nima iskusenj s tem ???
Staro 23.01.2006, 15:29
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Subvencij in kreditov za ekologijo ni težko dobiti in ponavadi sploh ni toliko zanimanja, da bi denarja zmanjkalo.
Sem že izkoriščal te zadeve in ni bilo nobenih težav. Razpisi so takorekoč vsako leto (sicer ne vedno za vse zadeve).

Za toplotno črpalko z zemeljsko vrtino sem pa bolj previden. Precej stane. Nihče ti ne garantira, da bo res delovalo (dovolj toplote/podtalnice v vrtini). Pa še vedno glasnejše so govorice, da bo država začela pobirati koncesnino za izkoriščanje naravnega vira. Prijaviti je zadevo že treba.

Sodelavec je dal izdelati predračun. Mislim da je dobrih 7 milijonov. Menda njegovi znanci to imajo in kurjava na sezono jih stane le še 60 jurjev.

Jaz iščem in preizkušam druge vire.
Staro 23.01.2006, 15:57
ereinion777 Uporabnik ereinion777 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce ereinion777
Sporočila: 69

Na www.strojnistvo.com je dovolj debate o tej temi.
Staro 23.01.2006, 16:34
Teo Uporabnik Teo ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Teo
Član od: Jul 2001
Sporočila: 11.150

mi mamo toplotno črpalko za ogrevanje vode poleti. strošek je 0. ene 15 let nazaj ko smo to nabavili je bla lih neka akcija in se je super izšlo. Nimamo pa vrtine, ampak izkoriščamo samo toploto iz prostora. Črpalka nam tudi drži klet na par °c nižji temperaturi kot ostali prostori.

glej, tle je en zanimiv link. model je pokomentiral celotnjo gradnjo svoje hiše... in to kar temeljito. lep projekt http://www.ff.uni-lj.si/slovjez/mh/gradnja.html

tukaj je še stran našega proizvajalca: http://www.termotehnika.com/tc2vz.php#
mi imamo en starejši model tč2 in do zdej v vseh letih ni blo resnejših problemov, edin kompresor je crknu enkrat in so ga menjali.
Staro 23.01.2006, 16:35
Teo Uporabnik Teo ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Teo
Član od: Jul 2001
Sporočila: 11.150

aja... subvencije:
http://www.termotehnika.com/subvencije.php
Staro 27.01.2006, 10:03
soncka Uporabnik soncka ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce soncka
Član od: Nov 2005
Sporočila: 2

[quote=Teo]mi mamo toplotno črpalko za ogrevanje vode poleti. strošek je 0.

To ni čisto res ..... ker toplotna črpalka greje vodo res da iz toplote zraka ampak: tega toplega zraka ni vedno dovolj ali pa ni dovolj topel. Dela obratno kot hladilnik - v zunanji prostor hladi v notranjosti pa greje. Kadar tega toplega zraka ni dovolj si pomaga z elektriko. Tako da moraš računati z večjo porabo elektrike. Na letni ravni znaša to povečanje za cca 20.000 do 25.000 SIT. Še vedno zanemarliv strošek v primerjavi porabe cca 500 l kurilnega olja v času nekurilne sezone. Tako da toplotna črpalka je res ena najcenejših opcij gretja sanitarne vode v nekurilni sezoni. Kar pa se tiče dodatnega ogrevanja pa je že malo dražji projekt. Rabiš vrtino in dober pretok vode. Ampak to ni vedno ravno 10 m pod hišo.....

Značke
črpalka, toplotna

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:28.