Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.07.2007, 13:18
bobo72 Uporabnik bobo72 ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 6
Privzeto Sagem modem

Pozdravljeni, problem je sledeč imam paket trio, do 14.7.2007 je vse delovalo brez problemov, ko se vrnet z dopusta zadeva ne dela niti internet niti siol tv, kličem čez na 080 1000 nekaj ni vredu bodo prijavili napako, pride tehnik napake ne ve odpraviti pravi da je nekaj z linijo narobe zadeva še danes ne deluje kot je treba, so rekli da bodo prišli ta teden in si vzamejo čas da zadeve preverijo ???????!!!!!!!!!!!!!!!!.

Torej edina zadeva ki deluje je da modem sagem priklopim diretno na računalnik mimo routerja kreiram povezavo in to je to. Če pa priklopim router na sagem zadeva v nekaj sekundah pade in se več ne sinhronizira s centralo, sem mislil da je router pokvarjen, pa ni, sem probal z tremi različnimi routerji in zadeva je enaka, ko povežem modem in router se stvar sesuje, tv pa sploh ne dela v nobenem primeru, a ve mogoče kdo za kašnem nasvet ali kaj podobnega?????????????

lp

boris
Odgovorite s citatom
Staro 01.08.2007, 19:05
X-wrt Uporabnik X-wrt ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 38
Privzeto Re: Sagem modem

Si priklopil router na wan port ?
Zamenjal mrežni kabel od samega do routerja ?
Odgovorite s citatom
Staro 10.08.2007, 21:53
Apla Uporabnik Apla ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 112

Je kaj novih info v zvezi s tem problemom? Meni se zadnjih nekaj dni dogaja isto. Imam pa Sagem modem in Linksys BEFSR41 router. Povezala dela stabilno samo takrat, ko je na modem priključen direktno PC in PC vzpostavlja ADSL PPPoE povezavo. Če pa PPPoE vzpostavlja router, se po padcu modemske povezave PPPoE ne vzpostavi nazaj.
Odgovorite s citatom
Staro 11.08.2007, 00:13
sumoborac Uporabnik sumoborac ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce sumoborac
Sporočila: 69

Citat:
Objavil-a Apla Prikaži sporočila
Je kaj novih info v zvezi s tem problemom? Meni se zadnjih nekaj dni dogaja isto. Imam pa Sagem modem in Linksys BEFSR41 router. Povezala dela stabilno samo takrat, ko je na modem priključen direktno PC in PC vzpostavlja ADSL PPPoE povezavo. Če pa PPPoE vzpostavlja router, se po padcu modemske povezave PPPoE ne vzpostavi nazaj.
tudi ce vec racunalnikov na enkrat prikljucis na Sagemov modem ter na vseh vzpostavic ADSL PPPoe povezavo pade linija? ali takrat ostane stabilna? Si preveril moznost da Sagemov modem nastimas da deluje kot router?
( http://192.168.2.1 )

Sumoborac
Staro 11.08.2007, 00:15
080 Rok Uporabnik 080 Rok ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Rok
Sporočila: 152

Citat:
Objavil-a Apla Prikaži sporočila
Poskusi na Sagemu izklopiti DHCP. Nekatere routerje zna to motiti.
Preveri tudi nastavitve samega routerja. Nastavljen mora biti recimo na "keep connection alive" opcijo. Če se računalnik poveže BP, potem tudi z routerjem nebi smele biti težave.
Odgovorite s citatom
Staro 11.08.2007, 15:59
Pripravnik

V bistvu sem zdaj zadevo začasno rešil tako, da namesto Linksysa za router uporabljam kar Sagem, ki mi tudi sam vzpostavlja PPPoE. Ko bom imel kaj časa, bom poskusil še zgornji nasvet (ugasniti DHCP na Sagemu). Mi je pa čudno, da pred nadgraditvijo na ADSL2+ teh težav ni bilo. Se mi pa tudi redno dogaja, da enkrat na pol ure pade povezava modema s centralo (Sagem kor router, ADSL2+). V tem času seveda ne dela niti TV niti telefon. Ko pa je vse OK, se modem sinhronizira z 9Mbps, torej izgleda v redu.
Odgovorite s citatom
Staro 12.08.2007, 00:40
080 Rok Uporabnik 080 Rok ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Rok
Sporočila: 152

Se pravi obcasno pade sinhronizacija (adsl lučka začne utripati)?

Javi mi username na ZS, da preverim parametre linije in ti sporočim kaj in kako naprej.
Odgovorite s citatom
Staro 12.08.2007, 20:59
Pripravnik

Ja, na cca. pol ure ugasne ADSL lučka, potem začne utripati in po 30 sekundah se sinhronizacija spet postavi. V tem času seveda nič ne dela - če medtem ravno telefoniram, se pogovor prekine, TV zmrzne, ...

Na ZS sem ti poslal username in se seveda pripročam za pomoč.
Odgovorite s citatom
Staro 13.08.2007, 15:34
sumoborac Uporabnik sumoborac ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce sumoborac
Sporočila: 69

se bojo potrudili ter ti zadevo uredili. najvrjetneje tekom tedna

Sumoborac
Staro 21.08.2007, 11:35
Pripravnik

Očitno je Siol res spremenil moj profil na centrali in to že naslednji dan. Modem se zdaj sinhronizira na 11MB (prej 9MB), sinhronizacija ne pada več, TV dela sprejemljivo dobro, le zvečer so pogoste kocke. Upam, da jim bo uspelo rešiti še to. Se pa sprašujem, ali ne bi bilo pametno zamenjati Sagem modema za kaj drugega? Calisto? Ima kdo izkušnje z zamenjavo? Bo povezava bolj stabilna, TV slika boljša? Ali Telekom odobri take zamenjave brez težav?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
modem, sagem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prekinjanje povezave - modem SAGEM F@st 3344 Staš Tehnična pomoč 5 29.04.2007 13:51
Sagem modem težave firewire Tehnična pomoč 5 27.02.2007 19:09
Sagem modem in analogni telefon težave dualband Tehnična pomoč 7 03.01.2007 12:21
Web server in sagem modem starr Tehnična pomoč 5 28.12.2006 23:02
Sagem modem ter nastavitve portov! modelko Tehnična pomoč 1 24.12.2006 11:34

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:55.