Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 13.05.2009, 19:00
DevilDante Uporabnik DevilDante ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce DevilDante
Član od: May 2009
Sporočila: 1
Exclamation Vprašanja glede kablov za optiko in optični internet

Imam namen naročiti optiko in me zanimajo določeni detajli glede kablov pri optiki. Prvo vprašanje je glede kabla ki je potreben za povezavo med modemom in tole majhno belo plastično škatlico ki jo imam nad vhodnimi vrati v stanovanju (govorim o montaži v bloku). Zanima me kakšna je priporočljiva dolžina tega kabla. Druga zadeva, ki me zanima je ta kateri kabel je boljše imeti daljši pri montaži ta, ki potuje od bele škatlice do modema ali kabel, ki potuje od modema do računalnika in televizorja in kateri kabel povzroča več izgube signala če je daljši ta ki potuje od bele škatlice do modema ali ta ki potuje od modema do računalnika in televizorja ker sta te dve napravi praktično na isti razdalji od te bele škatlice kar je približno 13 metrov (izmerjeno če bi modem postavil zraven računalnika in speljal kabel od bele plastične škatlice vse do modema kar je tut ob enem v neposredni bližini TV-ja). Zanima pa me še kakšna je dolžina kabla ki ga dobiš v paketu z modemom in vsemi ostalimi stvarmi ki so potrebne za priklop.

Nazadnje uredil DevilDante : 13.05.2009 ob 19:06.
Odgovorite s citatom
Staro 13.05.2009, 19:06
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638
Privzeto Re: Vprašanja glede kablov za optiko in optični internet

Ne obremenjuj se s tem, saj ko ti bodo priklopili optiko, boš itak moral uporabit kable, ki so predvideni za to.
V glavnem, do modema pride optični kabel. Druge varijante ni(vsaj če ne želiš izgubit možnosti, ki ti optika ponuja), dalje namrej od modema pa je itak najboljši mrežni kabel( mislim da druga možnosti niti ne obstaja, ker boš bolj težko vtaknil optični kabel v mrežno kartico)

Tak da se ne obremenjuj s tem.
Odgovorite s citatom
Staro 14.05.2009, 08:40
Rezilo Uporabnik Rezilo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Rezilo
Član od: Apr 2009
Naslov: Postojna
Sporočila: 444

Citat:
Objavil-a DevilDante Prikaži sporočila
Imam namen naročiti optiko in me zanimajo določeni detajli glede kablov pri optiki. Prvo vprašanje je glede kabla ki je potreben za povezavo med modemom in tole majhno belo plastično škatlico ki jo imam nad vhodnimi vrati v stanovanju (govorim o montaži v bloku). Zanima me kakšna je priporočljiva dolžina tega kabla. Druga zadeva, ki me zanima je ta kateri kabel je boljše imeti daljši pri montaži ta, ki potuje od bele škatlice do modema ali kabel, ki potuje od modema do računalnika in televizorja in kateri kabel povzroča več izgube signala če je daljši ta ki potuje od bele škatlice do modema ali ta ki potuje od modema do računalnika in televizorja ker sta te dve napravi praktično na isti razdalji od te bele škatlice kar je približno 13 metrov (izmerjeno če bi modem postavil zraven računalnika in speljal kabel od bele plastične škatlice vse do modema kar je tut ob enem v neposredni bližini TV-ja). Zanima pa me še kakšna je dolžina kabla ki ga dobiš v paketu z modemom in vsemi ostalimi stvarmi ki so potrebne za priklop.

Jst sam povem ne obremenuj se s tem..Ko pridejo mojstri ti štimat oni bojo vse naredili od bele škatlice do modema ti potegnejo optični kabel pač kolk ga potrebuješ...oni majo več dolžin sabo...A od modema naprej za TV recimo pa si moreš nabavit UTP kabel če je slučajno TV odaljen več kot 3 metre..ker zraven sagema dobiš UTP kabel sam nažalost je samo dolg 3 metre.. A modem če bo zraven PC pa itak dobiš omrežni kabel dovol dolg....Tko da brez panike..

Nazadnje uredil Rezilo : 14.05.2009 ob 08:44.
Odgovorite s citatom
Staro 14.05.2009, 19:59
fiber Uporabnik fiber ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 15

izguba na 13 metrih UTP-ja ne se hecat
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
glede, internet, kablov, optični, optiko, vprašanja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kdaj bo optika? sr@nje Tehnična pomoč 68 05.11.2011 21:01
Instant Internet / satelitski internet - predlogi, ponudba, vprašanja in podobno randius Računalništvo in internet 36 03.03.2010 15:46
vprašanja glede hitrosti djpiky Tehnična pomoč 27 02.11.2008 21:23
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 01:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:51.