Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 27.05.2013, 07:58
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638
Privzeto Re: Hitrost optike [kdaj bo kaj novega?]

Citat:
Objavil-a Rusy Prikaži sporočila
Jst vem zakaj bi rabu...ni vse za javnost
Saj pa mas možnost naročit večje hitrosti na optiki:
http://www.siol.net/Internet/Tabela_hitrosti.aspx

Teoretično, da maš hitrost 100/20.....imaš opremo, ki ti bi podpirala take hitrosti? Takaj oprema ni ravno zastojn. Dober router stane celo premoženje, da ne omenjam SSD diskov, ki so sposobni zapisovat tako hitro podatke, če bi že dejansko uporabljal tako hitrost.

Če nimaš opreme, ki omogočajo polno izkoriščat najvišje hitrosti, je vso to govorjenje mlatanje prazne slame.
Staro 27.05.2013, 11:02
koble Uporabnik koble ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce koble
Član od: Aug 2007
Sporočila: 433

Citat:
Objavil-a MIKO Prikaži sporočila

Teoretično, da maš hitrost 100/20.....imaš opremo, ki ti bi podpirala take hitrosti? Takaj oprema ni ravno zastojn. Dober router stane celo premoženje, da ne omenjam SSD diskov, ki so sposobni zapisovat tako hitro podatke, če bi že dejansko uporabljal tako hitrost.

Če nimaš opreme, ki omogočajo polno izkoriščat najvišje hitrosti, je vso to govorjenje mlatanje prazne slame.
100mb linija je približno 12MB/s .SSD ti pride prav samo če imaš nekje 500mb linije naprej.
12MB/s je pa dokaj počasi za trenutne čase.

Nazadnje uredil koble : 27.05.2013 ob 11:05.
Odgovorite s citatom
Staro 27.05.2013, 11:52
Uporabnik

Citat:
Objavil-a koble Prikaži sporočila
100mb linija je približno 12MB/s .SSD ti pride prav samo če imaš nekje 500mb linije naprej.
Staro 27.05.2013, 13:19
Mislim Uporabnik Mislim ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2011
Sporočila: 235
Wink Re: Hitrost optike [kdaj bo kaj novega?]

Citat:
Res je tole. Sem nekaj let nazaj na snemal DVD datoteke preko 100Mbit mreže - se je moral zapisovalnik ustavljati vsake par minut, da je nafilal cache. Preko 1000Mbit mreže teh problemov ni bilo.

Da še jaz pristavim svoj lonček. Če gre samo za kopiranje, je HDD v večini primerov dovolj hiter. Razen če začne kak drug proces v ozadju mleti po disku, in se sekvenčno branje HDD zaradi tega "multitaskinga" spremeni v random skakanje glav po disku. Mi je ravno zaradi šarjenja procesa v ozadju par dni nazaj hitrost kopiranja s SSD na HDD padla s 60MB/s na 5MB/s.

Če imaš kakšno drugo strežniško aplikacijo, npr. SQL strežnik, spletni strežnik ali remote desktop, pa seveda ni razmerje 1:1 med podatki, ki jih prebere z diska in tistimi, ki jih pošlje naprej po mreži. Se mora HDD in še CPU kar fajn namučiti, da ti zgenerira podatke, ki jih pošlje naprej po mreži.
Odgovorite s citatom
Staro 27.05.2013, 14:15
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.226

Citat:

Jst mam opremo pravo vse pripravljeno za višje hitrosti..tak da je odvisno od Siola če bo to omogočil za primerno ceno..
Staro 27.05.2013, 19:48
mking Uporabnik mking ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2009
Sporočila: 260

Citat:
Objavil-a Rusy Prikaži sporočila
Jst mam opremo pravo vse pripravljeno za višje hitrosti..tak da je odvisno od Siola če bo to omogočil za primerno ceno..
Potem jim pa napiši da rabiš 1000/1000 - ker imaš vse pripravljeno.
Nekateri pa res znate sam nabijati poste brez veze.
Odgovorite s citatom
Staro 27.05.2013, 22:09
Hastatess Uporabnik Hastatess ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2010
Sporočila: 73

Citat:
Pošteno sem se nasmejal tule

Kot kaže ne veš kaj pomeni 100/20.
Odgovorite s citatom
Staro 28.05.2013, 07:17
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Hastatess Prikaži sporočila
Pošteno sem se nasmejal tule

Kot kaže ne veš kaj pomeni 100/20.
Ti se kar smej, tu so pa dejstva:
hitrost 100 MB linije pomeni download cca 12,5 Mb
Hitrost zapisovanja 7200 rpm je nekje 100Mb. Če imaš raid je to med 200 in 400Mb. V tem primeru dvomim da ima raid, ker tip jamra da bo primerna cena optike, to pomeni, da trenutno, ko ima na razpolago, mu je predrago, tako da domnevam da tudi raid mu je predrag. Pa da se vrnem na tistih 100 Mb, ki je zagotovljenih nekje pri novem disku, ki še ni napolnjen. Ko je disk nekaj časa v uporabi, seveda te hitrosti padajo.Da ne omenjam, da zadeva kostanto pada z uporabo drugih istočasnih zapisov, ko kaj delaš na računalniku. Torej, teoretično dobiš zapis na HDD pri 7200 rpm čudovitih 100Mb, ko ga ne uporabljaš, ko nimaš veliko servisov, ki ti šarijo po disku. Če pa imaš kak strežnik ftp ko ti kaki uporabniki prenašajo(upload) na server podatke...kaj misliš, kako hitrost boš mel?
Aja, treba upoštevat,da vsi uporabljajo to 100 Mb linijo, torej razlika ni tako očitna.
Pa vseeno je. Kdo je kaj dela(dejansko dela, ne igra igrice), pol vidi, da so diski(govorim o HDD) tisto kar zavira računalnik.
To je enako, ko folk kupi i7, not pa ima HDD zagonski disk. Kaj mislite, koliko moči rabi procesor za normalno delovanje računalnika? Procesor se dolgočasi, gre na kavo, odspi eno rundo, ker čaka disk da zapiše podatke.

Pa da še omenim router. Večina jih ima router do 100€. S takim routerjem ne moreš uporabljat linije 100/100 v polni meri. Naj me koklja brcne, če lahko. Če bi to dejansko bilo mogoče, pol ne vem zakaj prodajajo routerje po nekaj 1000€. Le kod bi to kupil, če lahko vse narediš z routerjem za 100€

Sicer pa tukaj sem omenil stališče strojne opreme kot en faktor zakaj taka linija je neuporabna za navadne smrtnike. Kot so zapisali nekateri predhodniki, za navadnega userja to ni sploh uporabno. Če si pa kaki profi-user pa boš itak raje najel kje kak strežnik za profi zadeve. Bo ceneje.
Staro 28.05.2013, 07:54
Maverick Uporabnik Maverick ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 412

Lol...
Tudi jaz sem se nasmejal, sploh nad zgornjim postom

BTW: Imam disk, star 2 leti. Gor že kar nekaj podatkov, vsekakor ni nov. Ko sem ga prvič testiral novega, mi je dal 89 MB/s write speed. Ko sem ga zdele še enkrat testiral mi je dal takisto 90 MB/s... Ne razumem zakaj bi hitrost zapisovanja padala ko se disk napolni? Hitrost pade samo:
a) Disk nekaj bere in piše hkrati
b) Cel sistem bremeni nek servis, ki jemlje CPU cikle

Okol routerjev... Router za nekaj 1000€ omoča še marsikaj drugega kot flow podatkov 100/100... Router je lahko 3500€ pa ima iface samo 100/100, samo toliko za info...
Lahko pa stane 1500€ pa ima 1000/1000 iface...
In router za 100€ BP prebavi 100Mbit WAN-LAN...
https://slo-tech.com/forum/t414294
Je pa res kar si napisal, strinjam se samo s tem:
S takim routerjem ne moreš uporabljat linije 100/100 v polni meri.
Ker WAN-LAN in hkrati LAN-WAN (se pravi DL in UL) pa res verjetno ne bo prečikal... Pa vendar, koliko ljudi pa dela to hkrati?
Odgovorite s citatom
Staro 28.05.2013, 10:31
krneki165 Uporabnik krneki165 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2013
Sporočila: 37

Citat:
500Mb linija je približno 50MB/s, to zmore že en bogi disk za prenosnik. Dober SSD gre do 500MB/s

Glede hitrosti 100Mb da ne rabi. Zakaj ravno 100Mb, zakaj ne 512Kb? Pač čas gre naprej in bolj tehnološko osveščeni ljudje kar hitro najdejo razlog za to. Jaz recimo snemam igre ki igram z svojo ligo in upload na youtube 15GB velikih datotek rabi več kot 1 uro. In to je 720p@30FPS, če bi želel dat gor 1080P@60FPS bi rabil ogromno več časa. Potem so še slike in filmi od kolegov. Ker imam server jaz gostim gor vso to vsebino in bi bilo lepo če bi lahko to dajali gor in pobirali hitreje (nekdo pač ne uporablja facebook za širit osebne zadeve).

Glede cene routerja, jaz sem si naredil HTPC server ki je tudi router in 20/20MB povezava z torrenti na 1000 istočasnih povezav mu ne predstavlja nobenega problema.

Nazadnje uredil krneki165 : 28.05.2013 ob 10:45.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hitrost, kaj, novega, optike

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Hitrost interneta-lokacija? muc Tehnična pomoč 16 18.11.2010 19:43
Kazenske točke maestro II. Avtomobilizem 23 05.09.2009 14:56
spremenljiva upload hitrost pošiljanja e-mailov ijas Tehnična pomoč 14 26.08.2008 22:33
Ista hitrost kot prej, siol tv ne dela.. Mitoo Tehnična pomoč 3 27.05.2008 14:00
[Matematična naloga] Polž in elastika Neuromancer Znanost in okolje 52 13.10.2006 12:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:35.