Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 06.10.2016, 06:17
extremni Uporabnik extremni ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 62
Privzeto Optika od TS bele škatlice do modem konektorji?

Zanima me ker se bliža priklop optike v mojem stanovanju sledeče. Iz kleti kjer je glavna omarica TS v bloku pride črn kabel do mojega stanovanja cca 3 mm skozi vrata stanovanja do omarice (bele škatlice telekoma) od tu naprej pa potem gre tisti "rumeni tanek" optični kabel do modema kjer se priklopi v modem s konektorjem. Do tu jasno vse. Zanima me ali je morajo biti na drugi strani tega rumenega optičnega kabla vseeno konektorji ali lahko to GVO odreže in zvari v tisti beli škatlici skupaj s tistim črnim kablom. Ker se bojim da konektorji nebodo šli skozi cevi ne bi bil pa problem da se konektor všteka v modem in potem nazaj vleče ta rumen kabel do te škatlice brez tistih konektorjev na drugi strani. Pri modemu so fiksni kaj pa druga stran? Se pravi pri modemu fiksni konektorji do omarice pa kabel brez konektorjev in potem zvar v sami škatli s črnim kablom? Ker koliko sem brskal je na teh rumenih kablih na obeh straneh po 4x konektor (2x pri škatli beli 2x pri modemu). Jaz ba bi rad da ja za začetek samo pri modemu konektor fiksni da se bo lahko po cevi vlekel samo kabel brez konektorjev do tiste bele škatlice ki bo na hodniku stanovanja, ker ne vem če bodo šli konektorji skozi cevi v stenah do sobe kjer imam modem.

Hvala za odgovor.

Ex.
Odgovorite s citatom
Staro 07.10.2016, 05:24
Novinec
Privzeto Re: Optika od TS bele škatlice do modem konektorji?

A res ne ve kdo ali se bodo lahko konektorji na "rumenem" kablu odrezali na eni strani in vlekli po kanalu ali morajo biti fiksni na obeh straneh?
Odgovorite s citatom
Staro 07.10.2016, 08:05
-JM- Uporabnik -JM- ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 686

A na tej beli škatlici od Telekoma (v stanovanju) je ženski del konektorja, kjer bi naj prišel rumeni optični kabel ?
Pri meni je zvarjen rumeni (2 vlakna-eno za kabelsko, drugo za internet+ip tv+telefon) in črni (4 vlakna-2 sta rezerva) v omarici zunaj hiše (torej brez konektorja), naprej pa gre rumeni v modem, kjer je konektor.

Nazadnje uredil -JM- : 07.10.2016 ob 08:11.
Odgovorite s citatom
Staro 07.10.2016, 08:58
Novinec

Citat:
Objavil-a -JM- Prikaži sporočila
A na tej beli škatlici od Telekoma (v stanovanju) je ženski del konektorja, kjer bi naj prišel rumeni optični kabel ?
Pri meni je zvarjen rumeni (2 vlakna-eno za kabelsko, drugo za internet+ip tv+telefon) in črni (4 vlakna-2 sta rezerva) v omarici zunaj hiše (torej brez konektorja), naprej pa gre rumeni v modem, kjer je konektor.
Ma to začetek pri škatlici v stanovanju una bela omarica je v kleti bloka, samo stanovanje me zanima kjer pride iz kleti črn kabel v belo škatlico ki bo v mojem stanovanju od tu naprej pa gre rumen kabel do modema. Pooanta ta rumen kabel ima na obeh straneh konektorje 2x2 , mene pa zanima ali lahko odrežejo tista dva ki sta na kontra strani od modema (tu so fiksni da se všteka v modem) in potem v sami beli škatli v stanovanju zvari s kablom ki pride od omarice v kleti bloka do bele škatle v stanovanju.

Prilagam sposojeno sliko, kjer bi tista dva konektorja kot sta na sliki odščipnili dali kabel v kanal in privarili na beli škatlici z unim iz kleti to pomeni ostaneta samo moder in zelen če se ne motim pri modemu. Na sliki kjer bi se ta dva konektorja odšipnila da bi šel lahko kabel lažje po kanalu teh ne bi bilo. http://www.elektronik.si/phpBB2/file...oza0001_dd.jpg
Odgovorite s citatom
Staro 07.10.2016, 09:08
Uporabnik

To sigurno gre, ker je pri meni tako narejeno, da imam konektorje samo na strani modema.
Je pa vprašanje kdo ti bo to naredil in za kako ceno ?
Odgovorite s citatom
Staro 07.10.2016, 09:39
Novinec

Citat:
To sigurno gre, ker je pri meni tako narejeno, da imam konektorje samo na strani modema.
Je pa vprašanje kdo ti bo to naredil in za kako ceno ?
Slika je sposojena, pri meni se ni bil GVO sele pridejo zato morajo urediti oni vsaj upam

Nazadnje uredil extremni : 07.10.2016 ob 09:41.
Odgovorite s citatom
Staro 07.10.2016, 12:15
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.226

Takole meni pride optika v stanovanje.. In nobenega črnega kabla ni ki pride v stanovanje..

Slika:

Jst sem na optiki od leta 2009 tak da mislim da nič drugače ne priklapljajo danes

Nazadnje uredil Rusy : 07.10.2016 ob 12:25.
Odgovorite s citatom
Staro 07.10.2016, 12:42
Uporabnik

Sem tudi od l.2009 na Telekomovi optiki, pa nimam tako. Možno da v bloku delajo drugače
Odgovorite s citatom
Staro 07.10.2016, 13:02
Novinec

Ja cakam na pravi odgovor crn kabel sigurno pride v to skatlo brez konektorjev iz kleti bloka od tu naprej pa me vseskozi zanima ali se lahko odstranita konektorja na tem rumenem spet ne kot na sliki in direktno prsvasata na kabel rumen ki gre potem do modema ki pa jasno ima fiksni konektor gor pri modemu drugi pa je za kabelsko. Kontra stran od modema brez konektorjev ali ne to je vprasanje da lahko v mojo cev pri modemu potisnejo samo kabel DO mojega hodnika kjer bo ta bela skatla ampak se enkrat brez konektorjev na tej strani rumenega kabla v sami skatli pa svas rumenega brez konektorjev s crnim ki itak nima konektorjev. Rumen kabel na eni z 2 konektorjema pri modemu na drugi SAMO kabel -JM- pravi da gre? Prejsna slika pa po inf. ki jih trenutno imam ni vec taksen kot ga prikazuje ta slika od Rusya al pa je samo sminka drugacna efekt pa isti.

Nazadnje uredil extremni : 07.10.2016 ob 13:15.
Odgovorite s citatom
Staro 07.10.2016, 13:17
Novinec

Citat:
Sem tudi od l.2009 na Telekomovi optiki, pa nimam tako. Možno da v bloku delajo drugače
Evo on pa pravi drgac kot ti rusy saj me oba zastopita zakaj sprasujem ker konektorji bodo tesko sli skoz cev v zidu ki je pripravljena do modema zato sorasujem modem DA konektor druga stran istega kabla NE konektor. Nebi pa rad imel kanalov na zidu ampak skritih v zidu kjer imam ze cev pripravljeno eto to je to. Ce pa iz kleti v stanovanje pride kaksen drug kabel druge barve pa nima veze ker je v vsakem primeru brez konektorjev in se svasa na unega ki gre naprej proti modemu od bele skatle.

Nazadnje uredil extremni : 07.10.2016 ob 13:22.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
bele, konektorji, modem, optika, škatlice

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Optika od TS bele škatlice do modem konektorji? extremni Tehnična pomoč 6 13.10.2016 16:16
Modem optika zlatorog O storitvah 13 17.02.2015 08:21
optika in modem Nani32 O storitvah 4 15.04.2010 10:30
Telekomov Iskra modem (optika) kitl O storitvah 6 02.11.2009 13:17
Prospero632, Optika, Porti Mariborchan Tehnična pomoč 13 25.03.2009 06:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:19.