Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 22.10.2005, 15:29
Matilda Uporabnik Matilda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Matilda
Član od: May 2002
Sporočila: 577
Privzeto

Če pustiš denar v sobi vedno reskiraš, daj.... saj lepo povejo na recepciji in tudi napisano je, da ne garantirajo za predmete, ki niso v sefu. Če pa ti je škoda tistih nekaj fičnikov dati za sef... V hotelih imajo sezonske delavce, pa še balkoni so ponavadi razdeljeni le z ograjami ipd. Čisto brez veze je kritizirat hotel. Bi poklicali policijo in bi se zadeva morda tudi pozitivno končala.

Pa še ena zanimiva iz hotela v Istanbulu: kolegu so prvi dan ukradli čevlje iz sobe in glej ga zlomka, ko smo se vračali čez en teden in prespali zadnjo noč v istem hotelu...evo čevljev v vrečki.
Staro 23.10.2005, 19:14
IztokB
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Seminar za turistične vodnike

A je skregano s politiko (etiko) tega foruma, če objavim spletno stran, kjer se da dobiti informacije o seminarju za turistične vodnike, ki ga organiziramo novembra?

Iztok
Staro 23.10.2005, 22:48
solsikke Uporabnik solsikke ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce solsikke
Član od: Nov 2003
Sporočila: 16.452
Privzeto

Načeloma se reklame ne dela, če pa je seminar brezplačen (kar močno dvomim, da je), potem pa ni nobenega problema.

Najboljše pa je, da ti zainteresirani za tečaj pošljejo osebno sporočilo.

100% woman and the maraschino cherry on top of everything else.
Good girls get fat, bad girls get eaten
Staro 25.10.2005, 10:30
gudek
Guest
Privzeto

V osnovi tu ni problem sefa, ampak poštenosti ljudi in obstaja velika verjetnost, da je nepošten bil nekdo od zaposlenih v hotelu.
Če bi bilo vlomljeno, bi se verjetno kaj poznalo, če je pa nekdo odklenil pač ne.
Staro 28.10.2005, 12:23
matkov Uporabnik matkov ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 4
Privzeto Turčija - Sunshine Touristik

Ker v Sloveniji zadnje čase krožijo nagradne igre, katerih dobitek je potovanje za eno osebo v Turčijo - Antalyo. Turistična agencija tega potovanja je v Švici, obljublja pa se nočitve v hotelih visoke kategorije in luksuzni avtobusni prevozi. Dodatno lahko gre poleg tudi oseba, ki doplača cca 90.000SIT (verjetno pol ta krije ceno obeh ).

Je že kdo bil na temu potovanju in ali je kakovostno izvedeno, oziroma ve kdo kaj več o tem?

Staro 05.11.2005, 14:18
Nushy Uporabnik Nushy ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2001
Sporočila: 8
Privzeto

Hja... nositi stvari vedno s sabo tudi ni najbolj idealna rešitev. Več let sem v različnih državah puščala stvari v hotelskih sobah, hostlih, šotorih(!) in podobno. Nikoli nisem ničesar izgubila in nikoli mi nihče ni ničesar ukradel. Letos pa me je fant prepričal, naj denarja in dokumenotv nikar ne puščam v hostlu. Že prvi dan sem izgubila potni list, 300 evrov, ki sem jih imela za nadaljevanje poti, kartice za fotoaparat... Odločila sem se, da mi to ne bo pokvarilo potovanja, in res mi ga ni. Čez dva dni sem sredi Londona prišla do svojih stvari...
Skratka, odslej bom dokumente puščala tam, kot se mi bo tisti trenutek zazdelo. Tako kot do tega potovanja. Konec koncev tudi sefi niso najbolj varni

Staro 12.11.2005, 16:21
nbvcj
Guest
Privzeto jezikovni tečaj anglešč. v tujini

Kaj mi lahko kdo posreduje izkušnje o jezikovnih tečajih v Angliji?
Če je že kdo tam bil ali kaj ve o tem naj mi prosim to napiše.

hvala
Staro 13.11.2005, 10:52
Nushy Uporabnik Nushy ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2001
Sporočila: 8
Privzeto

Na takšnem tečaju sem bila pred šestimi leti. Takrat je veljajo tole: dražji kot je tečaj, več je pouka. Nekako logično. Sama sem izbrala najcenejega, ker takrat nisem vedela, kako to gre in ker nisem imela denarja.

Najprej moraš razčistiti pri sebi, zakaj sploh želiš na tečaj. Ker bi rad pridobil na besedišču, ker bi rad govoril v angleščini, ... Moj razlog je bil iti v Anglijo, in tečaj je bil takrat edina možnost zame. Po ne vem kakšni sreči sem izbrala pravi tečaj. Kar se tiče samega znanja angleščine, pa nisem odnesla skoraj nič.

Nekaj let pozneje je na tečaj šla tudi sestra. Izbrala je dvakrta dražjega pri priznani slovenski turistični agenciji. Imeli so precej več ur na teden, vendar pa v 14 dneh spet ni odnesla ne vem česa.

Moje mnenje: če imaš v srednji šoli angleščino 4 ali 5, od tečeja ne odneseš prav veliko (kar se jezika tiče!). Poznam pa nekaj ljudi, ki so na teh tečajih izgubili strah pred govorjenjem v angleščini in podobno.

Po moje ne smeš pričakovati, da boš v dveh ali treh tednih obvladal angleščino.

Kar se pa ostalih stvari tiče... Zame je bil tečaj nepozaben. Predvsem zaradi vseh tistih stvari, ki so bile zunaj učilnice. Npr. življenje pri družini v enem malem obmorskem mestecu. Pogovorjanje z ljudmi z vseh koncev sveta... Kot sem že rekla, zame je bil tečaj le izgovor, da grem pri 16ih sama v Anglijo

Staro 13.11.2005, 14:10
nbvcj
Guest
Privzeto

Hvala ti za odgovor,sem pa slišal,da so nekateri odnesli veliko,drugi pa ne..........Jaz mislim it v Anglijo izključno zato,da bi pridobil na znanju angleškega jezika.
Staro 13.11.2005, 16:11
Smarty Uporabnik Smarty ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smarty
Član od: Sep 2002
Sporočila: 25.822
Privzeto

Jst sm tak tečaj dobila za darilo in grozn mi je blo sam k sm pomislna na Anglijo in še njihova hrana...no, pol sm se odločila, da vseen grem, ampak ne v Anglijo. In sm šla na Malto. Živela sm pr družini, ker sm tako hotela. Mela sm 4 ure na dan, pa neki kao individualno...največ sm odnesla od stikov z drugimi, sploh doma pr družini, od samga pouka pa bolj malo. Ampak je blo pa zelo zelo zanimivo. In vroče za umret.

Jst svetujem vsakemu da gre, ker poleg tega, da si prisiljen govort tuj jezik, zgubiš strah, znajdt se morš v vsaki situaciji in mogoče spoznaš še fajn prjatle...

Sestra je bla pa v Londonu, komi smo jo domov spravl in je bla tut čist navdušena. Ampak nad vsem drugim kot nad učenjem angleščine. Mislm, da je sploh bolj mal hodila k pouku.

Kaj bomo dobrega jedli?

Značke
iran, iščem, kompas, narava, nasveti, obramba, offroad, opozorila, popotnike, potopisi, psi, raid, razočaranje, rekreacija, sopotnik, sopotnike, tajska, vprašanja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vprašanja: iščem, kje se kupi, ima kdo, pozna kdo ... Sebbi Prosti čas in igre 141 09.03.2013 11:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:47.