Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.08.2008, 10:44
iamout Uporabnik iamout ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Naslov: Sharm El Sheikh
Sporočila: 278
Privzeto Re: Egipt

Odgovore na vsa tvoja vprasanja dobis tudi na www.sharm.mojforum.si

Vseeno pa odgovorim se tukaj. Sharm El Sheikh ima verige zelo znanih in visoko kvalitetnih hotelov kot tudi poceni in manj znane. Pomembno je kaj ti zelis. Vedeti pa moras se, da se lahko znotraj isto vrstnih hotelov, kvaliteta zelo razlikuje. 5 zvezdic hotel ni nujno,da je vedno najboljsi. Imas pa tudi Ritz Carlton, Four Seasons, Hayatt...ki pa se tudi ne morejo primerjat z vsakim 5 zvezdicam hotelu.
Tudi lokacijsko se razlikujejo: dalec od centra, blizu centra (Naama Bay), na plazi ali ne, s koralnimi grebeni ali ne...in se mnogo takih podrobnosti...
Kaksen so temperature zadnji teden v septembru, ti verjetno se vremenarji ne morejo povedat, so pa Septembra nekje okrog 40 stopinj. Se vedno je prijetno vroce, primerno za plavanje in oglede.
Sharm ali Hurgada? Jaz mislim, da je sharm lepsi, bodo pa se drugi povedali svoja mnenja... Potovati sama? Naceloma ni nevrano, ce se ne izpostavljas. Pac ne razlagas nikomur da si sama, ker ce ne, ti bodo vsi zeleli "pomagati" Domacini so pa fuuuuuull nadlezni, zato pazi, da se ne zaljubis v kaksenga šarmantnega bazarista
95% trgovin nima fiksnih cen, tako kot mini supermakreti in lekarne...

lp

Nazadnje uredil iamout : 12.08.2008 ob 10:47.
Odgovorite s citatom
Staro 12.08.2008, 12:21
flir Uporabnik flir ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Naslov: ljubljana
Sporočila: 66

Ja vse je tako kot je povedala iamout, če si bila na Djerbi in v Tuniziji se res nimaš kaj bat, domačini so sicer za naše razmere vsiljivi, vendar neznansko prijazni, hoteli pač kot hoteli odvisno kaj človek pričakuje, sicer pa prideš več ali manj spoznavat deželo in kulturo ter ljudi.
Meni osebno (bila 3x v Egiptu) je bolj všeč Sharm, v Hurgadi se ogromno gradi, kolikor pa lahko rečem, da se je Sharm v zadnjih 4 letih izjemno spremenil, tako bolj skomercalizirano je vse skupaj (moderno).
Odločitev je tvoja, predlagam teden dni Sharma in teden dni Hurgade, nikjer ne boš razočarana.
Odgovorite s citatom
Staro 12.08.2008, 17:38
raa Uporabnik raa ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce raa
Član od: Jun 2007
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 13

Iamout najlepša hvala,sem si ogledala forum in res je kot praviš,najdeš odgovore na skoraj vsa vprašanja... torej Egipt here I come
Staro 12.08.2008, 20:51
Lanaya Uporabnik Lanaya ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 2

Pozdravljeni,
jaz pa imam eno vprašanje kar za vse vas ki ste že bili v Egiptu - Sinja predvsem zate: plavanje z delfini Kje, kako izgleda, koliko stane, če kdo ve kje vse v Egiptu je to na voljo....
Pa še eno vprašanje - kaj predlagate bolj, konec leta ali začetek pomladi za obisk Egipta?
Hvala vsem ki boste odgovorili!
Lp
Odgovorite s citatom
Staro 13.08.2008, 16:07
iamout Uporabnik iamout ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Naslov: Sharm El Sheikh
Sporočila: 278

Lanaya, tudi tebi priporocam ogled foruma www.sharm.mojforum.si, kjer bi nasla odgovor na tole vprasanje.

Sicer nisem pristas show-ov z zivalmi v ujetnistvu ampak vseeno. V Sharmu je Dolphinela, 30 min show, ki stane okrog 20euro ali celo manj. In pa imajo moznost za plavanje z delfini, ki pa stane vec kot 100 euro in se je potrebno prijavit vnaprej.
Egipt ima najboljse temperature od Marca do Junija in od Septembra do konec Novembra. Julij in Avgust sta peklensko vroca, December, januar in februar pa so najpreimernejsi za oglede in surfarje....
Staro 14.08.2008, 10:06
raa Uporabnik raa ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce raa
Član od: Jun 2007
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 13

Zdravo!
Nikjer še nisem zasledila nič o hotelu Caribbean world resort (Soma Bay),zato bi potrebovala oceno koga,ki je tam že bil....tripadvisor ima ocene ki se ful tepejo med seboj namreč eni so bili totalno razočarani,drugi pa full zadovoljni.......komu sedaj verjeti? Me pa zelo vleče tja..... Mi lahko kdo pove kaj več o Soma Bayu?

Hvala....

Nazadnje uredil raa : 14.08.2008 ob 10:08.
Odgovorite s citatom
Staro 18.08.2008, 06:31
ik1704ki Uporabnik ik1704ki ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 8

Sem bil v Carribean world resort konec julija. Velik hotel - ampak na samem. Sobe so velike, vsebujejo sef, lcd tv itd. Je pa na samem, tako, da izven hotela nimaš nič za početi, razen da greš s shuttle busom do Hurgade (2x dnevno, slabo uro vožnje). Moram reči, da se mi je hotel zelo dopadel, motila me je hrana - njihovih začimb se pač hitro naveličaš. Imajo pa seveda tudi 'evropsko' hrano - pomfri in kebab od 10ih-19ih, pri kosilu in večerji ti sproti pripravljajo špagete in pomfri (potrebno čakati v vrsti)... hotel ima 5 restavracij; v italijanski in barbecue restavraciji si je potrebno prostor rezervirati 1 dan vnaprej (ješ vseeno all-inclusive. Plaža je super ( prostorna, ni problem najti prostega ležalnika). Splošno povedano - hotel zelo priporočam. Če želiš fotke ali več informacij mi sporoči na ZS.
Odgovorite s citatom
Staro 19.08.2008, 17:12
ribica80 Uporabnik ribica80 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 9

oj,

odločam se za križarjenje po nilu in počitnikovanje v hurgadi ali pa samo počitnice v hurgadi v hotelu HOTEL IMPERIAL SHAMS SOMA BAY oz. HOTEL CARIBBEAN WORLD RESORT... grem pa 31.8. preko Palme.... priznam da me bolj vleče na križarjenje čeprav zlo poudarjajo da je obvezna napitnina... kako je zdaj s tem a je na ladji tudi kakšna diskoteka oz je za zabavo poskrbljeno. A gre mogoče še kdo ta termin?
Odgovorite s citatom
Staro 20.08.2008, 12:38
ribica80 Uporabnik ribica80 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 9

no eto pa sem plačala križarjenje po Nilu za 30.8.08 ;-)
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2008, 14:11
naja Uporabnik naja ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 36

Definitivno je križarjenje po Nilu boljše kot same počitnice, tako da tisti, ki to vplačujete, nimate kaj skrbet.

Za htl. CARIBBEAN WORLD RESORT-kolegica je bla... Vse super, pa fajn, samo baje, da je njen tip v morju videl kačo... Ker po enih 200 m mivke v morju, se začne neka trava??
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
egipt

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Egipt vragec Potovanja 1057 03.06.2008 10:21

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:52.