Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 19.10.2006, 07:30
cornholio Uporabnik cornholio ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cornholio
Član od: Apr 2005
Sporočila: 3.811
Privzeto Re: Dragonja - Janšev mejni prehod

Citat:
Objavil-a Kajtimar
Tokrat pa Popovič res nima ničesar s tem, saj Dragonja ne spada pod kopersko občino. :D

Lep dan vsem skupaj...
...del davka izvedbenega podjetja kapne v koprsko blagajno...
Staro 19.10.2006, 16:43
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Največji problem tega prehoda ni to, da z njim Janša priznava mejo, temveč v tem, da je avtocestnih dimenzij. To pa pomeni, da slovenska vlada gradi avtocesto za Hrvate čez celo Primorsko. S tem bo, poleg morja, zapravila za njih še velik del kopnega in uničila najlepše primorske doline od Kopra čez Izolo, Lucijo do Dragonje,

Staro 19.10.2006, 20:43
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Citat:
Objavil-a yamamoto
Največji problem tega prehoda ni to, da z njim Janša priznava mejo, temveč v tem, da je avtocestnih dimenzij. To pa pomeni, da slovenska vlada gradi avtocesto za Hrvate čez celo Primorsko. S tem bo, poleg morja, zapravila za njih še velik del kopnega in uničila najlepše primorske doline od Kopra čez Izolo, Lucijo do Dragonje,
Ne vem, če imaš prav... Zdajšnja (in verjetno tudi bodoča!) cesta od Kopra do mejnega prehoda Dragonja ne gre čez izolo (niti blizu nje). Razen seveda, če uživaš v vožnji okoli zadnjice v žep. :D

Lep večer vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 19.10.2006, 21:06
Mojster

Citat:
Objavil-a Kajtimar
Ne vem, če imaš prav... Zdajšnja (in verjetno tudi bodoča!) cesta od Kopra do mejnega prehoda Dragonja ne gre čez izolo (niti blizu nje). Razen seveda, če uživaš v vožnji okoli zadnjice v žep. :D

Lep večer vsem skupaj...
Mislil sem na dolino Pivol, ki jo bodo do konca iznakazili. Predor pod Markovcem pa se bo končal neposredno pod izolsko bolnico z vsemi plini, ki jih bodo v njem sproducirali. To, da bo šla avtocesta na Hrvaško skozi mesti kot sta Koper in Lucija, pa tudi ni biser okoljskega načrtovanja.

Staro 20.10.2006, 15:30
Mikimuster5 Uporabnik Mikimuster5 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Mikimuster5
Član od: Aug 2006
Sporočila: 47

Na dragonji/morju veljajo medrepubliške meje, pri Hotizi katastrske,..., vedno se upošteva tista razmejitev, ki je hrvaški v prid. Zakaj je temu tako, kdo ima od tega, da odstopa od svojega, koristi žal še ne vemo,...
Bo pa prišel čas ko bomo izvedeli, samo kaj ko bo najverjetneje tako kot z povojnimi izvensodnimi poboji, bili smo procentualno največja klavnica v Evropi, pa niti enega samega klavca ne poznamo/obsodimo...
Slovenija obljubljena dežela, ni kaj!
Staro 20.10.2006, 20:04
Mojster

Neverjetni so ti slovenceljni. :D
Mi o vladnih neumnostih z mejo, oni o povojnih pobojih , mi o ženskah, oni o povojnih pobojih, mi o avtomobilih, oni o povojnih pobojih, mi o žlikrofih, oni o povojnih pobojih....
Za ne verjet.

Staro 20.10.2006, 22:13
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Citat:
Objavil-a yamamoto
Mi o vladnih neumnostih z mejo, oni o povojnih pobojih , mi o ženskah, oni o povojnih pobojih, mi o avtomobilih, oni o povojnih pobojih, mi o žlikrofih, oni o povojnih pobojih....
Za ne verjet.
Kaj moreš Yamamoto, ko jim pa v ušesih in srcih še vedno odzvanjajo Rodetove besede izrečene v Rogu 1999. Saj poznaš tisti "lepi nagovor":

" Noben Slovenec ne more reči, da se ga ta zločin ne tiče, da ga ta zločin ne prizadene ne glede na politični tabor, ki mu je pripadal v tistem času ali na njegov sedanji svetovni nazor!
. . .
Kdor bi hotel ignorirati ta strašni zločin, ga ideološko opravičevati, ga izbrisati iz spomina ali ga celo zbanalizirati s krilatico o preštevanju kosti, ta se sam izloči iz slovenskega občestva in potepta svojo človečnost!"

Ker se naši Šentflorjančki boje Rodetovo obsodbe na "samoizločitev", bodo še naprej ob vsaki priliki lapali o povojnih pobojih pa čeprav bi se mi tu menili o legalizaciji kuplerajev... :D

Lahko noč vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 22.10.2006, 11:31
Novinec

Citat:
Objavil-a yamamoto
Za ne verjet.
A ti je sedaj jasno zakaj je treba stare grehe sanirat (še posebej ko gre za človeška življenja)??
Ni dovolj samo zatiskati oči in pametnjakovati, češ to je bilo pred 60 leti in je pozabljeno...
Tako ne gre. Kar poglej druge države. Njihovi grehi jih spremljajo stoletja, kaj stoletja, Vatikanski okostnjaki lezejo iz senc že 2000 let in edino prejšnji papež je imel voljo in vizijo kako zadevo ustrezno rešit, pa je žal prej umrl.

Moja primerjava je pa bila izključno v kontekstu, koliko "pravih" barab se pri nas dobi/kaznuje, pa čeprav pride resnica na dan. In v tem primeru gre pač za največji in najobsežnejš zločin v slovenski zgodovini, ki nima niti enega samega imena odgovornega za to svinjarijo...

Nazadnje uredil Mikimuster5 : 22.10.2006 ob 11:34.
Staro 22.10.2006, 11:48
Novinec

Citat:
Objavil-a Kajtimar
Kaj moreš Yamamoto, ko jim pa v ušesih in srcih še vedno odzvanjajo Rodetove besede izrečene v Rogu 1999. Saj poznaš tisti "lepi nagovor":

" Noben Slovenec ne more reči, da se ga ta zločin ne tiče, da ga ta zločin ne prizadene ne glede na politični tabor, ki mu je pripadal v tistem času ali na njegov sedanji svetovni nazor!
. . .
Kdor bi hotel ignorirati ta strašni zločin, ga ideološko opravičevati, ga izbrisati iz spomina ali ga celo zbanalizirati s krilatico o preštevanju kosti, ta se sam izloči iz slovenskega občestva in potepta svojo človečnost!"

Ker se naši Šentflorjančki boje Rodetovo obsodbe na "samoizločitev", bodo še naprej ob vsaki priliki lapali o povojnih pobojih pa čeprav bi se mi tu menili o legalizaciji kuplerajev... :D

Lahko noč vsem skupaj...
Kot kaže ali ne veš kaj govoriš ali pa namerno zavajaš. In prosim ne meči v isti koš vse ki podobno mislimo. Torej če bo Rode rekel, da se ne sme pobijati, smo po tvoje avtomatsko njegovi Šentflorjančki, ker enako mislimo... Neumnost!
Tu ne gre za Rodetove besede/miselnost, temveč so to osnovna načela zahodnoevropske miselnosti/civilizacije, kjer je pač vsak čovek svet, ne tako kot na bizancu, ker človek ne pomeni nič in je zgolj številka (statistika). Verjamem pa tudi, da obstaja pri nas kar zajetno število bizantincev, ki se jim kolca po starih časih.

Aja, da ne pozabim. Rode je predstavnik Rimokatoliške cerkve. Na katerih vrednotah pa temelji vsa zahodnoevropska kultura (kateri tudi mi pripadamo)? Mogoče na pravoslavnih? Muslimanskih? Ali morda verjameš da izhajaš iz nič in da si kar sam od sebe postal pametnejši od opic?

Značke
dragonja, janšev, mejni, prehod

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:44.