Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 22.03.2009, 22:44
Mariborchan Uporabnik Mariborchan ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2008
Sporočila: 6
Privzeto Prospero632, Optika, Porti

Pozdravljeni,

Jaz bi si pa rad nastavil modem tako, da se s porti ne bom rabil več ukvarjat. Zdaj možnosti imam dve, s tem pa tudi dva problema. Sem že klical na 0801000 in je po pol ure sogovornik ugotovil, da mi ne more pomagat, upam, da mi kdo tukaj lahko.

a) Modem nastavim tako, da mi ne deluje kot router, torej da ne vnesem uporabniškega imena in gesla v modem, ampak ustvarim dodatno povezavo na računalniku.S porti ni problemov, ker jih modem ne blokira. Problem je pa v tem, da to hkrati pomeni, da se moram vsakokrat ročno povezovat (v stilu dial-up), kar je zamudno. Iskal sem po internetu, če obstaja kaka možnost, da bi se mi windowsi avtomatsko povezali, ko se loginam, pa nisem našel nekih rešitev.

b) Modem nastavim tako, da deluje kot router, torej vnesem uporabniško ime in geslo v modem. Problem je v tem, da ima v tem načinu potem Prospero632 tovarniško "zaklenjene" neke določene porte (in to "zaklepanje" se baje ne da izključit), kateri pa naj bi to bili pa nimam pojma, (na tehnični pomoči preko telefona tud nisem izvedel nič). Za vsako posamezno aplikacijo moram odpirat port range, kar je zamudno. Sicer sem ugotovil, da se pod "custom applications" skriva neka opcija ALL, ki mi magično odpre marsikateri potrebni port (npr. ko to vklopim eMule in uTorrent brez problema neomejeno delujeta).

Žal pa Windows Live Messenger in Internet Explorer 8 ne delujeta (in ker sem se s tem že ukvarjal pred nekaj cajta, če me spomin ne vara, imajo probleme s funkcioniranjem tudi nekateri drugi Microsoftovi programi), po iskanju vzroka se pa izkaže, da so krivi porti. Če sem povezan na internet preko načina a) s tem nimam nikakršnih problemov. Po brskanju na Microsoftovi strani se izkaže, da bi za Messenger med drugim moral odpreti port range UDP 5004 - 65525. Žal je to s tem modemom očitno nemogoče, saj mi tudi v primeru, da pod "custom applications" nimam omogočenega čisto nič (tudi ALL ne) vseeno vrže ven error v katerem med drugim piše parkrat "webserver:File exists:Port clashes with an existing one." Torej na kratko povedano - s tem modemom, v načinu b) je zgleda nemogoče odpret določene port range, saj se nekje vmes skrivajo porti, ki se nikakor ne dajo odpret, pa nikjer ne piše, kateri naj bi to bili.

Zdaj prva rešitev je, da mi nekdo razloži, kako lahko v primeru a) nastavim, da se mi windows avtomatsko poveže na internet, brez da bi moral jaz karkoli klikat.

Druga rešitev bi morda bila, da bi izvedel, kateri so ti "zaklenjeni" porti in potem naredil več različnih profilov "custom applications" s katerimi bi odprl vse možne range. Torej recimo, v fiktivnem primeru, da bi bil tovarniško zaklenjen (odprt? zaprt? al karkoli pač že povzroča, da ne morem port ranga ustvarit) port 5400, jaz bi pa rabil odprt rang 5000-6000, bi ustvaril dva profila, torej enega od 5000-5399 in enega od 5401-6000. Torej, če mi modem že, iz nekih domnevnih varnostnih razlogov, onemogoča komuniciranje preko porta 5400, bi imel vsaj možnost odpret vse ostalo. Žal pa tega ne morem naredit, če ne vem kateri port mi prepoveduje odpiranje nekega določenega ranga. Torej spet, če bi v mojem fiktivnem primeru hotel odpret rang 5000-6000, niti ne vem, če je kriv port 5400, al je to port 5645.

Tretja rešitev bi bila, da mi Siol zamenja modem za enega drugega, ki ne bo imel teh problemov. In s tem ne mislim za novega Prospero632, ampak pač za nek drug model. Ali pa, če je seveda možno, posodobi firmware da teh bedarij ne bo več v modemu. Če je slučajno važno, je verzija mojega firmware 5.0.29-3.14-1.3

Upam, da se bo pojavla rešitev in da lahko končno pozabim na vse skupaj, ter v miru uporabljam internet, brez obremenjevanja s porti in povezovanjem.

Nazadnje uredil Mariborchan : 22.03.2009 ob 22:48.
Odgovorite s citatom
Staro 23.03.2009, 06:02
jaskichee Uporabnik jaskichee ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2008
Sporočila: 166
Privzeto Re: Prospero632, Optika, Porti

pod a) si že poskusil dial-up ikono prenesti v startup mapo, tako da se ti zažene povezava že ob zagonu računalnika?

pod b) jst sm meu tud naštiman modem kot router pa mi ni nič blokiral IE8 in WLM- Upgrade modema ti nebo nič pomagal glede portov, tako ali tako jih boš moral odpreti. Drugega modema za optiko razen Prosperota pa ni.
Odgovorite s citatom
Staro 23.03.2009, 06:12
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.754

Sporoči mi uporabniško ime na ZS pa bom nekaj probal. Včasih pomaga.
Odgovorite s citatom
Staro 23.03.2009, 13:53
Novinec

Ja, sem poskusil ikono prenesti v startup mapo in se ne zažene ob zagonu računalnika.
Odgovorite s citatom
Staro 23.03.2009, 17:58
Chefur Uporabnik Chefur ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 43

Če si dajal ikonco v startup moraš še to odstranit ¨Prompt for name and password¨
Odgovorite s citatom
Staro 23.03.2009, 18:10
Novinec

Ja, sem odstranil. In ne, ne pomaga.
Odgovorite s citatom
Staro 23.03.2009, 18:31
WooWoo Uporabnik WooWoo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce WooWoo
Član od: May 2008
Sporočila: 111

Zdaj prva rešitev je, da mi nekdo razloži, kako lahko v primeru a) nastavim, da se mi windows avtomatsko poveže na internet, brez da bi moral jaz karkoli klikat.

Am, poskusi zbrisati tisto bljižnico v startupu, potem pa z desnim na siol povezavo, lastnosti, pod drugim zavihkom odkljukaj drugo moznost, shrani ter potem ustvari novo bliznico v startup, pri meni je tako delalo, upam da pomaga!

lp
Odgovorite s citatom
Staro 23.03.2009, 19:20
Novinec

No pri meni ne mrdne. Uporabljam Visto. Kaj uporabljaš ti?
Odgovorite s citatom
Staro 23.03.2009, 21:21
Pripravnik

Heh , xp
Odgovorite s citatom
Staro 23.03.2009, 21:25
Pripravnik

Preden me linčaš, napačen link, moment da najdem spet :D

Nazadnje uredil WooWoo : 23.03.2009 ob 21:34.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
optika, porti, prospero632

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kdaj bo optika? sr@nje Tehnična pomoč 68 05.11.2011 20:01
Prospero632 - odpiranje portov ne deluje Perko Tehnična pomoč 21 23.01.2009 21:39
Linux in siol internet (optika) igor7789 Tehnična pomoč 18 28.11.2008 06:28
Par vprasanj preden pride optika... (hisa, dva modema?) Katsumi O storitvah 7 04.05.2008 20:52
Optika deluje sploh ?! Steinmetz Tehnična pomoč 1 04.01.2008 07:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:56.