Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.09.2019, 21:10
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 879
Privzeto Re: Kdaj mislite dvigniti kvaliteto slike?

Citat:
Objavil-a btomaz_ Prikaži sporočila
Kakovost HD je malo višja kot SD. Prijatelj si je nabavil večji TV in sedaj razočarano gleda zmazek imenovan HD. Je pa na optiki, tako, da ni izgovorov. O tem, da bi imeli v HD programe, ki jih ponudniki tudi oddajajo v HD, pa je itak iluzija. Glavno, da so cene dvignili.
Samo kaj, ko so vsi kartelno zmenjeni in nimamo prave izbire.
V digitalni TV je vse odvisno od bitne hitrosti. Pravo razliko med SD in HD bi videl v analognem svetu, kjer je kvaliteta odvisna le od števila vrstic.
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2019, 21:29
btomaz_ Uporabnik btomaz_ ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 229

Citat:
Objavil-a lokev Prikaži sporočila
V digitalni TV je vse odvisno od bitne hitrosti. Pravo razliko med SD in HD bi videl v analognem svetu, kjer je kvaliteta odvisna le od števila vrstic.
Seveda, zato me jezi, da držijo bitrate tako nizko. Že višji bi prinesel več informacij v krajšem času in bi se poznalo. Vsak dol potegnjeni film to dokazuje. Jasno, take širine si ne morejo privoščiti, ampak malo več pa bi nam lahko dali.
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2019, 10:09
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Citat:
Objavil-a matrakči Prikaži sporočila
Ti si ocitno malo pomesal loncke
Pa, saj ni nobenega problema, če mešam lončke. Če je kvaliteta slike odvisna zgolj od bitne hitrosti in nič od kvalitete vira in nastavitve TV pol pač posnemi si neko oddajo od Telekoma in jo s kakšnim programom prekodiraj v 100x višji pretok. Pol pa uživaj v 100 boljši sliki

Drugo je pa seveda kvaliteta naprav za kodiranje vsebin. Z ustreznimi kodeki (npr. HEVC) se lahko ob istem ali celo nižjem pretoku dobi precej kvalitetnejša slika. Tako, da je prav da od Telekoma zahtevamo višjo kvaliteto.
Ob istih virih, istih kodirnikih in istih kodekih pričakovati bistveno višjo kvaliteto zgolj z višjim pretokom je pa malce otročje, če že ne neumno.
Staro 13.09.2019, 19:09
matrakči Uporabnik matrakči ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2012
Sporočila: 134

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Pa, saj ni nobenega problema, če mešam lončke. Če je kvaliteta slike odvisna zgolj od bitne hitrosti in nič od kvalitete vira in nastavitve TV pol pač posnemi si neko oddajo od Telekoma in jo s kakšnim programom prekodiraj v 100x višji pretok. Pol pa uživaj v 100 boljši sliki

Drugo je pa seveda kvaliteta naprav za kodiranje vsebin. Z ustreznimi kodeki (npr. HEVC) se lahko ob istem ali celo nižjem pretoku dobi precej kvalitetnejša slika. Tako, da je prav da od Telekoma zahtevamo višjo kvaliteto.
Ob istih virih, istih kodirnikih in istih kodekih pričakovati bistveno višjo kvaliteto zgolj z višjim pretokom je pa malce otročje, če že ne neumno.
Tezko je konstruktivno z nekom se pogovarjat, ko ne pozna v globino materije...

Ne prosim mesat sedaj HEVC, ker o tem kodirniku noben ni govoril in noben ponudnik v Slo ga ne uporablja v produkciji.

Operaterji v SI dobivajo TV kanale od ISTIH distributerjev, in je izvor video kvalitete enak, kasneje pa vsak od operaterjev obdeluje video na enkoderjih in jih potem preko svojega CDN dostavlja uporabniku na BOX.
Tu gre za en standardni kodirnik katerega ze zadnjih 10 let uporabljajo H.264 AVC, in jaz sem samo rekel da je tezava z premalo bitne hitrosti oz. pasovne sirine.
Jaz sem samo delal analizo bitrate in ostalih parametrov pri ISTEM kanalu katerega meni distribuira Telekom (5,5Mbit/s) in mojemu ocetu (T-2 13Mbit/s), oba imava VDSL2, in oba sem gledal na isti TV.

Razlika v kvaliteti je OGROMNA, Telekom ima zmazek od kakovosti naspram T-2.
Telekom ce bi izvorni video enkodiral na visjo bitno hitrost, bi bil TV kanal bolj uziten za gledanje, tako pa je za gledanje ok na kaksni tablici, na vecjih tv pa je poraz.

Kar se pa tice HEVC H.265 je odlicna zadeva, posebej pri transkodiranju in dostavljanju UHD tv vsebine, in ce vzamemo v postev da recimo nek standarden UHD kanal v AVC H.264 je transkodiran na 32Mbit/s, je v HEVC H.265 kodirniku enak tv kanal lahko dosegljiv z cca 13Mbit/s z enako kakovostjo.
Spet je tu problem v BOX-ih ker vecina se ima starejso opremo, na kateri HEVC niti ni podprt, da o enkoderjih ki so po vecini "only AVC H.264 capable" niti ne govorimo...
Odgovorite s citatom
Staro 14.09.2019, 12:48
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 879

Citat:
Objavil-a matrakči Prikaži sporočila
Tezko je konstruktivno z nekom se pogovarjat, ko ne pozna v globino materije...

Ne prosim mesat sedaj HEVC, ker o tem kodirniku noben ni govoril in noben ponudnik v Slo ga ne uporablja v produkciji.

Operaterji v SI dobivajo TV kanale od ISTIH distributerjev, in je izvor video kvalitete enak, kasneje pa vsak od operaterjev obdeluje video na enkoderjih in jih potem preko svojega CDN dostavlja uporabniku na BOX.
Tu gre za en standardni kodirnik katerega ze zadnjih 10 let uporabljajo H.264 AVC, in jaz sem samo rekel da je tezava z premalo bitne hitrosti oz. pasovne sirine.
Jaz sem samo delal analizo bitrate in ostalih parametrov pri ISTEM kanalu katerega meni distribuira Telekom (5,5Mbit/s) in mojemu ocetu (T-2 13Mbit/s), oba imava VDSL2, in oba sem gledal na isti TV.

Razlika v kvaliteti je OGROMNA, Telekom ima zmazek od kakovosti naspram T-2.
Telekom ce bi izvorni video enkodiral na visjo bitno hitrost, bi bil TV kanal bolj uziten za gledanje, tako pa je za gledanje ok na kaksni tablici, na vecjih tv pa je poraz.

Kar se pa tice HEVC H.265 je odlicna zadeva, posebej pri transkodiranju in dostavljanju UHD tv vsebine, in ce vzamemo v postev da recimo nek standarden UHD kanal v AVC H.264 je transkodiran na 32Mbit/s, je v HEVC H.265 kodirniku enak tv kanal lahko dosegljiv z cca 13Mbit/s z enako kakovostjo.
Spet je tu problem v BOX-ih ker vecina se ima starejso opremo, na kateri HEVC niti ni podprt, da o enkoderjih ki so po vecini "only AVC H.264 capable" niti ne govorimo...
Pa si nalil čistega vina. Telekomov sistem pokvari kvaliteto vsega skupaj. Na dopustu na hrvaškem sem gledal sistem T-com in moram reči, da je bila slika na SD zelo dobra. Pa so na bakru. Torej, kaj je treba modelovati.
Odgovorite s citatom
Staro 15.09.2019, 13:04
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.237

Telekom noče in ne da ne more... Ker ko vemo vsi.. optika nima nobenih ovir da je slika taka kot jo pošlje mediska hiša ki ustvarja program ...

Sam Telekom morem sliko pokvarit če tudi gre prek optike..

Značke
dvigniti, kvaliteto, mislite, slike

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:57.