Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Zaprta tema

Orodja za teme
Staro 02.07.2007, 18:07
Krapica Uporabnik Krapica ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Krapica
Član od: Jul 2007
Sporočila: 47
Privzeto Pohvale SiOLu

Najprej vsi lepo pozdravljeni! Že dolgo časa prebiram vaš forum in moram pohvaliti raznolikost vsebin. Lepo je še posebej to, da se lahko prek foruma rešujejo problemi v zvezi z internetom.

Vidim, da je kar nekaj uporabnikov precej kritičnih do SiOLa. Jaz pa sem se odločila, da odprem temo, v katero bi vpisovali pohvale našemu največjemu ponudniku interneta. Bom kar začela s svojim mnenjem. Internet pri SiOLu imam že dobro leto in pol in brez pretiravanja lahko rečem, da ni bilo prav nobenih omembe vrednih izpadov (na prste ene roke lahko preštejem število nekajminutnih resetov terminalne opreme), pa čeprav sem od centrale oddaljena vsaj 5 km. Imam linijo 1024/256 in mi deluje več kot zadovoljivo. Večkratne meritve hitrosti so pokazale zelo solidno hitrost dowloada in uploada (torej zanemarljivo malo odstopanja od plačane hitrosti). Pohvaliti moram tudi izredno hitro odzivnost naročniškega oddelka. Nekega petka pozno popoldne sem po telefonu naročila paket, prijazna gospa mi je vse zelo izčrpno razložila, v torek zvečer pa sem že lahko surfala. Meni se zdi tako hitra odzivnost res pohvale vredna, sploh če pogledamo nekatere druge ponudnike, pri katerih morajo naročniki čakati več mesecev na priključek, navsezadnje jim pa še linija neprestano prekinja. Osebno imam raje malo nižjo hitrost in stabilno linijo (pa četudi malo višjo ceno) kot neko poceni vrtoglavo hitrost s stalnimi petminutnimi izpadi.

Ko bo Telekom začel ponujati optiko v mojem kraju, bom vsekakor naročila Telekomovo optiko. Moje mnenje je, da je SiOL (sicer zdaj Telekom) še vedno najboljši ISP, saj ponuja najbolj kakovostne in zanesljive storitve, kar odtehta nekoliko višjo ceno. Če pride do izpadov, še vedno najhitreje odpravi napako. Kako je pa pri drugih ponudnikih, pa vsi dobro vemo.
Staro 02.07.2007, 20:03
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729
Privzeto Re: Pohvale SiOLu

Citat:
Objavil-a Krapica Prikaži sporočila
Najprej vsi lepo pozdravljeni! Že dolgo časa prebiram vaš forum in moram pohvaliti raznolikost vsebin. Lepo je še posebej to, da se lahko prek foruma rešujejo problemi v zvezi z internetom.

Vidim, da je kar nekaj uporabnikov precej kritičnih do SiOLa. Jaz pa sem se odločila, da odprem temo, v katero bi vpisovali pohvale našemu največjemu ponudniku interneta. Bom kar začela s svojim mnenjem. Internet pri SiOLu imam že dobro leto in pol in brez pretiravanja lahko rečem, da ni bilo prav nobenih omembe vrednih izpadov (na prste ene roke lahko preštejem število nekajminutnih resetov terminalne opreme), pa čeprav sem od centrale oddaljena vsaj 5 km. Imam linijo 1024/256 in mi deluje več kot zadovoljivo. Večkratne meritve hitrosti so pokazale zelo solidno hitrost dowloada in uploada (torej zanemarljivo malo odstopanja od plačane hitrosti). Pohvaliti moram tudi izredno hitro odzivnost naročniškega oddelka. Nekega petka pozno popoldne sem po telefonu naročila paket, prijazna gospa mi je vse zelo izčrpno razložila, v torek zvečer pa sem že lahko surfala. Meni se zdi tako hitra odzivnost res pohvale vredna, sploh če pogledamo nekatere druge ponudnike, pri katerih morajo naročniki čakati več mesecev na priključek, navsezadnje jim pa še linija neprestano prekinja. Osebno imam raje malo nižjo hitrost in stabilno linijo (pa četudi malo višjo ceno) kot neko poceni vrtoglavo hitrost s stalnimi petminutnimi izpadi.

Ko bo Telekom začel ponujati optiko v mojem kraju, bom vsekakor naročila Telekomovo optiko. Moje mnenje je, da je SiOL (sicer zdaj Telekom) še vedno najboljši ISP, saj ponuja najbolj kakovostne in zanesljive storitve, kar odtehta nekoliko višjo ceno. Če pride do izpadov, še vedno najhitreje odpravi napako. Kako je pa pri drugih ponudnikih, pa vsi dobro vemo.
Taki .ki radi pohvalijo siol siolovci sploh ne obrajtajo in kaj kmalu se ti bo godilo tako kot se je marsikateremu,ki je nergal ,da mu bilo kaj nagaja ali internet ali telefonija ali tv.Ja pa pazi za soncem rad pada tudi dež!
Staro 02.07.2007, 20:47
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.130

Citat:
Objavil-a SloCop Prikaži sporočila
Da se ne boš stopila!
Vsak ma pravico, da izrazi svoje mnenje, torej če ona spoštuje vaša kritična mnenja, spoštujte tudi vi njenega!
Staro 03.07.2007, 15:58
mark2 Uporabnik mark2 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mark2
Član od: Nov 2004
Sporočila: 120

Krapica, večino ljudi, ki ima in je imelo samo intrenet ni imela in nima težav. Tisti, ki pa so na duo oz. triu se pa večkrat srečajo z nedelovanjem.

"Kako je pa pri drugih ponudnikih, pa vsi dobro vemo."
Ne tega pa ne vemo, ker večina ima lahko samo Telekomov priključek. Verjamem pa da so povsod bolj ali manj enake težave. Tako, da drugi ponudniki niso nič sabši od Telekoma, če hočeš to povedat.

Je pa res, da si zaslužijo tudi pohvalo, vendar samo posamezniki, ki se resnično trudijo.

Lp
Staro 03.07.2007, 16:40
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 521

Drugače pa je pri slehernem operaterju dobra storitev v 95% odvisna od Telekoma in vzdrževanja paric/central. Ostalih 5% pa leti na pinge v tujino (pri Siolu v večini višji kot pri konkurenci) in pa na kvaliteten hardwer v obliki modemov. Kje je tu Siol v primerjavi s konkurenco pa tudi vemo (ne prav visoko).
Staro 03.07.2007, 18:03
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Mah, kaj jaz vem. Pri SiOLu sem baje 7 let in vse do sedaj dela kot mora. Imam Trio in ni nikdar nobenih posebnih težav, TV dela bolje kot kabel. Tudi s telefonijo nimam problemov, ko so nastali zaradi zamenjave kodekov, je bilo urejeno isti dan, kot sem javil. Poleg tega je nekaj ljudi, ki podjetju s svojim delom dvigajo rating, saj so resnično ustrežljivi in naredijo bolje, kot bi pričakoval. Skratka, jaz sem zadovoljen.
Staro 03.07.2007, 18:39
Krapica Uporabnik Krapica ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Krapica
Član od: Jul 2007
Sporočila: 47

Dejstvo, da ima SiOL daleč največ naročnikov, katerih število vztrajno narašča, tudi pove marsikaj o dobri kvaliteti. Če bi bil SiOL res tako slab, kot nekateri na tem forumu (ali pa na kakšnem T-2 forumu) kritizirajo, bi mu število naročnikov zelo hitro upadlo. Saj lahko vsak ISP kdaj dela napake, a takrat največ šteje hitra odzivnost odprave napake. Ta pa pri Telekomu ni ravno skromna. Tudi ni prav, da nekateri drugi internetni ponudniki stalno krivijo Telekom za svojo (ne)kvaliteto storitev, saj je to le izgovor, ki služi le kot kamuflaža za njihovo lastno nesposobnost ponujanja dobrih storitev.
Staro 03.07.2007, 21:32
missClause Uporabnik missClause ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce missClause
Član od: Dec 2006
Sporočila: 155

Ja seveda da ima Siol oz. Telekom tudi zadovoljne stranke in je lepo slišat pohvalo BZ pa je prepričevat nekoga ja to pa to je slabo ker vsepovsod ni rožnato in vsaka zadovoljna stranka je za vsako podjetje dragocen.

jaz upam da bo z optiko tudi obogatena ponudba interneta, ker tudi jaz raje več plačam in da mam zagotovo linijo kot nekaj pocen in da sploh ne deluje... jaz sem tudi med tistimi ki čakajo na optiko
Staro 04.07.2007, 06:27
wishmaster Uporabnik wishmaster ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2004
Sporočila: 403

Krapica, vidiš ko ne veš kaj pomeni T-2 ? T-2 pomeni Tepčki-2. Za razliko od T-2jevcev jaz nisem plačan zato, da klatim laži o Telekomu. Jaz pač iz izkušenju vem kje je boljše. Mi smo se na firmi nasral, pa vzel T-2. 3 tedne smo bili brez interneta, ker so krivdo valili na Telekom in potem ugotovijo, da je modem zanič. Jaz tudi ostajam raje pri Telekomu, vsaj resni so bili do sedaj. Samo so že dobili tisti sindrom kot T-2, da se jim je*e za vse ki ne živijo v mestu. In bom v predmestju čakal na boljši internet še 10 let.
Staro 04.07.2007, 08:11
Balonar Uporabnik Balonar ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Balonar
Član od: Jan 2003
Sporočila: 797

jah .. zato pa smo ljudje različni .. in prav je tako .. jaz sem zelo zadovoljen na T2 .. veliko ceneje, veliko hitreje in veliko lepša slika, za veliko manj denarja ..

to so pa zadeve ki je siol ne zna in ne more porihtat, pa lahko še ne vem koliko zagovarjate siol .. sej lahk da dela lepo .. fino, le tako naprej .. ampak žal T2-ju ni do kolen.

Je SIol v vseh teh letih, spustil kaksno ceno starim narocnikom ? .. plačeval sem kot budala, ker sem pač bil med prvimi uporabniki .. vsi novejsi so imeli akcije popuste .. stari narocniki pa nic .. je siol v vseh teh letih dodal kaksen TV program? Ja, na začetku smo poslušali kako so to nselutene moznosti 1000 programov pa ne vem kaj se vse .. je dodal kaksen program?

pa ne mislim se kregati kdo je boljsi .. le primerjajte ponudbo!

Značke
pohvale, siolu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Sporocanje gesla tehnikom/administratorjem na SIOLu zajc Tehnična pomoč 17 28.04.2007 11:15
Spletna pošta na Siolu vajenc Tehnična pomoč 1 23.12.2006 12:57
080 1000/3 pohvale planer O storitvah 2 07.12.2006 21:47
SMS center številka pri Siolu Ladislav Tehnična pomoč 4 02.09.2006 11:11
Pravila, vprašanja, pritožbe, pohvale... bluesy Glasba 75 02.02.2006 19:56

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:56.