Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 06.09.2005, 19:10
Mighty Uporabnik Mighty ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Mighty
Član od: Jun 2005
Naslov: Tamo daleko
Sporočila: 910
Privzeto Dopust v Grčiji

zanima me vaše mnenje o Krfu in Rodosu ter Karpatosu.
če je bil kdo tam (se splača rentat avto al motor,), kakšne so plaže, cene, kaj se splača videt.

------------------------------
My life is my message.
-MAHATMA GHANDI-

Staro 06.09.2005, 23:04
LeonVeliki Uporabnik LeonVeliki ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce LeonVeliki
Sporočila: 44
Privzeto

Jaz sem bil s punco na Karpatosu. Tja ti priporočam, da greš, če si želiš miru. Otok je res lep, turizem pa ni razvit kakor recimo na Rodosu. Splača se ti najeti avto in prevozit cel otok. Skuterja pa ne priporočam, ker preveč piha. Ljudje so zelo zelo prijazni in večina jih je iz Amerike, ker so vsi odšli tja živet, ker na Karpatosu nimaš od česa živeti, zatorej vsi tekoče govorijo angleško. Splača se ti iti na vse izlete, ki jih organizira agencija (mislim, da sta dva) obvezno pa moraš iti na Olympos (ena tradicionalna vasica, kjer še govorijo staro grščino).

No, ker sva bila na dospustu za tri tedne, sva se za en teden odpravila na rodos. Karta za letalo pride za dve osebe 120EUR v obe smeri (lanska cena). No, Rodos pa je čisto nasprotje Karpatosa. Polno hotelov, trgovinic, supermarketov, barčkov in žura. Tam najameš skuterja (jasno!!) in se pelješ, kamor hočeš. Zjutraj na cestah ni žive duše, ker vse spi, zvečer, pa se po ulicah zaradi gužve premikaš tako hitro kot avto. Obvezno je treba pogledat staro mesto za obzidjem, kjer se prodaja krama. To je tisti najboljši del Rodosa, ko se cenkaš za en praholovec. Ampak to ima svoj nepozaben čar. Fajn si je s sabo vzet tudi kakšen vodnik po otokusi malo ogledaš znamnitosti, ki jih na Rodosu ni malo in če si že tam, še malo izobrazbe (recimo Kolosos).

Po enem tednu sem imel Rodosa čez glavo in sem si prav želel, da pridem nazaj na Karpatos. Tam pa vse po starem. Najbolj se ti splača iti v hotel Sunrise, ker je blizu morja, šef Mike je ful v redu in je v Pigadiji (gl. mesto otoka). Sicer ni 5* ampak za spat je fajn, WCji so kar novi in klima je. Lahko pa ti dam tudi naslov in email od enih apartmajev, ki niso preveč dragi in so lastniki tudi full prijazni. No, toliko na kratko. Če pa še kaj zanima, pa kr vprašaj.

Staro 06.09.2005, 23:53
Uporabnik
Privzeto

ej hvala za podatke. finta je v tem, da glede na termin lahko izbiram med rodosom in krfom, tako da bo karpatos ostal za drugič(pošlji mi na os naslove in email od apartmajev). letos zarad stiske s časom grem z agencijo.

mi lahko torej še kaj bol podrobno poveš o rodosu? sm bral, da je mesto bol žurersko pa to in da je na otoku dosti znamenitosti. kaj pa plaže(a kasirajo za dežnike in ležalnike)? a je skuter dost za raziskovanje otoka? kako se pa cene gibljejo?
zakaj si ga pa mel dosti?
grem pa tut za en tedn.

My life is my message.
-MAHATMA GHANDI-

Staro 07.09.2005, 11:18
Novinec
Privzeto

Ja na rodosu je zelo fajn videt staro mesto, ostanke temlpjev in znameniti vhod v pristanišče, na katerem je stal Kolosos.
Več o tem na strani http://www.rodos.com
Ja za senčnike in ležalnike mastno računajo (mislm, da je ležalnik 5 EUR. Skuter pa je čisto zadosti za se vozit po Rodosu. Saj, če imaš izpit, lahko najameš tudi tiste močnejše, drugače pa ti bodo dali takega bolj počasnega. Vozniki pa so zelo uvidevni do motoristov. Mi2 sva se vozila tudi po 40km oddaljene plaže in so bile full fajn, ker ni bilo toliko ljudi. Samo malo je treba poiskati ma zemljevidu (ki ga priporočam, da si ga kupiš). Mesto Rodos ima sicer tudi plaže, samo so tik pod glavno cesto, preko ceste pa so takoj hoteli. Mi2 sva bivala v hotelu Lydia, v mestu Rodos, samo, da sva imal skonto, ker sva priša s KArpatosa in so tisti na Karpatosu poklicali tja in naju najavili, tako, da je bila cena bistveno nižja od siceršnje, tako, da ti ne vem povedat koliko stane mislim pa da je 30EUR na osebo/dan. Aja, pa klima je 15EUR. Ja, ja je treba plačat luksus.

Za 7 dni za skuter sva dala okol 100EUR+bencin. Restavracije sprejemajo študentske izkaznice, tako, da je fajn, če joimaš s sabo, če si še študent. Drugače, pa imajo take akcije recimo dve musaki za ceno ene in podobno. Samo malo je treba poiskati, kar ap ni težava. Imajo tudi McDonald's

Staro 07.09.2005, 11:36
Uporabnik
Privzeto

ja sej zdej grem na rodos. sm se odloco...pa tut vreme je bol toplo kot na krfu.
pol na cesti ni problemov? so ceste ok?a je celada pr njih obvezna? a se splaca vzet zavarovanje za krajo skuterja(kake si ti mel?)?
verjetn se bova tut vozila okol. a samo mesto je hrupno? ne vem se v katerem hotelu bom-sam to mi je itak vseen ker bom sam prespal tam.
vazn je, da se tut kak mirn koticek da najti. pa bral sm, da majo velik znamenitosti.
kak cas si pa bil dol?si mel kaj dezja?
kake so plaze?
mcdonalds me glih ne zanima. sej za restavracije pa se mal okol sprehodis. supermarketi pa tut so verjetn.

aja zakaj ti pa ni blo kul tam? je dost anglezev?
kk je z zurom?

My life is my message.
-MAHATMA GHANDI-

Staro 10.09.2005, 15:24
Novinec
Privzeto

Ja, čelada je obvezna, ceste so pa zelo lepe. Za zavarovanje je pa tko, če hočeš mirnospat, kot boš imel skuterja pred hotelom, potem vzemi, drzgače pa ne. Ne verjamem pa, da bi ti ga kdo ukradu, ker jih je toooolk velik. Mi2 sva imela Peugeota Eysee (meni se zde, da se tko napiše). Tak mal večji skuter, samo gre samo 60km/h, kar zna biti problem na klancih, katerih pa ni malo. Pa sej, če si na dopustu, se ti ponavadi nikamor ne mudi, tko da ni panike.

Na Rodosu sva bila en teden. Vreme je bilo super, nebo brez oblačka. Plaže pa so peščene ali pa iz mivke.
Za restavracije se ti ne bo treba ravno daleč sprehajat, ker so res povsod. No, odvisno. Če boš v hotelu v Rodosu, potem ni panike, je pa veliko hotelskih kompleksov tudi izven mesta. Tam pa zna biti drugače in se bo treba peljat v mesto. Edini problem je zvečer parkirati skuterja pred starim mesto, ker je res čisto polno. Pa dobro, parkiraš ga še nekako, sam potem ga ven iz parkirišča dobiti je pa umetnost.

Žura je na Rodosu koker hočeš. Res vsevrstna ponudba. Če je dost Angležov? Ma sej oni so povsodisapp:, čeprav tam, kjer sva se mi2 kopala je bilo vse prazno in sva imela mir. Sej na Rodosu je super, še posebej večerni utrip v starem mestnem jedru. Sam ko 1x doživiš Karpatos, bi kar za vedno tam ostal.

Staro 11.09.2005, 18:55
linca_
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

krf me ni prepričal, res ni biu ravno višek sezone k sm bla jaz pa vseeno. aprila mesca ni blo še nič zrihtano, mesto skoraj mrtvo, plaže še precej nasmetene, pomoli porušeni baje zaradi valov. ne vem no.

rodos je biu pa lušen, je pa res zlo turistično mesto, kt je nekdo reku trgovince, lokalči, žuri. mesto je tud fanj. men je blo všeč. živahno mesto.
Staro 02.01.2006, 15:07
pepsi Uporabnik pepsi ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 16
Privzeto Forum Beach hotel-Rodos

Pozdravljeni, sem nov na forumu pa bi prosil, da mi oprostite, če bom kakšno mimo ustrelil. Zanima pa me ali je že kdo bil v hotelu Forum Beach v kraju ali blizu Lalyssos na otoku Rodos. Dobrodošle so vsakršne informacije, predvsem kakšna je obala, ali je vetrovno-posledično valovito. Hvala Lp
Staro 02.01.2006, 15:56
d_streets Uporabnik d_streets ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce d_streets
Član od: Nov 2004
Sporočila: 1.805
Privzeto Re: Forum Beach hotel-Rodos

Glede hotela poglej na kako specializirano stran. Moja najljubša je http://www.holidaycheck.de/

Otoki pa so vsi vetrovni, bolj ali manj.

www.pipler.si
Staro 02.01.2006, 18:42
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664
Privzeto Re: Forum Beach hotel-Rodos

Rodos je ful znan po vetru. Kreta je boljša.

Značke
dopust, grčiji

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:16.