Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 20.09.2005, 20:52
Girl16 Uporabnik Girl16 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2003
Sporočila: 2.732
Privzeto vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ...

a mi ve kdo povedat, kolko stane rezervacija za vlak: EuroNight (ki npr. pelje iz mestr) ---- EN358

Is that a banana in your pocket, or are you just so happy to see me?
Staro 20.09.2005, 21:10
Duh Uporabnik Duh ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Duh
Član od: Sep 2003
Sporočila: 1.372
Privzeto

Nimam pojma...govorim iz lastnih izkušenj iz pred par let...

Nikjer nisem dobil boljših in bolj natančnih informacij, kot pa na wasteels, ki so včasih imeli svoj sedež na Ljubljanskem kolodvoru...

iskal sem najbolj ugodne karte za pot LJ - Palermo...na uradnih šalterih so bili precej neprijazni in sem se premaknil par metrov k tej agenciji...včasih je not delal (al celo lastnik) en gospod, ki ni bil več ravno mlad...vzel si je čas, poizkal vse variante, ki so se razlikovale po cenah...povedal mi je kje lahko pričakujem gužvo, kje se lahko "švercam" , če si upam..svetoval kako z rezervacijami...skratka izkušen maček mi je dal ogromno dobrh napotkov za na pot...karta, ki sem jo vzel pri njemu, je bila občutno cenejša od karte (pa se nisem švercal), ki so mi jo ponudili na uradnem SŽ pultu ...pa še ura odhoda iz LJ je bila bolj primerna, kot pa tista, ki so mi jo ponudili na uradnem pultu...ti so celo trdili, da se da iz lj do pa prit samo ob enem terminu, kar pa sploh ni bilo res...

probaj tam pri wasteels, če je tisto gospod še vedno tam si zmagala, pa tu če ne kupiš karte...ker mu ni težko pomagat!

Staro 21.09.2005, 14:18
ARMEDhodzic Uporabnik ARMEDhodzic ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce ARMEDhodzic
Član od: Aug 2004
Naslov: Republika e Shqiperise
Sporočila: 15.077
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Girl16

a mi ve kdo povedat, kolko stane rezervacija za vlak: EuroNight (ki npr. pelje iz mestr) ---- EN358

Jaz sem za vlak Lj - Benetke - Lj vedno plačeval od 15-20 jurjev. No, enosmerna ni kaj dosti cenejša, pa tudi s katerim vlakom greš verjetno ne spremeni kaj dosti.

[}]

When you go down, you go down with me!
Staro 21.09.2005, 20:07
Mojster
Privzeto

ok še en neumn vprašanje. Potujem z EuroNight in me zanima, če po zvočniku povejo kteri postaji se bliža(mo)

Staro 21.09.2005, 21:28
Uporabnik
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava ARMEDhodzic

Citat:
quote:Originalna objava Girl16

Jaz sem za vlak Lj - Benetke - Lj vedno plačeval od 15-20 jurjev. No, enosmerna ni kaj dosti cenejša, pa tudi s katerim vlakom greš verjetno ne spremeni kaj dosti.

[}]

Hmmm...tako ceno in celo manj sem jaz plačal LJ - Palermo...in karta je veljala cel mesec, kar pomeni, da sem bil cel mesec na poti in se ustavljal po celi italiji

Gled zvočnikov na vlaku...kaj pa jaz vem, vedno je varianta, da prosiš kondukterja al pa koga rugega, da te zbudi...najbolj pa se je zanest na sebe...vzameš kak zemljevid, da ti bo vsaj približno jasno, kako si sledijo mesta in postaje..pogledaš na karto, kdaj naj bi vlak prispel na ključno postajo in si naravnaš uro, vsaj za kake pol ure prej...tako, da tud če kondukter pozabi, pa tvoj sopotnik v kupeju, te ura še vedno zbudi...nekdo od teh "treh" sigurno ne bo zatajil...če pa misliš, da te ura ne bo zbudila, pa je pač bolje, da bediš in spremljaš postaje

Staro 21.09.2005, 21:44
Mojster
Privzeto

a so teli vlaki notr kej drgačni od npr. EuroCity. ne sej ni panike da bi zaspala, k itak sam eno uro od mestr grem... sam da ne bi prepozn dol stopla

Staro 21.09.2005, 23:54
Uporabnik
Privzeto

hmmm...kaj pa jaz vem...če ti po resnici povem, od kar imamo mi eurocity se še nism peljal z vlakom

če je samo ena ura pa sploh ne bo problem...malo si poglej kako se postaje vrstijo od mestr do tvoje končne postaje in spremljal...saj je na vsaki postaji napis kje se vlak zaustavi...

če praviš, da pot traja cca 1 uro, pomeni da si lahko kake pol ure sproščena...pol pa začneš spremljat postaje...tak al tak na vsaki stoji vsak minuto in boš imela dovolj cajta za preverit

pa kondukterja prosi al pa kako osebo, če te lahko pravi čas opomnijo...

če je samo ena ura v vprašanju ni panike, da bi falila, pač spremljaj postaje pa bo

pa javi, ko prideš domov, kako je blo, eheh

Staro 22.09.2005, 12:41
ARMEDhodzic Uporabnik ARMEDhodzic ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce ARMEDhodzic
Član od: Aug 2004
Naslov: Republika e Shqiperise
Sporočila: 15.077
Privzeto

Ja, kam pa greš, da se boš samo eno uro vozila? Drugače je pa po mojih izkušnjah tisti nov slo. vlak res udoben in fin (in drag), italijanski pa prekleto neudoben. Pa ne spomnim se, da bi kdaj po zvočnikih govorili na kateri postaji smo.

[}]

Staro 22.09.2005, 15:30
Mojster
Privzeto

ja ne eurocity iz LJ govori, je ful fancy.drgač se pa peljem do verone, zato traja sam dobro uro

Staro 14.10.2005, 15:49
stan Uporabnik stan ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2005
Sporočila: 21
Privzeto vprašanja, nasveti + opozorila za popotnike ...

Še opomba (goody) Sem vse podobne teme združila, da bo to na kupu ...

Samo še namig: da ne bo kakšnega "turističnega agenta" slučajno zasrbelo, da bi kaj reklamiral, ker se to ne sme ...

objavljam še tukaj, ker mi je prvi post ob združevanju tem vrglo na zadnjo stran, ...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tri dni pred odhodom sem uplačal last minute ponudbo ko sem prispel na letališče da dvignem papirje so mi dejali da moram doplačati dva tisoč za gorivo drugače mi karte ne morejo dati torej odpade dopust kam oni dajejo ta denar ker če bi bilo vse o.k. bi to takoj obračunali ne pa da nas nategujejo

Nazadnje uredil Goody : 24.02.2006 ob 14:24.

Značke
iran, iščem, kompas, narava, nasveti, obramba, offroad, opozorila, popotnike, potopisi, psi, raid, razočaranje, rekreacija, sopotnik, sopotnike, tajska, vprašanja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vprašanja: iščem, kje se kupi, ima kdo, pozna kdo ... Sebbi Prosti čas in igre 141 09.03.2013 11:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:31.