Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 23.09.2009, 08:15
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961
Exclamation Afera Gulič

Groteskna šlamastika okoli vladinega imenovanja Aleša Guliča za direktorja Urada za stike z verskimi skupnostmi namesto dosedanjega Draga Čeplarja, ki mu je potekel mandat, njegova ponovna kandidatura pa ni bila uspešna, počasi dobiva epilog. Vladni sekretar Milan M. Cvikl se bo danes namreč moral zagovarjati pred premierjem Borutom Pahorjem in mu pojasniti, zakaj ga je (Pahorja) uspel prepričati, da je ob imenovanju podprl Guliča namesto Čeplarja. Danes naj bi se tudi odločalo ali bo Cvikl še naprej glavni sekretar vlade, ali pa bo po vrnitvi z dopusta moral dati odstopno izjavo sicer bo razrešen.
Zakaj sem v uvodu napisal "groteskna šlamastika"?
Poglejte si tale prispevek:

http://24ur.com/bin/video.php?media_...cle_id=3183165

Staro 23.09.2009, 12:52
redfax Uporabnik redfax ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce redfax
Član od: Dec 2002
Sporočila: 2.034
Privzeto Re: Afera Gulič

mislim, da bi blo bolje razmislit o nujnosti obstoja Urada za stike z verskimi skupnostmi... imamo laično drzavo in prav nobene potrebe ne vidim, da se potem še posebej ukvarjamo s posameznimi religijami. No, edino 1 stvar bi moral se poslihtat z njimi...Tax them!
Staro 23.09.2009, 14:39
Svetopisec Uporabnik Svetopisec ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Svetopisec
Član od: Jan 2004
Sporočila: 2.559

Predvsem se sprašujem, zakaj pri vsem tem dajemo tak pomen Rodetu?
Če pa po drugi strani pustimo katoliški cerkvi, da da duška svojim pomislekom, lahko zlahka vidimo, da so nasprotujejo vsemu, kar bi resna in demokratična država morala ukreniti. Zaprepada me misel, kako je država doslej pravzaprav ravnala, če čutijo, da imajo pravico na ta položaj postaviti svojega človeka, ki bo nadaljeval njihovo politiko??
Staro 23.09.2009, 15:53
Jakec Uporabnik Jakec ni prijavljen
Mojster
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.194

na tem posnetku je g. Gulič edini normalen, voditeljice seveda ne štejem...
Staro 23.09.2009, 18:39
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Za moje pojme pa je povsem nesprejemljivo in nenormalno, da se predsednik vlade neke države skorajda cmeri in se plazi pred predstavniki druge države (Vatikan) in se opravičuje, ker je vlada izbrala enega od uslužbencev po lastni presoji. Pa kaj (za vraga!) se ima v to vtikati katerakoli druga država?
Po mojem mnenju bi na čelu tega urada itak moral biti vedno ateist, da ne bi zavedno ali podzavestno dajal prednosti "svoji" religiji.
Staro 23.09.2009, 20:46
equilibrium Uporabnik equilibrium ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce equilibrium
Član od: Sep 2009
Naslov: Maribor
Sporočila: 4

Sem kristjan. Nimam nič proti, da Urad vodi ateist ali predstavnik katere koli druge verske skupnosti. Toda zagovarjam, da s svojo pojavo mora biti nevtralen. Zato "Satanovi bratje" ali kakršno koli drugo razkazovanje znamenj katere koli verske skupnosti je, po moje, nesprejemljivo.

Takšna funkcija zahteva spoštovanje do vseh skupnosti, ki se kaže tudi v zunanjosti predstavnikov Urada.
Staro 23.09.2009, 20:49
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Odnos Cerkve do Slovenije je tak kot odnos prfoksa do šolarčka.
Verjetno bi nam Rupl in ostali "zaslužni " znali nekoč kaj povedati o kravjih kupčijah, ki so jih vse od osamosvojitve sklepali z RKC. Drugače si ne znam predstavljati, da naši vedno stisnejo rep med noge, ko jim iz Vatikana požugajo.
Sploh pa mi ni jasno kaj je imel Pahor početi v Vatikanu. Če bi mene tako ponižali, bi imele ustrezne službe že navodilo za prevetritev zakonodaje s katero so RKC in vernikom dodeljeni privilegiji, ki jih ostali Slovenci nimamo.

Staro 23.09.2009, 20:55
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Zanimivo, kako je lahko neki vladni uradnik vznemir vse od Slovenije do Vatikana. In kaj ta Urad sploh dela, če sploh kaj dela? Zakaj se ravno za ta stolček tako cufajo? O tem, da se je Pahor slinil po Vatikanu in so mu tam pokazali vrata, naj razmišlja sam. Ljudje imajo/imamo večje in bolj življenske probleme, kot je ta, da je tam "popušio".
Staro 23.09.2009, 21:44
Arc Uporabnik Arc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arc
Član od: Mar 2005
Sporočila: 467

Po mojem se v zvezi s Pahorjevimi reakcijami na Cvikla po nepotrebnem zaganjate v RKC.

Jaz mislim da Pahor na Cvikla ni popenil zaradi očitkov RKC. Še sam je povedal, da so mu pred tem TRI NAJVEČJE verske skupnosti predlagale naj na uradu ostane Čepar (torej ne samo RKC). Po mojem so komentarji RKC in reakcija Vatikana samo povod za Pahorjevo jezo - vzrok pa je ta da je Pahor pogruntal da mu Cvikel že ves čas dela za hrbtom, in da tam v ozadju vodi neko drugo med-partijsko kuhinjo, on pa potem izpade mona...

Tako mu je že čisto na začetku podtaknil ne-Logarja: Pahor še ni dobro nehal pripovedovat o drugačnem kadrovanju, ko ga je Cvikel že zamenjal. Potem se je pa moral opravičevat kako se glede tega, kaj mu je Cvikel rekel, "nista razumela". Enako kot naj bi bil po Cviklovo tudi zdaj razlog ...

Da je vladno imenovanje Guliča za direktorja UVS "groteskna šlamastika", se tako strinjam s Kajtimarjem. Se mi pa zdi da je besedilo te groteske malo globje.
Staro 23.09.2009, 21:51
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Seveda trem največjim skupnostim res ni bilo do zamenjave Čeparja, saj bi bile neumne, če se ne bi zavzele za človeka, ki jim je nakazoval gore denarja brez kakršnega koli razpisa in kontrole porabe.
http://www.siol.net/slovenija/novice...ju_cviklu.aspx

Značke
afera, gulič

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nastaja afera DURS? Kajtimar Slovenija 20 11.04.2007 07:33

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:16.