Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 02.06.2010, 18:25
srolih Uporabnik srolih ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 26
Privzeto Nestabilna povezava

Torej zadnji teden ga internetna povezava in siol TV nekaj serjeta. Vse skupaj se je začelo v nedeljo. Tam nekje okoli 23 ure je kar naenkrat povezava z internetom padla dol, pa se je spet vzpostavila, pa spet padla dol... Potem ponedeljek je bilo OK. Včeraj pa je spet povezava izginila. Potem je spet prišla nazaj in spet padla dol. Potem je padla dol, po resetu modema je stvar spet začela delat. Kljub temu pa je potem okoli pete popoldne padel dol Siol TV. Čez nekaj časa je stvar spet začela delat (za internet v tistem času nisem čisto siguren). Potem zvečer pa je spet padel dol tako internet kot Siol TV. Zadeva je potem začela sama od sebe ponovno delati. Danes okoli šeste ure ponovno (najprej TV, čez par minut še internet). Restartam modem in začne delat. Potem par minut nazaj spet net ni delal. Restart modema ni pomagal, čez par minutk je zadeva začela spet sama od sebe delati. In tole mi gre počasi že na živce. Sedaj me pa zanima če ima kdo kako idejo kaj se dogaja.

Nazadnje uredil srolih : 02.06.2010 ob 18:28.
Odgovorite s citatom
Staro 02.06.2010, 19:14
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.752
Privzeto Re: Nestabilna povezava

Prosim, če mi preko ZS posredujete vaše naročniške podatke (uporabniško ime).

Lep pozdrav,
Matjaž
Staro 03.06.2010, 19:01
kissli Uporabnik kissli ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 87

živjo,
mi je znan tvoj problem in tudi dam sem preklel cel siol ter vse okol, na koncu sem mal tuhtal in se mi zdi da od kar sem pobrisal vsa gesla na firefoxu ter ostalih browserjih in nisem dovolil da shrani up ime in geslo za siolov modem un user...user mi ne resetira več. Prej pa skoz, kadar je bil moj comp užgan. Zgleda da ga je nekdo al kakšn prog. vedno resetiral.
Odgovorite s citatom
Staro 03.06.2010, 19:07
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.681

Jaz bi bolj okrivil kakšno posodobitev. A ti je vedno to počela ali samo včasih? Sicer sem tudi jaz zadnja dva dni izgubljal živce, danes je prišel tehnik in je bilo pa vse v redu. Mi je pa vsaj izmeril max. sinhronizacijo in sedaj pač vem, da lahko naročim še par tv kanalov.
Staro 04.06.2010, 18:38
srolih Uporabnik srolih ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 26

No ja, ko me ni bilo doma je včeraj nekdo prisnesel nov modem (enega Sinopa). Čeprav mi še vedno ždi na mizi, ker se mi zdi, da je z modemom vse OK - zadnje dva dni namreč internet deluje normalno. Pa seveda, če se le da nebi zamenjal Sagema z Sinopom, ker izkušnje ostalih ljudi kažejo, da je skrajno nezanesljiv.

Kar se problemov tiče pa sem budalo pozabil pogledat log v routerju tako, da imam log sam o do srede ob 19 uri. Drugače bi lahko videl točno kolikokrat je ven vrgel.

In še ena stvar mi gre tako mimogrede na živce. Vsak dan me ob točno istem času (skoraj do sekunde) vrže dol iz neta in se ponovno poveže. Glede na to, da imam dinamični IP sklepam, da je to zaradi spremembe IP naslova. Samo me pa res zanima zakaj se ne more to zgoditi vsak teden. Ker je malenkost nadležno vsakič imeti 5 opozoril raznih programov, da so izgubili povezavo (nekteri imamo pač nastavljen allways ON connection).
Odgovorite s citatom
Staro 04.06.2010, 18:49
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.752

Citat:
Objavil-a srolih Prikaži sporočila
In še ena stvar mi gre tako mimogrede na živce. Vsak dan me ob točno istem času (skoraj do sekunde) vrže dol iz neta in se ponovno poveže. Glede na to, da imam dinamični IP sklepam, da je to zaradi spremembe IP naslova. Samo me pa res zanima zakaj se ne more to zgoditi vsak teden. Ker je malenkost nadležno vsakič imeti 5 opozoril raznih programov, da so izgubili povezavo (nekteri imamo pač nastavljen allways ON connection).
Tako je, internetni dostop vam prekine zaradi zamenjave IP naslova, kar se zgodi po točno 24-ih urah. Načeloma lahko naredite reset modema ponoči (oz. kadar bi želeli da se IP zamenja) ali si omislite statičen IP naslov.

Lep pozdrav,
Marko
Odgovori

Značke
nestabilna, povezava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Internet povezava v Windows 7 Alef Računalništvo in internet 5 08.12.2009 08:59
brezžična povezava z sinope 568 dule41 Tehnična pomoč 9 04.06.2009 20:19
Povezava Z Internetom - Nastavitve pensa Računalništvo in internet 5 28.07.2008 20:32
Nestabilna povezava Onix Tehnična pomoč 8 14.07.2008 16:29
mrežna povezava "zmrzne" Drico Računalništvo in internet 8 14.11.2007 20:56

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:51.