Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.10.2011, 07:23
gorazd_23 Uporabnik gorazd_23 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 4
Privzeto Komunikator Sagam in hišni kino

Živijo,
najbrž je kje v forumu že napisano vendar ne najdem....
Imam komunikator Segam in lcd TV. Povezal sem jih z HDMI kablom. Zadeva dela. Sedaj pa sem kupil še hišni kino. Kako naj priključim zadevo, da bo hšni kino deloval. Ali naj priključim (s HDMI kablom) iz komunikatorja v reciver in potem naprej (zopet s HDMI kablom) v TV, ali naj gre HDMI kabel direkt v TV, iz reciverja(out) pa s HDMI kablom v TV?
Ali bi bila zadeva boljša, če bi imel SiolBox oz. SiolBox S?
Odgovorite s citatom
Staro 10.10.2011, 07:41
dott Uporabnik dott ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2009
Sporočila: 230
Privzeto Re: Komunikator Sagam in hišni kino

Citat:
Objavil-a gorazd_23 Prikaži sporočila
Živijo,
Imam komunikator Segam in lcd TV. Povezal sem jih z HDMI kablom. Zadeva dela. Sedaj pa sem kupil še hišni kino. Kako naj priključim zadevo, da bo hšni kino deloval. Ali naj priključim (s HDMI kablom) iz komunikatorja v reciver in potem naprej (zopet s HDMI kablom) v TV, ali naj gre HDMI kabel direkt v TV, iz reciverja(out) pa s HDMI kablom v TV?
a) HDMI iz Sagema v receiver, nato pa HDMI iz receiverja v TV
b) HDMI iz Sagema v TV, audio optični kabel iz Sagema v receiver
c) HDMI iz Sagema v TV, audio optični kabel iz TV v receiver
Odgovorite s citatom
Staro 10.10.2011, 08:38
Novinec

Hvala za odgovor.
Bi pa vprašal še katera izmed teh treh variant pa je najboljša? Ali se pri kakšni varianti slabša video ali zvokovni signal?
Pa še nekaj; ali je avdio optičen kabel kaj poseben?
Odgovorite s citatom
Staro 10.10.2011, 10:08
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.016

Pri nobeni varianti ne izgubiš ničesar na kvaliteti. Naredi tako kot ti omogoča reciever, ali pa da boš imel čimbolj lepo urejen kable, torej nevidno postavljene.
Odgovorite s citatom
Staro 13.10.2011, 14:03
Novinec

Priključil sem takole: HDMI iz Sagema v receiver, nato pa HDMI iz receiverja v TV, zvok in slika nista usklajena - je zamik.
Če kupim optični kabel in povežem po varianti C, ali bosta potem slika in zvok usklajena?
Odgovorite s citatom
Staro 13.10.2011, 14:28
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.016

Čudno da že po prvi varianti nista. Lahko probaš, samo tole je malo čudno.
Odgovorite s citatom
Staro 13.10.2011, 16:55
dott Uporabnik dott ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2009
Sporočila: 230

Citat:
Priključil sem takole: HDMI iz Sagema v receiver, nato pa HDMI iz receiverja v TV, zvok in slika nista usklajena - je zamik.
Če kupim optični kabel in povežem po varianti C, ali bosta potem slika in zvok usklajena?
Tole je zelo odvisno od televizorja in receiverja.
Več "funkcij" ima televizor (dynamic contrast, 100,200,... Hz, etc) večji je zamik.

Razni TV-ji ima zato ponavadi ti. "Game mode", ki naredi ravno to, da zmanjša zamik na minimum (pri igrici so pač pomembni refleksi in če vidiš sliko dejansko 1/10 sekunde kasneje je to pač handicap).

Sploh Philipsi so znani po ogromnih zamikih (obdelava slike pač traja nekaj časa) - nekateri modeli tudi čez 100ms, kar se pri gledanju ustnic seveda še kako pozna (receiver pošlje zvok takoj na zvočnike, tv pa prikazuje sliko s 100ms zamikom). Na internetu obstajajo tudi seznami TV-jev in kolikšen je zamik v kakšnem načinu.

Sedaj pa rešitve:
- Novejši TV-ji in receiverji bi morali podpirati sinhronizacijo čez HDMI, kar pomeni, da TV sporoči receiverju kolikšen je zamik in receiver tudi za toliko zamakne zvok
- Če pa receiver tega ne omogoča, pa omogoča verjetno vsaj ročno nastavitev zamika. Če ima torej TV zamika za 100ms, nastaviš takšen zamik tudi na receiverju (ampak to ni ravno dobra rešitev, saj se zamik odvisno od tega koliko "izboljšav" imaš nastavljenih in se razlikuje med Game mode in npr. Movie mode).
Odgovorite s citatom
Staro 13.10.2011, 20:38
pal Uporabnik pal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2007
Naslov: Bovec
Sporočila: 860

res je. Jaz sem na TV priklopil PC 2.1 zvočnike kar preko 3.5 banane in je bil zvok malo zaostajal oz prehitval, sej ne vem več. BOX je bil pa pač prek HDMI piklopljen na Tv.
Odgovorite s citatom
Staro 13.10.2011, 21:22
mglds Uporabnik mglds ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2011
Sporočila: 534

Glede priklopa je najbolš pri Sagemu da daš hdmi iz Sagema v tv! Potem pa zvok iz tv-ja z optičnem kablom v resiver ! Tako boš lahko gledal siol tudi brez prižganega resiverja ! Moraš pa vedeti da Sagem niti ne rabiš priklapljat na optičen kabel ,ker nima 5.1 zvoka,zato lahko tudi dva cincha daš iz Sagema v resiver ! Druga je pri box-su ! Zamik zvoka je že direk iz siol tv na lcd opazen ! Na resiverju se pa da nastaviti !
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2011, 11:09
moteco Uporabnik moteco ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2010
Sporočila: 1

Citat:
Živijo,
Citat:
Objavil-a dott Prikaži sporočila
a) HDMI iz Sagema v receiver, nato pa HDMI iz receiverja v TV
b) HDMI iz Sagema v TV, audio optični kabel iz Sagema v receiver
c) HDMI iz Sagema v TV, audio optični kabel iz TV v receiver

Kako pa priklopim, če želim priklopit na comp? A rabim kako posebno kartico, če želim npr. snemat video na komp?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hišni, kino, komunikator, sagam

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Hišni kino - pomoč kobra111 Hi-Fi in elektronika 4 13.03.2009 18:53
PS3, plasma, hišni kino in siol tv komunikator Bernie Hi-Fi in elektronika 3 30.12.2008 09:29
Povezava: TV-STB-hišni kino težave.. Ursuss SiOL TV 1 24.03.2008 22:05
Brezžični hišni kino albrehti Hi-Fi in elektronika 3 25.02.2008 16:02

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:10.