Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 25.11.2009, 12:44
sivi01 Uporabnik sivi01 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 32
Privzeto Optika in telefonija

Pozdravljeni,

ker sem že obupal nad 0801000 oz. nad dolgoročno rešitvijo akutnih težav, sem se odločil da malce pojamram še tukaj.

Imam optiko 20/20 Prospero 632+ in na njem aktivirani 2 telefonski številki VOIP.

Sedaj se redno dogaja, nekajkrat na mesec, da telefonija ne deluje, občasno se zgodi, da pade dol tudi spletna povezava.
Reset modema ne pomaga, ob klicu na helpdesk so najprej zmedeni, potem prosijo da modem za dlje časa izklopim iz napajanja in ga priključim nazaj.
Na helpdesku potem očitno ponastavijo vse nastavitve in še enkrat aktivirajo telefonski številki. Nerodno pri vsem tem je, da mi zbrišejo tudi nastavitve na požarnem zidu za port forwarding, kar zahteva spet nekaj minut kvačkanja.

Tako me Siolovci "osrečijo" nekajkrat na mesec.

Najmanj 1 x so že menjali modem, vendar brez uspeha.

Kaj še lahko naredim oz. naredite, da bo zadeva delala vsaj 6 mesecev brez izklapljanja?

Priključek je v lasti podjetja in ga uporabljamo izključno za delo in nekako pričakujemo, da bo vsaj nekaj časa delovalo brez težav.

Hvala in lp!
Damjan
Odgovorite s citatom
Staro 28.11.2009, 15:08
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474
Privzeto Re: Optika in telefonija

Za začetek bi si na vašem mestu nabavil en dober ruter, ker te mašince modem+ruter niso dobre, vsaj iskrine ne. S tem se boste izognili, da vam brišejo nastavitve. Kar se tiče linije, je treba pa stalno težit in pisat pritožbe, da se kdo zgane.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
optika, telefonija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Linux in siol internet (optika) igor7789 Tehnična pomoč 18 28.11.2008 06:28
Par vprasanj preden pride optika... (hisa, dva modema?) Katsumi O storitvah 7 04.05.2008 20:52
Optika deluje sploh ?! Steinmetz Tehnična pomoč 1 04.01.2008 07:38
Proteus - telefonija preneha delovati janezpesec1 Tehnična pomoč 8 18.10.2007 11:38
VDSL2 hitrost + IP telefonija mmatejj Tehnična pomoč 4 10.06.2007 17:42

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:19.