Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Zaprta tema

Orodja za teme
Staro 07.03.2007, 10:02
kitl Uporabnik kitl ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce kitl
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.155
Privzeto Re: VDSL2 se nam obeta - od 5. marca spremembe

Citat:
Objavil-a howrude Prikaži sporočila
videl sem ze vec omemb da so cene pri vdsl2 in adsl2 skregane z logiko ? da je vdsl2 ugodnejsi
ja itak da je, pa kaj potem ? saj je podobno na t-2 ce primerjas optiko naprimer pa vdsl (ki je isto razlicna tehnologija)
zakaj se pa noben ne pritozuje da je optika pri t-2 cenovno ugodnejsa kot pri vdsl pri t-2?

Smešno vprašanje pa vendar. Na optiki je cenej za to, ker T2 ponuja svoje storitve na lastnem omrežju in ne plačuje najema tako kot ga mora Telekomu za vsako parico posebaj.
Staro 07.03.2007, 10:18
SloCop Uporabnik SloCop ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SloCop
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.684

Da ne bo pomote, jst se ne pritozujem nad cenami, so pač naravnane kakor so, konkurenca pa je tut dost velika tako da v veliko primerih je izbire dovolj. Je pa vsekakor zanimivo da je 5/2 ista cena kot več kot pol cenejši 2/384 :=)
Staro 07.03.2007, 10:19
beyond Uporabnik beyond ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce beyond
Član od: May 2006
Naslov: Globoko
Sporočila: 42

Kaj pa v kraju Globoko poštna št. 8254.
Bo tut kdaj mozno imeti VDSL2 al bomo mogli še kr neki časa čakat.
Staro 07.03.2007, 13:47
rda Uporabnik rda ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.018
Privzeto Re: VDSL2 se nam obeta

Citat:
Objavil-a rda Prikaži sporočila
na moj.siol.net/narocilo lahko preveriš:

veselje je bilo kratkotrajno (nova poizvedba na istem upor. imenu):

Staro 07.03.2007, 13:48
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

Citat:
Objavil-a Veron Prikaži sporočila
Vem kako deluje sistem in na kakšn način vprašaš sodelavca/ko v primeru, da nepoznaš odgovora na določeno vprašanje.
jo.. pa že na "mute" da microfon pa upraša frenda kaj si nej zmisli da se čimprej znebi klicočega.
Staro 07.03.2007, 14:29
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.130

No mckeky potem očitno tudi sam dobro veš, da je zgodbica Yankee007 rahlo za lase privlečena.

Dost offtopica.
Staro 07.03.2007, 14:45
Yankee007 Uporabnik Yankee007 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 3

Citat:
to, da si slišal oparaterko zadaj spraševat "kaj je to..." si si malo "zmislil" - pa brez zamere.

PS: Ne pravim, da mogoče ni vedla kak odgovor na vprašanje, ampak ko je ona spraševala je ti 100% nisi slišal.
Glej, ti samo odgovorim, ker si me napadel, da sem si nekaj "izmislil" ker edino, kar ti je uspelo napisat je bilo TO.
Če že "poznaš" zadeve in se s tem hvališ, bi lahko vedel, da se gumba "mute" tudi kdaj lahko ne pritisne, ter da klicoči sliši ves pogovor v ozadnju, zato pazi z obtožbami glede izmišljanja, ker lahko postane nevarno

Glej, jaz ne krivim študentke, niti SIOL-a ne, pač bi bilo lahko to urejeno tako, da kadar uporabnik sprašuje o novih tehnologijah, konkretno sedaj za VDSL2, da bi se prevezalo na bolj strokovno podkovan kader. (itak bodo sedaj študente omejili in se jih ščasoma verjetno znebili, nepreverjena info.)

Porodni krči so pa tokrat kr hudi!, počakajmo kaki mesec

današnji odgovor SIOL-a
Citat:
Spoštovani,
veseli nas, da ste se z vašim vprašanjem obrnili na nas.

Najprej se naj vam opravičimo, saj aplikacija za naročanje VDSL-a ne deluje pravilno, zato vam tudi ni ponudilo razvezanega dostopa. Naši informatiki že delajo na odpravi te težave, zato vas prosim da počakate še nekaj dni.

Kar se pa tiče vezave naročniškega razmerja pa je v primeru VDSL-a ni več. Zato je potrebno tudi plačati 38€ za namestitev komunikacijske opreme, ki je v lasti Telekoma Slovenije.
lp
Staro 07.03.2007, 14:47
gostMR Uporabnik gostMR ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Naslov: ob letališču Skoke
Sporočila: 110

Citat:
to, da si slišal oparaterko zadaj spraševat "kaj je to..." si si malo "zmislil" - pa brez zamere.

PS: Ne pravim, da mogoče ni vedla kak odgovor na vprašanje, ampak ko je ona spraševala je ti 100% nisi slišal.

Kdaj pa kdaj, si katera/kateri pozabi izklopiti mikrofon, ko soseda vprasa. Nic hudega, to je clovesko.
A vesete, da tudi doktorji imajo posvet med operacijo. Zato pa vas omamijo, da tega ne slisite.

Nazadnje uredil gostMR : 07.03.2007 ob 14:49. Vzrok: Poravek tipkarskih napak
Staro 07.03.2007, 16:04
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.130

Že mogoče pozabi, ampak šepeta pa spet ne. Če pozabi dati na mute, sliši čisto enako kot med pogovorom. Tako da še vedno ustrajam pri svojem.

Sicer pa te nisem napadel, le svoje mnjenje sem podal.
//off

sicer pa še dodatek:
Yankee007 ob takem pristopu se mi enostavno ne da odgovorit na tvoja vprašanja, če bi malo lepše pristopil bi ti z veseljem na vsa vprašanja odgovoril.

Nazadnje uredil Veron : 07.03.2007 ob 16:11.
Staro 07.03.2007, 17:01
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450

Da malce pobaram prisotne, predno se spravim na čakanje na 080.

Malce zgodovine:
Pri prehodu iz "starega" naročnika na Trio paket, mi je prodajalka v telekomovi trgovini zatrjevala, da se samo podaljša vezava, in ne pride v poštev kakršnakoli "kazen" za prekinitev pogodbe. No, očitno je prišlo do komunikacijskega nesporazuma in ni razumela, da se moje vprašanje nanaša tudi na "sorazmerni" delež. Ker je bila prodajalka prijazna, sem pač ko sem dobil gromozanski prvi ADSL2 račun (naročnina + seveda preostali sorazmerni delež stare pogodbe) zadevo pogoltnil in plačal račun. Sicer sem o zadevi pobaral na 080 in je rekel operater, da sem bil žal očitno narobe informiran in da mi ne more pomagati. Spet se zahvalil za info in .....pogoltnil.

Tako sem sedaj že nekaj mesecev "novopečeni" ADSL2 uporabnik.

Sedanjost: zasledim infomacije o VDSL2 in norih hitrostih, še posebej pa mi je padla v oči informacija, da bo prehod iz ADSL2 na VDSL2 za obstoječe uporabnike brezplačen z podaljšanjem obveznosti (mislim da je to izjavil klemenr v eni temi).

Nakar sedaj vidim, da bo spet potrebno plačati sorazmerni delež do konca pogodbe za ADSL2, čeprav sem na strani z informacijami za pridobitev VDSL2 prebral, da je potrebno plačati 38 EUR za subvencioniran nakup nove opreme, hkrati pa piše, da je to potrebno zato ker ni več pogodbene vezave, ampak je pač oprema še vedno v lasti Telekoma. Če prav razumem, potem za VDSL2 ni več potrebno vezati se za 2 leti spet?

Sedaj se pojavi vprašanje: Ker imate že sedaj tako čudovito razčlenjene račune, da najprej zaračunate naročnino za osnovni Trio paket, pa potem prištejete še nadgradnjo, ne razumem, zakaj je tako težko za ostale mesece vezave na ADSL2 dodati pač računu še postavko: nadgradnja na 10/5 paket in nabijete še tistih 10 EUR, kolikor znaša doplačilo iz 10/768 na 10/5.

Edina logična razlaga mi je, da pač hočete da ljudje plačujejo sorazmerni delež, in jim nove tehnologije in višje pakete curljate vsakih par mesecev in jih s tem mamite, da predčasno prekinjajo vezavo (pa čeprav kot je to že nekdo napisal - še vedno ostajajo/mo pri vas) in jih spet zavezujete dalje.

Mi lahko nekdo prosim odgovori zakaj je temu tako in ali je možno kje drugje kot na 080 izvedeti koliko me bo, če je pač že to potrebno, spet udarila po denarnici predčasna prekinitev oz. sorazmerni delež.

Nekako se pridružujem večini, ko se mi ne zdi smotrno čakat 30+ minut na telefonu...pa brez zamere operaterjem...verjamem da opravljajo svoje delo v okviru njihovih zmožnosti, zato bi prosil za kakšen konkreten odgovor kar tule.

Hvala lepa

Nazadnje uredil bejli : 07.03.2007 ob 17:04.
Zaprta tema

Značke
marca, nam, obeta, spremembe, vdsl2

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:40.