Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Zaprta tema

Orodja za teme
Staro 07.03.2007, 20:09
djmatt Uporabnik djmatt ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 13
Privzeto Re: VDSL2 se nam obeta - od 5. marca spremembe

dobr vem da smo uporabniki siola, v mal bolj oddaljenih krajih, čist na zadnjem mestu
mah usi neki koplejo po mestih, t2 itq, telekom naj bi zdj začeu optiko vlečt
ja zakon ne .... sam še zmer noum mu jst nč od tega ...

men bi blo tut luštn mal med paketi menjat
jea ... siol 1M ... jea arnes 56k ... siol 1M ... a 28k sm že probu ?

odkar sm zadnič dubu siol sindrom razburjenosti še useskup nekak dela (ADSL)
za kej druzga .. bi mogu pa cel svet obrnt

P.S.: zanimivo je k gledam use možne smeške na siol forumu ... usi neki veseli pa yea yea ... wiii ... juhu ... net mi ne dela ...
Staro 07.03.2007, 20:12
Budboy Uporabnik Budboy ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Budboy
Član od: Sep 2005
Sporočila: 73

Kokr sm jest rabu podporo na siolu sm jo vedno dobu in v 99% problemov smo jo tut rešl....tko da kapo dol siolovi podpori....
Ker pa ste vsi tok neučakani z VDSLjem in bi radi mel že dons ker jutr bo prepozn mate pač probleme z informacijam s strani podpore na siolu...
Namesto da bi mal počakal da se stvari mal upelejo in in dal vsem mal dihat je to pač tko....
Najbolj me pa mot da si pol ljudi na tem forumu ne prebere niti postov kaj šele da bi mal pobrskal po netu okol tistga kar jih zanima.
Pa pol spraševal kaj in kako.
Staro 07.03.2007, 20:13
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.130

Death Paladin nisem ne admin, ne mod. ne uradni zastopnik, le navaden uporabnik
Če je bilo tisto namenjeno men.
Staro 07.03.2007, 20:20
pikecc Uporabnik pikecc ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 2

Se opravičujem ker še jaz to sprašujem samo bi se res rad prepričal o tem. Meni je aneks poteku že lani, torej imam navadn ADSL paket (ne solo, ne duo in ne trio). In zdej morm na prehod na VDSL2 naprej podpisat pogodbo za enega izmed solo, duo ali trio paket (in se vezati za ponovni 2 leti) in potem ta paket nadgraditi na VDSL2. In pri tem bom imel 1€ celotnih stroškov. Ali to drži ali ni vse tako kot sem napisal?
Staro 07.03.2007, 20:21
djmatt Uporabnik djmatt ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 13

Citat:
Objavil-a Budboy Prikaži sporočila
Kokr sm jest rabu podporo na siolu sm jo vedno dobu in v 99% problemov smo jo tut rešl....tko da kapo dol siolovi podpori....
Ker pa ste vsi tok neučakani z VDSLjem in bi radi mel že dons ker jutr bo prepozn mate pač probleme z informacijam s strani podpore na siolu...
Namesto da bi mal počakal da se stvari mal upelejo in in dal vsem mal dihat je to pač tko....
Najbolj me pa mot da si pol ljudi na tem forumu ne prebere niti postov kaj šele da bi mal pobrskal po netu okol tistga kar jih zanima.
Pa pol spraševal kaj in kako.
no jst pa loh rečem ... da sm recimo v lanskem letu useskup nekje 10x klical na siol ... in nekje 2x dobil odziv in rešitev + storž enkrt
in mi kdaj mal začne najedat ko mi nit adsl več ne dela ... kj višjega je za gospodo
ravnokar sm šu brat celotno temo nazaj ... ker že dolgo nism bil na forumu, in sm šu brat tole aktualno temo

tko da ne nism nestrpen ... ampak 3leta se že guncam na enmu in istem paketu ... a to je tist k pravš "dons, jutr prepozn?"
Staro 07.03.2007, 20:23
Yankee007 Uporabnik Yankee007 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 3

Citat:
Objavil-a Veron Prikaži sporočila
Glede logike ne napadaj mene!
Drgač pa če si stari naročnik torej ADSL in nimaš nobene vezave več, te stane prehod na VDSL paket 1€ (subvencirano).

Ok, dost mam, če bo kdo slučajno postavil normalno vprašanje bom odgovoril, na vprašanja ki so dobesedno napadanje pa ne. Pa preden postavlate nova vprašanja meni, si prej preberte kar piše na siolovi strani in o tem "Ali je pri meni možno?" pa preverte preko http://moj.siol.net/narocilo

@Sc0ut: zanimivo razmišlanje ampak v napačni smeri. Vsekakor, če poznaš osnove trženja, boš vedu zakaj pravi, da napačno razmišlanje.
Hm nebom se kregal ... si patetičen ! (žalostno, da imajo taki osebki stik z vodstvom)

Normalno vprašanje praviš, predno nas ponovno napadeš ?

Preberi si!

Zakaj SIOL-ova internetna aplikacija še vedno NE DELA, kot bi morala in zakaj mi pod preverko NAROČILO javlja, da VDSL ni možen, ko pa v resnici ni tako ?

Preprosto vprašanje? Ali je mogoče za tebe Veron prezakomplicirano? (mogočei maš izkušnje z pisanjem teh aplikacij ali pa celo sodeluješ zdraven - nebi reku!)

Žalosno je, da so taki osebki na forum-u, pa še prste pri adminih majo ... dovolj (dva dni sem na forumu pa sem ga spoznal, sodelujem pa na veliko forumih!) p o r a z n o !! - pljuvat pa uporabnikih pa nekaj trdit, če je mogoče določeni osebek se kdaj usedel za stol, ki je namenjem "Siol-ovi podpori"

Mimogrede dobil se zelo pošten odgovor s strani SIOL-ove podpore in sem z njim zadovoljen, kot tudi z hitrostjo odgovora!! (še sreča, da nisi ti tam, kajti za tak odgovor bi potreboval preveč svojega znanja )

lp

ps
Da me nisi napadel, še enkrat si preberi kar si napisal, močno premisli! in mogoče boš zastopil, samo ne verjamem. Naj te spomnim; obtožil/napisal/izrekel/trdil, vseeno je kaj uporabiva si, da sem si nekaj IZMISLIL

pa še enkrat Vsem lep pozdrav, tudi tebi cenjeni Veron
Staro 07.03.2007, 20:25
anonim Uporabnik anonim ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2005
Sporočila: 9

Zdaj pa jaz ničesar ne razumem. Sem star naročnik paketa študent in sem pogodbo sklenil po 1.4. 2004, konkretno sem jo sklenil 25.5.2005. Koliko me zdaj pride če vzamem nov VDSL2 Trio paket. Do preostanka izteka pogodbe mi pa preostanejo 3-je meseci. A je pol nov modem v moji lasti ali kako??
Staro 07.03.2007, 20:30
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.130

Citat:
Objavil-a pikecc Prikaži sporočila
Se opravičujem ker še jaz to sprašujem samo bi se res rad prepričal o tem. Meni je aneks poteku že lani, torej imam navadn ADSL paket (ne solo, ne duo in ne trio). In zdej morm na prehod na VDSL2 naprej podpisat pogodbo za enega izmed solo, duo ali trio paket (in se vezati za ponovni 2 leti) in potem ta paket nadgraditi na VDSL2. In pri tem bom imel 1€ celotnih stroškov. Ali to drži ali ni vse tako kot sem napisal?
Še enkrat bom ponovil, ker očitno nisi preletel čisto cele teme (jasno, velik je že).

1.) Pogodba se vedno podpiše za nedoločen čas, torej tukaj ni nobene vezave.
2.) Če recimo uzameš določen paket po subvenciranih cenah = aneks, s katerim pa se vežeš za določen čas, da ne boš prekinil, in to še ne pomeni, da ne smeš prekinit, ampak pomeni, da v primeru, če prekineš plačaš sorazmerni delež "redne cene".

Ok še tvoj primer: ti praviš, da nimaš več vezave, in recimo podpišeš novo pogodbo za SOLO (primer) in v istem naročilu "Nadgradnja na VDSL". Toraj tukaj boš že v štartu dobil VDSL modem, ki je v lasti siola, torej ga imaš v najemu (ko prekineš, modem vrneš). Ker pa je potrebna še namestitev, lahko to plačaš v celotnem znesku 41,31 EUR (osnovna) in nimaš nobene vezave, prekineš kadar ti paše, ali pa ta znesek uzameš subvencirano, kar pomeni, da ga plačaš samo 1€ in stem se zavežeš, da ne boš prekinil pogodbe v dolčenem času.

Upam, da je dost jasno napisano za vse.

Yankee007 teb pa je res težko v življenju :D
Nevem zakaj direktno name kažeš, tukaj na forumu nimam stikov z nikomer iz siola. Sem navaden uporabnik siolovga foruma. Torej je čisto moja volja, kaj napišem, komu kaj odgovorim. Torej po forumu pišem, ko imam kaj odveč časa in ne v službenem času (kar pomeni, da nisem plačan za tole) le moja dobra volja, da komu pomaga. Torej po tvojem, bolje da sem tiho in se pač med sabo zmente ali pa počakte administratorje.

Sicer po je bilo mišljeno tudi na to, ker dobijam po 15-20 zasebnih sporočil dnevno in ne samo nate direktno (da ne omenjam kakšna zasebna sporočila, dobesedno napadi - uredi to...).

No, po zaslugi veleumnega Yankee007 se bom umaknil s foruma, zasebnih sporočil ne bom bral več.

Nazadnje uredil Veron : 07.03.2007 ob 20:41. Vzrok: dodatek za Yankee007
Staro 07.03.2007, 20:35
pikecc Uporabnik pikecc ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 2

Citat:
Še enkrat bom ponovil, ker očitno nisi preletel čisto cele teme (jasno, velik je že).

1.) Pogodba se vedno podpiše za nedoločen čas, torej tukaj ni nobene vezave.
2.) Če recimo uzameš določen paket po subvenciranih cenah = aneks, s katerim pa se vežeš za določen čas, da ne boš prekinil, in to še ne pomeni, da ne smeš prekinit, ampak pomeni, da v primeru, če prekineš plačaš sorazmerni delež "redne cene".

Ok še tvoj primer: ti praviš, da nimaš več vezave, in recimo podpišeš novo pogodbo za SOLO (primer) in v istem naročilu "Nadgradnja na VDSL". Toraj tukaj boš že v štartu dobil VDSL modem, ki je v lasti siola, torej ga imaš v najemu (ko prekineš, modem vrneš). Ker pa je potrebna še namestitev, lahko to plačaš v celotnem znesku 41,31 EUR (osnovna) in nimaš nobene vezave, prekineš kadar ti paše, ali pa ta znesek uzameš subvencirano, kar pomeni, da ga plačaš samo 1€ in stem se zavežeš, da ne boš prekinil pogodbe v dolčenem času.

Upam, da je dost jasno napisano za vse.
Hvala za potrpežljiv odgovor, mi je zelo pomagalo
Staro 07.03.2007, 20:36
rda Uporabnik rda ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.018

Citat:
Glede logike ne napadaj mene!
Drgač pa če si stari naročnik torej ADSL in nimaš nobene vezave več, te stane prehod na VDSL paket 1€ (subvencirano).
.
Če jaz vredu razumem, je VDSL2 nadgradnja Solo, Duo in Trio paketov.

Torej po logiki morajo "stari" naročniki najprej sklenit naroč. razmerje za Solo, Duo ali Trio (1€ ob subvenciji), potem pa prekinit pogodbo in plačat kazen predčasne prekinitve da lahko gredo na VDSL2.

http://storitve.siol.net/internet/adsl-dostop/vdsl/
Naročniki, ki so vezani s pogodbo ali aneksom, in jim vezava še ni potekla, morajo v primeru nadgradnje na hitrosti VDSL2 plačati sorazmerni delež stroška predčasne prekinitve, saj za nadgradnjo potrebujejo novo komunikacijsko opremo. Podatek o strošku predčasne prekinitve najdejo na spletnih servisnih straneh http://servis.siol.net.

A VDSL2 ni nadgradnja Solo, Duo in Trio paketov ? EDIT: Vidim, da si že odgovoril 6 minutk prej

Pa še offtopic: Veron, mislim da te uporabniki ne napadamo (no z razliko mogoče kakšnega), saj si kot vidim zadnje čase (žal) edina pomoč na tem forumu.
lp
Zaprta tema

Značke
marca, nam, obeta, spremembe, vdsl2

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:35.