Nazaj   Siol.net forumi > Zabava > Filmi

Filmi vse o filmih, DVD, video, kino ...

Orodja za teme
Staro 22.03.2007, 11:38
iri Uporabnik iri ni prijavljen
Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce iri
Član od: Mar 2004
Naslov: barrel of a gun
Sporočila: 14.338
Privzeto 300

IMDB, Kolosej
Režija Zack Snyder po stripu Franka Millerja
Med igralci bomo (nekatere) najraje gledale Gerarda Butlerja :P

Odpiram posebej temo za ta filmčič, ker se je že pri tej temi razvila debata o zgodovinskih dejstvih, na katerih naj bi film temeljil.

Jst sicer filma še nisem videla, tako da razen tega, da hudo upam, da čez en teden pride v Komuno (moja čustva do Koloseja zdej praktično že vsi poznajo, heh), ker se tole pomoje res splača videti v kinu. Film prepremierno že prikazujejo.

Sicer pa - še en ameriški poskus zgodovinskega epa, ki nima kaj bistvene veze z zgodovino?

---------------------------------------

awwww, we're famous!
Staro 22.03.2007, 11:59
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589
Privzeto Re: 300

Citat:
Objavil-a iri Prikaži sporočila
IMDB, Kolosej
Režija Zack Snyder
Med igralci bomo (nekatere) najraje gledale Gerarda Butlerja :P

Odpiram posebej temo za ta filmčič, ker se je že pri tej temi razvila debata o zgodovinskih dejstvih, na katerih naj bi film temeljil.

Jst sicer filma še nisem videla, tako da razen tega, da hudo upam, da čez en teden pride v Komuno (moja čustva do Koloseja zdej praktično že vsi poznajo, heh), ker se tole pomoje res splača videti v kinu. Film prepremierno že prikazujejo.

Sicer pa - še en ameriški poskus zgodovinskega epa, ki nima kaj bistvene veze z zgodovino?
verjetno bo tako, da so si amiji "preveč priredili resnico"....če se samo spomnim, kaj so naredili iz Iliade

Verjetno se bodo Stari Grki "preobračali v onostranstvu", ko bodo videli kako se legenda preobrača v dobičkonostno farso. Že sam nagovor potencialnim obiskovalcem je katastrofa.....ker se začne, da so se Stari Grki, organizirani v megapolise, borili skupaj za "demokracijo" Šparta je bila tudi poražena, tako da je neporaženost samo mit.....po porazu Perzijcev so Tebe namreč večkrat premagale Šparto (čeprav ob izdatni finančni pomoči Perzijcev, ki se niso umirili, dokler ni sin Filipa II. za vedno končal njihovo kraljestvo "arijske rase".

Čeprav je bila bitka pri Termopilah izgubljena, je bila pomembna moralna zmaga, zaradi katere so Stari Grki pridobili občutek povezanosti proti skupnemu sovražniku iz Perzije in sovražnika na Platajah dobesedno poteptali.

Bitka pa ni bila pomembna samo za Stare Grke (kateri btw nimajo povsem ničesar skupnega s sedanjimi Grki, tako kot današnji Italijani nimajo nič skupnega z Rimljani....o čemer bi se sigurno dalo diskutirati:P), ampak za Evropo nasploh (za tiste, ki se spomnite, da jo je pohotni Zevs kar naskočil navkljub božji jezi svoje žene Here....kateri tudi btw ne zamerim, ker ga je stari Zevs kar po vrsti lomil z vsemi ženskami in boginjami).

Evropa je z bitko pridobila pomemben korak k ohranitvi starogrške kulture....verjetno bi se zgodovina danes drugače pisala, če bi se Leonida s svojimi Spartiati takrat "usral in kot je eden pred menoj napisal: "skušal pobegniti z mesta bojišča". Pa ni in njegovi možje tudi ne...
Staro 22.03.2007, 12:01
Gonzo Uporabnik Gonzo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Gonzo
Član od: Jan 2007
Sporočila: 336

Samo upam, da se ne bo ponovila Troja, ki meni osebno ni bila za nikamor (zadevo sicer omili to, da je film vizualno in štorijsko po Millerjevem stripu). Videti je pa zelo obetaven.
Staro 22.03.2007, 12:02
Moderator

Jst nisem gledala ne Troje, ne Alexandra, se mi je pa obračalo pri Kingdom of Heaven.
Staro 22.03.2007, 12:05
grantica Uporabnik grantica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce grantica
Član od: Sep 2004
Naslov: Downtown
Sporočila: 708

Citat:
Jst nisem gledala ne Troje.
pamenta iri! jst sem in mi je bil film OBUPEN.... in to še v zda z enim učiteljem zgodovine, ki mi je lepo razložil vse neresnice filma.... tako da se spomenme sam tistih STRAŠNIH specialnih efektov,... gro za...(odločat sem se pa morala med ogledom tega ali kill bill 2... in ker sem bla v manjšini sem morala prežvečit ta odojek od filma
Staro 22.03.2007, 12:47
Gonzo Uporabnik Gonzo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Gonzo
Član od: Jan 2007
Sporočila: 336

Citat:
Jst nisem gledala ne Troje, ne Alexandra, se mi je pa obračalo pri Kingdom of Heaven.
Meni se je tudi smejalo pri Kindgdom of heaven. Orlando res ni pravi igralec za kovača. Mogoče za krojača (srednjeveških čipk), za kovača pa res ni.
Staro 22.03.2007, 13:10
Moderator

Meni se ni smejalo zaradi Orlanda, ampak zaradi prizorov, kjer eni tipi iz Anglije ali kje že naučijo Arabce, kako uporabljati vodo za namakanje itd.
Staro 22.03.2007, 14:17
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

...pri 300 je fotografija sigurno odlična.....če bo pa film takšen, pa bomo še videli

Staro 22.03.2007, 14:17
Marduk1 Uporabnik Marduk1 ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Marduk1
Član od: May 2006
Naslov: Sverige
Sporočila: 1.222

To so antične zgodbice prirejene za butaste američane, ki ne bi zastopili kako so lahko vojne trajale več kot 10 let.
Staro 22.03.2007, 14:35
Pikado Uporabnik Pikado ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Pikado
Član od: Aug 2003
Sporočila: 4.062

Citat:
Objavil-a spartan Prikaži sporočila
...Špartanci so bili antični nacisti :O:D

......

Sploh pa so Spartiani tudi bili mal krivi za Plataje; dobro če je pač Salamina pripadla atenskemu ladjevju. Pomembno je, da so si pridobili čas in uničili arijsko raso na Platajah.
......
Čeprav je bila bitka pri Termopilah izgubljena, je bila pomembna moralna zmaga, zaradi katere so Stari Grki pridobili občutek povezanosti proti skupnemu sovražniku iz Perzije in sovražnika na Platajah dobesedno poteptali.

Evropa je z bitko pridobila pomemben korak k ohranitvi starogrške kulture....
Kdo so bili Heloti...kaj se je zgodilo s pohabljenci, kako je Šparta regulirala prebivalstvo, kako se je tujec počutil v Šparti, če je sploh slučajno zašel tja, kako so ravnali z otroci...itd.

Če ne bi bilo pomorske zmage, do Plataejske bitke sploh ne bi prišlo...večina perzijske vojske se je po porazu na morju umaknila in ostanek je bil odrezan od Perzije in oskrbe, kar pomeni da so bili lahek plen...

Grki se niso povezali zaradi grškega duha, ampak je šlo za navadno začasno zvezo, Grki so nastali mnogo pozneje in so pač pretvorili zgodovino in mite za svoj obstoj, tako kot Nemci, Francozi in na žalost tudi Slovenci...

Evropa je, na začetku srednjega veka, pozabila na antično kulturo in znanost in večino kar vemo, vemo po zaslugi Arabcev in Irancev, ker so jo ohranili, za razliko od krščanske evrope...

Nazadnje uredil Pikado : 22.03.2007 ob 20:59.

Značke
300

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:19.