Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 17.01.2012, 21:25
mglazer Uporabnik mglazer ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2012
Sporočila: 17
Privzeto Težave WiFi internet

Do interneta dostopam brezžično preko modema (siol) v družinski hiši. TV signal pa tudi brezžično preko sistema Ruckus...Računalnik (prenosni) in TV se nahajata v prvem nadstropju v hiši.Modem in oddajni ruckus pa v pritličju. Smo bolj na samem, samo tri hiše...TV dela preko ruckusa čist lepo...z internetom pa so čedalje večji problemi...ker smo šele pred dvema tednoma bili priklopljeni na linijo, smo v tem enomesečnem "free" obdobju.Sedaj je paket 4mb, odločili pa se bomo sigurno za 10mb. Internet je nekaj časa deloval dobro, z občasnimi prekinitvami. Sedaj pa ga kar naenkrat zmanjka in ga ni (brezžičnega) tudi po dve uri...potem se spet pojavi za pol ure in tako dalje...Laptopa sem danes odnesel v pritličje hiše v prostor, kjer je tudi modem in je deloval normalno. Nato sem se premaknil v sosednji prostor in je že začelo prekinjat. Ko sem laptopa odnesel nazaj v prvo nadstropje, je internet nekaj minut bil, nato pa spet šel...Očitno je nekaj narobe z modemom? Zanimivo, ker prvih nekaj dni je internet (brezžični) delal normalno...Menjat modem ali kupit en navadni router ter ga priklopit na modem? Težave z brezž. internetom so ne glede na obremenjenost ( 2tv + 2 rač., ali samo 1 računalnik na netu...) Zanimivo, ker sosed ima enak modem 50 m stran in mi omrežje njegovo najde (on že ima 10mb paket...), vendar je zaščiten z geslom (samo za info). Moj modem je pa 2 m zračne linije pod mano, pa tema...

Hvala za morebiten nasvet in lep pozdrav
Odgovorite s citatom
Staro 18.01.2012, 07:29
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.802
Privzeto Re: Težave WiFi internet

Pozdravljeni,

v vašem primeru lahko prihaja do kakšnih medsebojnih motenj v delovanju med modemu in brezžičnim sistemom Ruckus. Za začetek lahko poizkusimo s kakšnimi spremembami v nastavitvah brezžičnega omrežja na modemu. Prosim, če nam še prek zasebnega sporočila posredujete vaše uporabniško ime.

Lep pozdrav,
Sebastjan
Staro 10.03.2012, 17:16
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Da ne odpiram nove teme bom v tej napisal o problemu,z brezžično povezavo.

In sicer imam problem z kartico Broadkom 4313GN 802.11b.g.n,ki se nahaja v prenosniku HP 625.
Omenjena kartica se enkrat poveže normalno na siolove naprave,Edimax AP,čez dan ali dva pa ne.
Enako je z USB Donglom na drugi lokaciji,oba prenosnika sta Hp in se normalno povezujeta na ostale naprave recimo Linksys wrt 54gl.

Delujeta tudi normalno če v prenosnika vstavim Edimax nLite Wireless Adapter,se takoj povežeta na omenjene naprave Edimax AP in USB Dongle.

V čem bi lahko bila težava,gonilniki so najnovejši.
Lp
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2012, 14:23

Pozdravljeni,

ste že poizkusili s spremembami nastavitev brezžičnega omrežja na dostopni točki. Mogoče sprememba kanala, tipa enkripcije?

Lep pozdrav,
Sebastjan
Staro 12.03.2012, 15:39
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Vse to sem poskusil brez uspeha enostavno mrežna pridobi zunanji ip naslov in se tisti dan ne poveže in kot sem omenil je problem samo z siol napravami .
Odgovorite s citatom
Staro 14.03.2012, 08:35

Morda še določite na modemu, da pridobiva brezžična mrežna kartica vedno enak lokalni IP naslov.

lp Mitja
Odgovori

Značke
internet, težave, wifi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave WiFi mglazer Računalništvo in internet 7 18.01.2012 21:42
Instant internet in WiFi yoco007 Računalništvo in internet 13 10.01.2012 05:50
Težave - SiOL Internet - Cisco Linksys RV4000 faca5 O storitvah 2 11.06.2010 22:34
Povezava mobitela E51 na internet preko sinope 568 wifi tv2 Tehnična pomoč 7 14.12.2008 13:03
težave z internet povezavo modelko Tehnična pomoč 17 03.03.2007 09:27

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:33.