Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 01.08.2013, 19:18
matrakči Uporabnik matrakči ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2012
Sporočila: 145
Angry Čas bi bil za dvig hitrosti !

V čem je problem da SiOL noče ponuditi svojim uporabnikom bolj fleksibilne Download/Upload pakete ?

Maksimalna hitrost katero SiOL uporabnikom nudi je 15/5 VAR !

Ne razumem da v letu 2013 recimo ne sledijo T-2, ki recimo nudi na VDSL/VDSL2 sledeče hitrosti

1 Mbps / 0,256 Mbps
1 Mbps / 1 Mbps
2 Mbps / 2 Mbps 3
4 Mbps / 512 Kbps
4 Mbps / 1 Mbps
8 Mbps / 1 Mbps
5 Mbps / 5 Mbps
10 Mbps / 1 Mbps
10 Mbps / 2 Mbps
10 Mbps / 4 Mbps
10 Mbps / 10 Mbps
20 Mbps / 1 Mbps
20 Mbps / 4 Mbps
20 Mbps / 10 Mbps
40 Mbps / 8 Mbps
40 Mbps / 15 Mbps
60 Mbps / 25 Mbps

Recimo zakaj jaz kot SiOL uporabnik moram imeti maks 5Mbps upload, hotel bi pa recimo imeti namesto 15/5, raje 10/10 ?
Moja linija in vdsl2 modem podpirajo znanto višje hitrosti kot jih siol mi nudi, in na koncu tudi ko začnem gledati TV, mi to hitrost katero imam internetno znižuje.
Nekateri operaterji imajo ločeno IPTV omrežje od Internetnega, in zadeva klapa, tu je pa cela štala ....

Nazadnje uredil matrakči : 01.08.2013 ob 19:21.
Odgovorite s citatom
Staro 01.08.2013, 19:46
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Čas bi bil za dvig hitrosti !

Mnjaj operaterja, če ti "drot" lahko prenaša višjo hirost kot jo nudi Siol...
Staro 01.08.2013, 20:55
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.075

Citat:
Objavil-a matrakči Prikaži sporočila
V čem je problem da SiOL noče ponuditi svojim uporabnikom bolj fleksibilne Download/Upload pakete ?

Maksimalna hitrost katero SiOL uporabnikom nudi je 15/5 VAR !

Ne razumem da v letu 2013 recimo ne sledijo T-2, ki recimo nudi na VDSL/VDSL2 sledeče hitrosti

1 Mbps / 0,256 Mbps
1 Mbps / 1 Mbps
2 Mbps / 2 Mbps 3
4 Mbps / 512 Kbps
4 Mbps / 1 Mbps
8 Mbps / 1 Mbps
5 Mbps / 5 Mbps
10 Mbps / 1 Mbps
10 Mbps / 2 Mbps
10 Mbps / 4 Mbps
10 Mbps / 10 Mbps
20 Mbps / 1 Mbps
20 Mbps / 4 Mbps
20 Mbps / 10 Mbps
40 Mbps / 8 Mbps
40 Mbps / 15 Mbps
60 Mbps / 25 Mbps

Recimo zakaj jaz kot SiOL uporabnik moram imeti maks 5Mbps upload, hotel bi pa recimo imeti namesto 15/5, raje 10/10 ?
Moja linija in vdsl2 modem podpirajo znanto višje hitrosti kot jih siol mi nudi, in na koncu tudi ko začnem gledati TV, mi to hitrost katero imam internetno znižuje.
Nekateri operaterji imajo ločeno IPTV omrežje od Internetnega, in zadeva klapa, tu je pa cela štala ....
Res bi bil že čas za kakšno novo hitrost.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 02.08.2013, 08:53
l0jzi17 Uporabnik l0jzi17 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 109

Poslal pred kratkim poizvedbo za dvig hitrosti in pravijo da nimajo nič trenutno v načrtu dvigovati hitrosti (nimajo interesa rajši vlagajo v balkan), mogoče čez 5 let. Ampak mi je pa ratalo dobiti informacijo iz t-2 da se bo konec jeseni lahko vsak ki ima vdsl- tudi na siolu (tudi če ni t-2 centrale)preklopil na t-2 povezavo (neka nova stvar ki se trenutno testira) Upam da jim uspe, da lahko končno zamenjamo ponudnika, ki ponuja višje hitrosti in nižje cene !!! Siol dnevi so vam šteti ( Vedno zmaga najboljši in prilagodljiv ponudnik )
Odgovorite s citatom
Staro 02.08.2013, 09:05
Mojster

Citat:
Objavil-a l0jzi17 Prikaži sporočila
Poslal pred kratkim poizvedbo za dvig hitrosti in pravijo da nimajo nič trenutno v načrtu dvigovati hitrosti (nimajo interesa rajši vlagajo v balkan), mogoče čez 5 let. Ampak mi je pa ratalo dobiti informacijo iz t-2 da se bo konec jeseni lahko vsak ki ima vdsl- tudi na siolu (tudi če ni t-2 centrale)preklopil na t-2 povezavo (neka nova stvar ki se trenutno testira) Upam da jim uspe, da lahko končno zamenjamo ponudnika, ki ponuja višje hitrosti in nižje cene !!! Siol dnevi so vam šteti ( Vedno zmaga najboljši in prilagodljiv ponudnik )
Ko sem jaz mislim da pred kakšnim letom povpraševal na t2, priklop ni bil možen ker v centrali t2 ni imel svoje opreme.
Če tvoj podatek drži,da bo sedaj t2 možno priklopit tudi v telekomovih centralah pa mislim da se res slabo piše siolu. ?
Čeprav dvomim da bo telekom kar tako prepustil svoje centrale ??

lp
Odgovorite s citatom
Staro 02.08.2013, 11:55
Mislim Uporabnik Mislim ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2011
Sporočila: 235
Wink Re: Čas bi bil za dvig hitrosti !

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Ko sem jaz mislim da pred kakšnim letom povpraševal na t2, priklop ni bil možen ker v centrali t2 ni imel svoje opreme.
Če tvoj podatek drži,da bo sedaj t2 možno priklopit tudi v telekomovih centralah pa mislim da se res slabo piše siolu. ?
Čeprav dvomim da bo telekom kar tako prepustil svoje centrale ??

lp
Imaš RUO in BRO. T-2 trenutno ne ponuja storitev preko BRO, ima pa to v ponudbi Amis.

Citat:
BRO - širokopasovni dostop z bitnim tokom

Telekom Slovenije operaterjem zagotavlja možnost zakupa širokopasovnega dostopa do končnega uporabnika preko dostopovnega bakrenega in optičnega FTTH omrežja, agregacijskega omrežja in jedrnega omrežja Telekoma Slovenije. Zakup širokopasovnega dostopa z bitnim tokom operaterjem omogoča ponujanje storitev internet, IP telefonije, IP televizije, videa na zahtevo in navideznega zasebnega omrežja.

Operaterje, zainteresirane za ponujanje storitev širokopasovnega dostopa končnim uporabnikom, vabimo, da se obrnejo na naše skrbnike, ki jim bodo s svojimi izkušnjami znali ustrezno svetovati. Telekom Slovenije objavlja vzorčno ponudbo za širokopasovni dostop z bitnim tokom.

Povezava: http://www.telekom.si/za-operaterje/...pasovni-dostop
---

Citat:
RUO – razvezan dostop do krajevne zanke in skupna lokacija

Razvezan dostop in skupna lokacija

Telekom Slovenije operaterjem omogoča zakup fiksne dostopovne infrastrukture pod pogoji opredeljenimi v vzorčni ponudbi za razvezan dostop do krajevne zanke in skupno lokacijo (RUO). Vzorčna ponudba RUO opredeljuje storitve na upoštevnem trgu 4 »Dostop do omrežne infrastrukture (vključno s sodostopom ali razvezanim dostopom) na fiksni lokaciji«. Zakup dostopovne infrastrukture Telekoma Slovenije operaterjem omogoča neodvisno ponujanje svojih storitev končnim uporabnikom. Po vzorčni ponudbi RUO operaterji lahko zakupijo razvezan dostop do končnih uporabnikov, skupno lokacijo, najamejo kabelsko kanalizacijo, neosvetljeno optično vlakno, prenosno pot z aktivnimi napravami in dostop do bakrene podzanke.

Operaterje zainteresirane za zakup storitev po vzorčni ponudbi RUO vabimo, da se obrnejo na naše skrbnike, ki jim bodo s svojimi izkušnjami znali ustrezno svetovati.
Razvezan dostop

Telekom Slovenije omogoča operaterjem naslednje vrste razvezanega dostopa:

Povsem razvezan dostop do bakrene krajevne zanke/podzanke (PRD) pomeni dostop operaterja do bakrene krajevne zanke/podzanke z odobritvijo uporabe celotnega frekvenčnega spektra krajevne zanke.
Sodostop do bakrene krajevne zanke/podzanke (SRD) pomeni dostop operaterja do krajevne zanke/podzanke z odobritvijo negovornega frekvenčnega spektra krajevne zanke.
Razvezan dostop do optične krajevne zanke FTTH pomeni dostop operaterja do optičnega vlakna v dostopovnem optičnem omrežju FTTH, ki povezuje optično omrežno priključno točko na naročnikovi strani, z optičnim delilnikom FTTH v funkcijski lokaciji Telekoma Slovenije.

Skupna lokacija

Skupna lokacija pomeni skupno uporabo objektov Telekoma Slovenije za zagotavljanje fizičnega prostora, kjer se inštalira opremo, omrežne elemente in povezave operaterja potrebne za zagotavljanje komunikacijskih storitev. Telekom Slovenija glede na specifičnosti, učinkovite izrabe prostora in tehnične možnosti zagotavlja naslednje možne načine zakupa skupne lokacije:

tip A prostor skupne lokacije je fizično ločen in ima funkcionalno ločen vhod
tip B prostor skupne lokacije je fizično ločen in ima skupen vhod.
tip C prostor skupne lokacije si deli več operaterjev ali pa ima operater namešečno opremo neposredno v prostoru, v katerem ima opremo tudi Telekom Slovenije.
tip D oddaljena skupna lokacija je oprema operaterja nameščena v prostoru iste ali sosednje zgradbe, ki ni v lasti Telekoma Slovenije in ga priskrbi operater.
tip E skupna lokacija je prostor znotraj uličnega kabineta Telekoma Slovenije v primeru nadgradnje omrežja s FTTN.

Povezava: http://www.telekom.si/za-operaterje/...kupna-lokacija
Odgovorite s citatom
Staro 02.08.2013, 14:58
Mojster

Citat:
Objavil-a Mislim Prikaži sporočila
Imaš RUO in BRO. T-2 trenutno ne ponuja storitev preko BRO, ima pa to v ponudbi Amis.

---
Amis pa kolikor jaz vem ,še takšnih hitrosti ne ponuja kot Siol. ?
Pa tudi drugače jaz v amisu ne vidim nobene prednosti pred siolom.

Še nekaj tako za info ?
Ali ima t2 fiksne pakete hitrosti ,ali tako kot siol do ?

Meni na vdsl2b ,bi bilo najbolj idealno paket do 25Mb .Ne bi imel nobenih težav z linijo,ker imam max 40Mb.Pa tri do štiri televizije bi delovale brez problema.
Ker mi kot uporabniku trio paketa čisto nič ne pomeni 20Mb fiksne hitrosti,če lahko potem gledam samo en televizor.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 03.08.2013, 16:00
Mislim Uporabnik Mislim ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2011
Sporočila: 235

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Amis pa kolikor jaz vem ,še takšnih hitrosti ne ponuja kot Siol. ?
Pa tudi drugače jaz v amisu ne vidim nobene prednosti pred siolom.
Amis na Telekomovi optiki ponuja največ 100/100, isto kot SiOL. Je pa cena nekoliko nižja, dobiš jo že za 104€ mesečno
Odgovorite s citatom
Staro 04.08.2013, 09:49
Mojster

Citat:
Objavil-a Mislim Prikaži sporočila
Amis na Telekomovi optiki ponuja največ 100/100, isto kot SiOL. Je pa cena nekoliko nižja, dobiš jo že za 104€ mesečno
Samo cela tema je bila postavljena v želji po višjih hitrostih na VDSL ,kjer pa mislim da amis ponuja max 10Mb. Ko bi siol iz teh 15Mb vsaj na nekje 25Mb spravili.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 04.08.2013, 11:00
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Ni šans. Kdo bo pa ves promet analiziral...
Odgovori

Značke
bil, Čas, dvig, hitrosti

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Dvig hitrosti simnovv Tehnična pomoč 2 02.07.2011 18:17
dvig hitrosti iz 20/20 na 60/60 howrude1 O storitvah 7 23.05.2011 18:03
Katera je tista prava cerkev? legenda Religija in filozofija 906 10.10.2009 20:45
Dvig hitrosti iz 1 mbps na 2 - komplicirano ali pač ? benetom12 O storitvah 1 02.07.2009 14:14
spletna igra travian travian tilenburgar Igre, konzole 77 07.04.2009 20:43

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:19.