Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.12.2017, 12:41
saintek Uporabnik saintek ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2017
Sporočila: 8
Privzeto Priklop optike in uporaba obstoječega routerja

Pozdrav.

V sredo mi prinesejo boxe in vse ostalo za priklop optike.
Predvsem me zanima sledeče glede interneta.

Do sedaj sem imel na CATV modem prikopljen router na WAN (na njem je WiFI in moj stacionarni PC) iz njega gre naprej do drugega ruterja še en kabel(na njem je wifi en stacionarn PC) router je narejen za AP.

Zdaj pa me zanima, če bom kabel iz CATV modema, ki je povezan na WAN routerja samo preštekal v en port namenjen za internet na telekomovem modemu internet deloval naprej tako kot je zdaj.

Saj berem da je ta telekomova škatla tudi ruter in me zanima, če sploh dovoli takšno konfiguracijo.

V glavnem iščem najenostavnejšo varjanto, da mi obstoječa lokalna mreža deluje naprej tako kot je prej.

Hvala za odgovore.
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2017, 13:47
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.075
Privzeto Re: Priklop optike in uporaba obstoječega routerja

Citat:
Objavil-a saintek Prikaži sporočila
Pozdrav.

V sredo mi prinesejo boxe in vse ostalo za priklop optike.
Predvsem me zanima sledeče glede interneta.

Do sedaj sem imel na CATV modem prikopljen router na WAN (na njem je WiFI in moj stacionarni PC) iz njega gre naprej do drugega ruterja še en kabel(na njem je wifi en stacionarn PC) router je narejen za AP.

Zdaj pa me zanima, če bom kabel iz CATV modema, ki je povezan na WAN routerja samo preštekal v en port namenjen za internet na telekomovem modemu internet deloval naprej tako kot je zdaj.

Saj berem da je ta telekomova škatla tudi ruter in me zanima, če sploh dovoli takšno konfiguracijo.

V glavnem iščem najenostavnejšo varjanto, da mi obstoječa lokalna mreža deluje naprej tako kot je prej.

Hvala za odgovore.
Načeloma bo delovalo brez problema. Prijavljaš se verjetno v internet preko modema.

Na routerju boš verjetno moral spremeniti malo ip-je. Zdajšnji modem je verjetno imel drugačen ip kot ga bo imel novi. Tako da bo treba spremeniti ip prehoda....lokalno bo druga lahko ostalo isto.
lp

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
obstoječega, optike, priklop, routerja, uporaba

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Priklop optike Yoni Tehnična pomoč 5 07.06.2017 19:05
Priklop optike Yoni O storitvah 2 30.05.2017 10:27
Priklop rezičnega routerja na že obstoječi router Borut1234 Tehnična pomoč 2 11.05.2013 01:52
Priklop routerja sauperle Računalništvo in internet 2 04.05.2010 21:27
priklop optike Ancika5 O storitvah 0 27.04.2009 13:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:11.