Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 04.11.2006, 18:54
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649
Privzeto Re: slovenska vojska

Meni se zdi, da je SVNarmy dokaj pošteno pokazal tako + kot - tega poklica.
Mogoče največji - za katerega se ( še ) nisem odločil iti v ta poklic je ta, da ti nekako odvzamejo funkcijo " samostojno misliti s svojo glavo in ubogati", kar se mi zdi za človeka kot takšnega skoraj kot biti mrtev.Ampak ok, to ni samo v vojski, ampak tudi v drugih poklicih.
Nekdo zgoraj je omenil La légion etrangére française in smrtne nevarnosti, ki jih lahk otam stakneš.
No, sam bi dodal, da to ni več tista stara huda legija, ampak, da se po mojem nivo kvalitete zelo spušča.
Veliko je bilo tudi govora o preteklosti, kaj se je dogajalo, kako si dobil metek v hrbet, ko nisi želel več podaljšati pogodbe itd... Kakor sem sam seznanjen, je veliko čvekanja okoli tega, izredno malo pa je takšnih, ki so tam tudi v resnici bili. Stvari so se tam izredno spremenile.
Staro 04.11.2006, 19:37
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Se strinjam.
V vojski pač nisi zaradi denarja.
Staro 04.11.2006, 21:06
Aella Uporabnik Aella ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 8

Hvala za odgovore
Kaj pa se zgodi z vojaki, ko jim preteče pogodba, oz. kaj se bo zgodilo? Kako je potem? Kolko vem, ne poskrbijo po 15 letih dela v SV za varno prihodnost? Kam pa naj potem gremo? Po moje je potem za žensko težko dobiti zaposlitev nekje drugje.
Staro 04.11.2006, 22:48
SVNarmy Uporabnik SVNarmy ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 15

Citat:
Objavil-a Aella
Hvala za odgovore
Kaj pa se zgodi z vojaki, ko jim preteče pogodba, oz. kaj se bo zgodilo? Kako je potem? Kolko vem, ne poskrbijo po 15 letih dela v SV za varno prihodnost? Kam pa naj potem gremo? Po moje je potem za žensko težko dobiti zaposlitev nekje drugje.
Hočeš res pošten odgovor - nihče ne ve, kaj bo, ko bodo vojaki izdržali v vojski 15 let. Po mojem jih bo zelo malo. Letos se prvim izteka prva petletna pogodba. Kar nekaj se jih je odločilo - ne podaljšati oziroma ne ponovno podpisati.

Kako je v tujini. Vse je povezano z nečim. V skandinavskih državah, pa tudi Angljiji, je ma primer študij drag. Tisti z nižjim standardom v večini gredo za pet let v vojsko, naredijo nekaj misij, po petih letih pa študirat. Nekaj jih najde možnost tudi v podčastniškem poklicu in ostanejo. Velika večina, predvsem moški, gredo v različne agencije za varovanje... Ženske... teško nam bo kdo povedal, kako naj peljemo politiko zaposlovanja ženske srednjih let, ki po 15 letih ni sposobna več za vojsko. Takšnih v tujini ni. Tiste, ki so delale v vojski so šle študirat, se zaposlile v zdravstvenih ustanovah...

Na splošno pa lahko rečem, da vojska išče rešitve predvsem z šolanjem in prešolanjem. Osnovno pravilo rekrutiranja v tujini je 1 ali 2+, kar poeni da, če si v vojsko prišel z eno poklicno kvalifikacijo v petih letih pridobiš še eno, v desetih dve..... Dobesedno, če si medicinski tehnih, po petih letih pridobiš še licenco poklicnega voznika... V vojsko pride elektronski tehnik in jo zapusti z licenco radarskega tehnika... Jaz mislim, da stvar niti ne bo tako slaba, ko bomo imeli tradicijo in bodo stvari zaživele v celoti. Trenutno smo še pač v plenicah.

Všeč mi je ono o možganih... Mislim, da sem sam tudi na tem forumu večkrat zapisal - ta del je za mlade, ki niso pripravljeni sprejemati avtoritete nadrejenega, pa če so stvari še tako neumne,,, lahko najtežji. Pa sploh ni neka kunšt. Stvar je prav v tistem "gumbu" s katerim se ugasneš. Potem ne opaziš niti tega, da je nekaj neumno. Ta stvar je seveda zbanalizirana. Pogosto se zadeve le zdijo neumne, potrebno pa jih je jemati kot del vojaške logike - ko jo spoznaš, vidiš, da zadeve sploh niso neumne in imajo pomemben razlog.
Staro 06.11.2006, 16:14
IceY Uporabnik IceY ni prijavljen
Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce IceY
Član od: Jan 2003
Sporočila: 4.053

No dons sm sel podpisat pogodbo in 27.11 letim v vipavo :D
Staro 07.11.2006, 17:25
slatka Uporabnik slatka ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce slatka
Sporočila: 32

Citat:
Objavil-a vivod
No ja če tko pogledamo se da s temi 40.000 Sit recimo pelat z vlakom vsak dan pa prideš nekak skos. Ok morš dat še kakega jurja zram ampak gre. Recimo če daš pa potne stroške za avtobus pa se pol voziš z avtom al pa z vlakom pa nekak prideš skos.
Ja sam da zdej po novem, ko si še kazensko odgovoren za potne stroške, ni kar tako, če daš podatke npr. za avtobus, a imaš cenejši vlak, saj moraš dati najcenejši prevoz in če te najdejo, zna biti kar hudo!
Ne zdi se mi pa to pošteno, do ljudi, ki se res vozijo vsak dan sto in več km v eno stran, pa morajo dati najcenejši prevoz, čeprav se bi lahko le izjemoma z njim peljali: preverjanja, vaje, straže...
Veliko ljudi tukaj omenja samske vojak, kaj pa tisti, ki imajo družino, ki jih po cele dneve ne vidi, sedaj se bodo pa še za mizerno plačo vozili v službo, tukaj bo po moje morala država kaj naredit!
Prav želela, bi si, da bi bil odliv vojske še večji, saj gre res veliko denarja za vojsko, a na žalost le za opremo, vozila, letala..., na ljudi pa na žalost pozabijo!
Staro 07.11.2006, 22:32
vivod Uporabnik vivod ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 7

Nej prvo pri vrhu malo pometejo s ponarejenimi diplomami pa to pol pa naj se spravljajo na te potne stroške. Sej vem da tole ne bo nč pomagal sam me pa raz****ijo. Majo za 1 milijardo izgubljene opreme pol se pa na potne stroške neki obešajo pa jih znižujejo.

Nazadnje uredil vivod : 07.11.2006 ob 22:40.
Staro 14.11.2006, 09:21
Ryser Uporabnik Ryser ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 1

kako je pa s temi misijami?kaksne so kako potekajo? a na misije posljejo samo najbolj sposobne al imajo usi moznost?
Staro 04.12.2006, 23:51
.:WoLf:. Uporabnik .:WoLf:. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce .:WoLf:.
Član od: Dec 2005
Naslov: Kranj
Sporočila: 479

Citat:
Objavil-a Aella
Res ne vem kaj bi, saj sem se pred kratkim odločila, da bi šla v SV, zdaj pa me čedalje bolj mika, da ne bi šla. Saj slišim in prečitam polno negativnih stvari. Kolikšna je potem skupna plača, če mi lahko kdo pove, če se voziš v službo nekje 60 km? S potnimi stroški? Saj če so plače tako nizke, potem raje grem delat nekam v pisarno, ali pa kam drugam. Res ne vem, kaj naj naredim http://forumi.siol.net/images/smilies/angry1.gif
http://forumi.siol.net/images/smilie...n_dontknow.gif
Če primerjaš delo v vojski z delom v pisarni, je res bol da greš v pisarno.
Staro 05.12.2006, 06:49
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Sploh po 45 letu, ane.

In kaj se zgodi z vojaki (ne oficirji) ko imajo 45 let?

Značke
slovenska, vojska

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:05.