Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 17.05.2006, 14:30
yogijka Uporabnik yogijka ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2006
Sporočila: 4
Smile Romunija

Ojla!

Ali je kdo že bil na dopustu v Romuniji - Mamaia Beach?! Kakšne imate izkušnje?!

Hvala !!!!
Staro 17.05.2006, 23:00
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612
Privzeto Re: Romunija

Brrr. Mrzlo morje
Ko sem bil jaz tam, je imelo od 17-19 stopinj. Črno morje je zelo veliko in globoko .
Zaradi mrzlega morja je bila nekajkrat nad njim tudi gosta megla. Sonce je pa skozi meglo ožgalo za po****it

Ne vem sicer, kako je zdaj. Jaz sem bil tam pred 13 leti.

Nazadnje uredil kekez : 17.05.2006 ob 23:03.
Staro 25.05.2006, 07:56
Novinec

Ja, tole mi pa res pomaga, ja. Pred 13-imi leti je blo pa verjeten res malo drugače kot je zdej, a se ti ne zdi ?!?!?!?!?! No, sicer pa res ne vem, no !!!!!!!!!!!!

Ok, hvala za informacijo o Bolgariji, ampak to ni Romunija !!!!!!!!!!!!!!!!!!

A v Romuniji pa res še nobeden ni bil ????????????? Kakšno leto ali dve nazaj ?!?!?!?!?!?! Al pa mogoče že letos ???

lp
Staro 25.05.2006, 09:17
Mojster

Ne vem, ali se je v zadnjih 13 letih morje res tako segrelo? :O So monitirali grelce?
Slišal sem že za globalno segrevanje, ampak ...

Vem, da se zadeve družbeno spreminjajo, ampak naravni zakoni so pa precej konstantni mar ne?
Nisem nič pisal o pomanjkanju vsega, ker verjamem, da je danes že precej drugače. No, piva je bilo tudi takrat v izobilju, kar kvalitetnega, precej znamk proizvajanega v Romuniji po zahodnih licencah. Za nealkoholike pa kokakola in nič drugega. Pa lokalnih brozg, ki so jim rekli viski po 1-3 DEM/flašo. Je bila že boljša cujka.

Drugače je bila Mamaia že takrat precej turistični kraj. Ogromni hoteli direktno ob plaži. Plaža sama mivka ...
Odnos ljudi do narave obupen, smeti so metali kamor je padlo. Zvečer so to pospravili in zakopali v mivko kar z boldožeriranjem plaže .
Drugače pa je v Mamaii malo stan od morja še eno sladkovodno jezero. Ta ima v redu temperaturo, ampak voda je bila oker barve (zaradi mulja). Ni izgledalo preveč vabljivo. Mi smo celo jadrali po njem. Nekaj tudi po morju, ampak tam je bilo nevarno, ker so imeli paranoiki celo obalo "zaščiteno" s protidesantnimi betonskimi ovirami 100-200m od kopnega pol metra pod vodo. Smrt za navtični turizem . Upam, da so tisto že pospravili .

Citat:
Objavil-a mrjerry
Cernobil si pozabil omenit
Černobil je bil pred 20 leti. Če je mislil kaj segreti vodo, bi jo že takrat in bi bila pred 13 leti celo bolj topla kot danes
Staro 25.05.2006, 09:24
Mojster

Črno morje je ena velika luknja. Precej večje in sploh globlje od npr. jadranskega, pa še bolj severno je.
Globina presega tudi 2000m (10x globlje od Jadrana!). Za segreti tak kotel je Černnobil en navaden fajrcajh.

Sicer pa, če ne bi bilo tako, bi bilo pa zelo onesnaženo. Je treba kar veliko vode, da razredči vso tisto svinjarijo vseh narodov in držav, ki živijo naokoli. Samo poglejte Jadran. Beda .

Nazadnje uredil kekez : 25.05.2006 ob 09:28.
Staro 26.05.2006, 07:23
Mojster

Citat:
Objavil-a yogijka
Kekez, a pol Romunije ne priporočaš za dopust ?!
Odvisno od namena. Mi smo se imeli zelo fajn, ampak kopali smo se izredno malo.
Glede na razvoj turizma imajo najbrž zdaj več bazenov in potrebe po kopanju zadovoljiš tam.

Jaz priporočam za dopust tudi Norveško, čeprav je logično, da se tam ne greš kopat v morje :D .
Staro 26.05.2006, 12:27
Novinec

V bistvu me zanima kakšna je tam zabava , folk , hrana , a je kej za videt /znamenitosti .........................../, kakšne so plaže za poležavanje , športne aktivnosti itd .......................................

Tja bi šli s prijateljico in bi res radi uživali

Značke
romunija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:32.