Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 06.09.2006, 14:29
namgyal Uporabnik namgyal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2004
Sporočila: 951
Privzeto Re: Črni panter

@ ferdo: kot napad smatram nekaj, kar si naredil nekoč na podobno temo, sprevračajoč moje izjave, zato se pač želim vnaprej zavarovati. Če se ti zdim smešen v nulo, ti pravice do takšnega mnenja ne nameravam kratiti.

Vidiš, meni se zdi veliko bolj smešno, da je vse takoj treba sprevrniti na komunizem. V bistvu se mi to ne zdi smešno - ampak se mi zdi en znak kolektivne paranoje. Ali pa, bolje, kolektivne ideologije, s katero nekateri pomembneži filajo ljudi zato, da jih odvrnejo od česa drugega.

Ampak o tem ne mislim razpravljat, 1.) ker nimam problemov ne s cerkvijo ne s komunizmom. Za razliko od nekatrih, 2.) ker sva o vlogi cerkve nekoč že razpravljal, in last but not least, ker je to tema o črnem panterju.

Za katerega se pa strinjam, da težko reprezentira celoten narod...
Staro 06.09.2006, 15:07
Black Uporabnik Black ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Black
Član od: Jan 2006
Naslov: Blacklands
Sporočila: 4.140

tud sanja se mi ne kaj in kje bi lahko ta karantanski panter povezoval ...črn je...ok fino...čra mistična barva...whatever definiraj kt ti paše.."bogato" mednožje..plodnost recimo (ja slovenski fu.kamo k zajci)...
rdeči krempli...rdeč jezik...o zanimivo..nben nič omeniu..rdeči rogje...
če me na kaj asociira me asociira na kak star kult (krščanski ali poganski..nepomembno)...

ni pa jasno zakaj v zgodovini iskat "nov" dizajn al pa "novo" simboliko za ti slovensko razpoznavnost zastave itd...bv čist bv...smo res tolk nekreativni d ne znamo iskat nč novga oz narest nč novga??
lol...pa ta je tud dobra...d bomo v trendu k si države štimajo nove simbole pa to ..mi pa iščemo svoj nov simbol v preteklosti..res napredek

ok in kaj mate vi en totaln mental interuption...use kar je rdeč komunajzrska zarota...***ali vas komunajzarji...

ultra genijalna izjava ja...napredek zaradi krščanstva oz cerkve...ok..recimo do neke mere...ampak če pogledamo splošno...je precejšnj zaostanek...iz precejšnja izguba ne le slovenske dediščine če tk rečemo ampak svetovne...sesul zbrisal zrediral t.i. poganstvo...in clo nekaj (ogromno) praznikov prevzel za oz krščanske (od kristusovega rojstva do zajca k prnese jajca...)...izguba predvsem na kulturi in raznih zanimivih verovanj ki so imeli lastno in zelo bogato kulturo..sramotno...in velika škoda zame osebno, vendar se na srečo že kažejo razne kulture po malem vračajo...

matr ste brihtne butare...mislm glede na slovenskko miselnestjo in inteligenco bi prej biu en kamn na beli podlagi čist prava razpoznavnost te retardiranosti...stojite na eni točki..pametujete in obtožujete na vse konce in kraje...u končni fazi recimo mate pojem o preteklosti in nekih dejstvih..a napredne miselnosti tolk k moje spodne gate...

besides...kolkr je men jasno je tema namenjena temu da se nekak odgovori na prašanje kaj naj bi pomenilo nošenje majice z karantanskim panterjem oz kaj je simbolika karantanskega panterja......in ne kakšna zastava bi morala bit pa kolk je cerkev frigidna..pa komunajzarji pa ne vem koga boga...
človek je prašau za simboliko in pomen tega specifičnega simbola...

tk kt sm prej napisau...karantanski panter ali pa lev kakorkoli...mi je vizualno všeč..lep dizajn srednjeveškega kova...zanimivo se mi zdijo ti detajli...rdeči kremplji jezik in rogje ..razprti prsti v nekakšnem borbenem ali grozečem položaju...deluje precej napadalno, grozeče, borbeno na nek način...zanimiv mi je tudi izbor barv...bela podlaga (mogoče simbolizira čistost...jasnost..brezmadežnost...ali pa ime le enostavno funkcijo da sam simbol bolj izstopa), črn panter ali lev (mističnost, skrivnostnost, lahko tudi smrt), rdeči kremplji jezik in rogje (kri je nekako edina asociacija..mogoče tudi peklenstvost), mednožje (skozi zgodovino je po večini pač mednožje navadno intrepertiran kot simbol plodnosti...dvomim da bi tu bilo kaj drugače).

dvomim da lahko zagotovo kdorkoli trdi od kod izvira oz kdo ga je originalno pričel uporabljati ker to je precej težko doreči...kvečjemu lahko rečejo kdo je prvotno uporabljal da bi bilo to uradno prvič tudi dokumentirano...to ne pomeni da ga kdo pred to skupino ljudi ali dotično osebo ni nihče uporabljau...

danes poznano češ da slovenski simbol...skinhedi prevzel za svojega oz ga ponovno odkrili...in za moje pojme ga nosijo za dodatno poudarjanje češ da na slovneskost (v kolikor to sploh je resnično slovenski simbol) oz kot je pač tipično ..poveličevanje lastnega naroda...kar je do neke meje prav...ampak poudarjam..DO NEKE MEJE

zrd mene ga lahko nosi kdorkoli...če mu/ji paše...zrd mene enjoy...
drugače je pa to tk al tk splošno mnenje kaj naj bi kaj simboliziralo...za moje pojme je to bolj nepomembno..kar se meni zdi bolj pomembno je to, da nek dotični simbol človeku osebno neki pomeni..in ne kaj pomeni splošni javnosti...dobro razen če seveda pridemo spet na konflikten simbol recimo svastika...sam tuki je spet kriv malce neumen narod ko pač je omejen na poznavanje le tisto kar je najbolj znano...da bi komu rekel da je recimo simbolika svastike v bistvu eden prvotnih krščanskih verskih simbolov ...še pred tem naj bi bil celo simbol za sonce...to nihče nebi verjel..zakaj ? jah precej tipično...cerkev sama zatrla prec ko se je zgodilo pač ww2...

marsikatera simbolika takšnih in drugačnih simbolov je napačno interpretirana..se nebi čudil da bi tudi karantanski lev oz panter bil...
Staro 06.09.2006, 15:08
Mojster

in čist BTFW: je le osebno mnenje tk da brez bv napadov
Staro 06.09.2006, 15:16
Mojster

aja pa še neki...se mi zdi bolj podobno upodobitvi hudiča v simboliki ali pa zmaja kt pa leva al pa panterja..marskatera anatomska zadeva manka...pa takrat niti niso poznal (če sklepamo da je simbol srednjeveški) niti kaj precej seznanjeni z eksotičnimi živalmi...posebej pa ne črnimi panterji
Staro 06.09.2006, 15:22
SPAM Uporabnik SPAM ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SPAM
Član od: Dec 2005
Naslov: Badlands ( najdete me lahka tud v Ratmansdorfu )
Sporočila: 239

mislm da bi bil to en čist primern nacionaln simbol, slika je dost zgovorna, če je pa ne dojamete pa je.ba.t ga spadate v to sliko
Staro 06.09.2006, 15:25
TIGR Uporabnik TIGR ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce TIGR
Član od: May 2005
Sporočila: 2.391

Citat:
Objavil-a redfax
torej vendarle zaradi priznanja drugih... da se dokazemo... da povemo kako dolgo nazaj sodimo... da tekmujemo... kdo ima daljsega... :D
Brezupno
Staro 06.09.2006, 15:31
Mojster

rofl..ta je dobra..kdo ma daljšega..lol
Staro 06.09.2006, 15:47
FerdoX Uporabnik FerdoX ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2005
Sporočila: 1.504

Citat:
Objavil-a crazylemonlemon
Adolf Hitler:
" Delam samo to, kar že tisoč petsto let dela cerkev, vsekakor temeljiteje".
(Iz Mein Kampf)
Še v sredini 20. stoletja, med l. 1941 in 1943 so na Hrvaškem pobili okrog 750 000 pravoslavnih Srbov - z odločilno udeležbo katoliških duhovnikov in z molčečim odobravanjem Vatikana. (Karlheinz Deschner, "Stoletje zgodovine odrešitve", zv. 2)
ipd..... NAPREDEK????? JA, natezalnice so bile vedno bolj zanesljive, grmade pa lepo zložene!!!!

FerdoX - tole ni zagovarjanje komunističnih kriminalcev. Moj point: oboje smrdi!! enako!!
Dejmo še malce tole razjasnit.

1. ) Tukaj debatiramo o sloveniji. V sloveniji imamo več kot 300 množičnih grobišč.
2. ) Jaz Hitlerja ne bi preveč resno jemal. Srh me spreletava, kako se nekateri z njim strinjajo.
3. ) udeležba katoliške cerkve v pobojih je demagogija prve vrste. Prav Stepinac je protestiral proti tem grozodejstvom in v Vatikanu zato Ante Paveliča nis opreveč cenili. Kaj je to "molče odobravati" pa prepuščam dežurnim demagogom. Pripisovati poboje Cerkvi je debilizem prve vrste.
4. ) Napredek? Skandinavske države imajo v večini še danes "državno cerkev", so celo v večini "kraljevine". Ampak mi se naj bi po njih zgledovali samo po tme kolk dajo lenobam in ta-rozastim, primerjamo se pa radi s kakšno Hrvaško, Litvo Latvijo oziroma s tistimi, ki nas še niso prehiteli.
5. ) Natezalnice so stvar stoletne zgodovine. Komunisti so še v polpretekli zgodovini slovenske fante zvezali z žico, jim prestrelili tilnik in metali v jame. Nobena "natezalnica" v kakšni španski cerkvi ali hitlerjev citat ali hrvaško srbski spor ne opravičuje teh svinjskih početij.
Staro 06.09.2006, 15:51
Mojster

ferdox...tudi jaz sam nisem kaj blazno navdušen z hitlerjem ipd...AMPAK ne glede na to kaj vse je počel človek je bil genij to je 1×1...kt drugo..njegov citat je pa precej resničen...
Staro 06.09.2006, 15:53
FerdoX Uporabnik FerdoX ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2005
Sporočila: 1.504

Citat:
Objavil-a Black
ferdox...tudi jaz sam nisem kaj blazno navdušen z hitlerjem ipd...AMPAK ne glede na to kaj vse je počel človek je bil genij to je 1×1...kt drugo..njegov citat je pa precej resničen...

Ogabno.

Hitler genij? Hitler je bil srborit stekel pes v človeški podobi. Njegov gnev proti Cerkvi in židom in vsemu kar on nikoli ni bil in zmogel je pesem za fanatike.

Blagor vam .... na duši.

Značke
Črni, panter

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:12.