Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 21.08.2007, 19:20
ajnos Uporabnik ajnos ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 6
Privzeto Re: Egipt

Iamout,
nič še nismo slišali o hotelu Iberotel lido. Ali ga poznaš mogoče? Je blizu kakšen koralni greben? Mene namreč zanima morje, obala, sonce, v Egiptu seveda tudi podvodni svet, mojega moža pa life na ulicah, mestni utrip, arhitektura, itd.. Kaj mi priporočaš?
Hvala in pozdrav, Sonja
Staro 22.08.2007, 06:53
fra Uporabnik fra ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 13

Oj,
tako kot Dayano tud mene zanima potovanje po Nilu. Ker se kar hitro bliža oktober in s tem ta dsetinacija bi želel, da poveste nekaj svojih izkušenj: katero agencijo priporočate, smer potovanja(ali začetek v Kairu ali Hurgadi?)
Hvala in lep pozdrav!
Staro 22.08.2007, 08:48
liljana Uporabnik liljana ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 35
Smile Re: Egipt

ČAO NATAŠA !

Jaz sem bila na potovanju Egipt/Nil leta 2005 in takrat ni bilo problema z vtičnicami. Razen likalnika nisem mogla uporabit. Ostalo ni problem tudi v hotelih-ladji.

V Hurgadi sem bila 0d 30.-13.08 in upam da se bom še vrnila ker mi je zelo všeč.
Upam da se bosta imela lepo kot smo se imeli mi.

Pozdrav !
Staro 22.08.2007, 13:23
iamout Uporabnik iamout ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Naslov: Sharm El Sheikh
Sporočila: 278

Citat:
Objavil-a ajnos Prikaži sporočila
Iamout,
nič še nismo slišali o hotelu Iberotel lido. Ali ga poznaš mogoče? Je blizu kakšen koralni greben? Mene namreč zanima morje, obala, sonce, v Egiptu seveda tudi podvodni svet, mojega moža pa life na ulicah, mestni utrip, arhitektura, itd.. Kaj mi priporočaš?
Hvala in pozdrav, Sonja

Iberotel Lido je v samem centru Naama baya. Cudovit hotel. Lezi na plazi. Ima krasno okolico in restavracije. Ni pa v blizini koralnega grebena! Ce zelite videti vodni svet potem se odlocite za kaksen izlet...Ras Mohamed ali Tiranski otok. Napisala sem ze za El Fanar plazo...ena najboljsih plaz s koralnim grebenom! S taxijem rabite priblizno 10-15 min do te plaze...Plaze so v vecini vse urejene z lezalniki in sencniki, bari na plazi,....morje je cisto in toplo! Sonca vec kot prevec
Ziveljenje na ulicaj je precej turisticno...pravi egipcanski ulicni utrip lahko dozivite samo v kairu! V Sharmu je vec kot 100 hotelov, lokalnih his skoraj da ne morete vidit oziroma vas ne bodo tja peljeli...lahko pa sami raziskujete...recete taxiju Hadaba - 24/7 supermarket in vas pripelje direktno v lokalno sredisce, kjer lahko srecate ljudi ki zivijo v sharmu...lahko je zanimv vecer brez turistov
Kaj priporocam? Glede cesa? Hotela?
Staro 22.08.2007, 13:27
Nataša Uporabnik Nataša ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 5

Hvala vsem za odgovore glede delfinov in Liljana tebi za izlete

Simmy, s fantom greva 2.9., a ti tud boš takrat tam?potem se srečamo

Drugače pa že komaj čakam da grem, ker sem res potrebna dopusta Točne ure odhoda še ne vem...verjetno bo bolj zjutraj.

Simmy, tudi midva sva najprej gledala križarjenje, a sva našla eno relacijo in ni nama blo všeč da bi morala it do Rima v lastni režiji. Ni blo organiziranega prevoza...pa sva potem izbrala Egipt.

Lep dan želim,
čao Nataša
Staro 22.08.2007, 14:02
liljana Uporabnik liljana ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 35
Smile Re: Egipt

Citat:
Objavil-a fra Prikaži sporočila
Oj,
tako kot Dayano tud mene zanima potovanje po Nilu. Ker se kar hitro bliža oktober in s tem ta dsetinacija bi želel, da poveste nekaj svojih izkušenj: katero agencijo priporočate, smer potovanja(ali začetek v Kairu ali Hurgadi?)
Hvala in lep pozdrav!
ojla ! Mi smo bili na križarjenju z agencijo Palma. Sem nkihova stranka že več let na vse destinacije in sem zelo zadovoljna so prijazni in tist kar napišejo tudi velja.Nimam pomislekov z drobnim tiskom in je cena drugačna. Priletel smo v Kairo in nadaljeval po nilu navzdol. Izlet Abu Simbl smo plačal pri naši vodički in smo šli zgodaj zjutraj z konvojem.Vredno ogleda če poznaš kaj zgodovine.Velik vidiš vsak dan drugje hoteli kraji zgodovine ne zmanjka mi smo imeli vodičko super super.Bili smo tudi Oktobra.Vreme super.
Na ladji vsak večer se je kaj dogajal.Zelo prijazni ni bilo drago. Vsak dan pri obrokih si naročiš kaj boš pil in to na koncu dajo na račun sobe ter predno zapustiš ladjo plačaš. Bili smo presenečeni z ceno. Zdel se nam je mal.Ja imel smo tudi Njihovega Egiptolaga, ki je bil ves čas z nami na potovanju. Od njega smo velik zvedl in postali smo tudi prijatelji. Še danes imamo stike.Skratka super. Ne bo vam žal.
Uživaj !
lp
Staro 22.08.2007, 17:50
ajnos Uporabnik ajnos ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 6

Citat:
Objavil-a iamout Prikaži sporočila
Kaj priporocam? Glede cesa? Hotela?
V mislih sem imela kateri hotel priporočaš, da bi dobila dvoje v enem: bližino lepe plaže in center mesta. Veš, je pač tako, najprej se sprašuješ kam ali v Šarm ali v Hurghado, ko se enkrat odločiš za Sharm, pa si spet tam, ko ne veš ali v Naama Bay ali v Nabq ali v Shark bay, pa najdeš na forumu Iamout, ki je pripravljena odgovarjat nam nevednežem...

Hvala za potrpežljivost, lep dan, Sonja
Staro 22.08.2007, 19:33
sakic12 Uporabnik sakic12 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce sakic12
Član od: Mar 2007
Sporočila: 109

Sem na začetku počitnic šel v hurgado (egipt) in bival v hotelu Makada Bay superrrr hotel.Pa tudi izleti so bili super!
Staro 22.08.2007, 20:37
saskia Uporabnik saskia ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2005
Sporočila: 46

sonja, jaz sem že pisala, da ja v nabaqu bolj dolgčas. je super za družine, ki so cel dan v hotelu,... tudi meni je bilo super, ker smo se šli izležavat in je bilo julija itak prevroče za obhode. ti greš najbrž v jesenskem času. jaz bi šla v naama bay. pa pojdita na ras mohamed, pa 1x ali 2x na el-fanar, ki je javna plaža s koralnim grebenom in je za plačat. tako se mož ne bo dolgočasil, ti boš pa lahko šnorklala.

še glede potovanja po nilu: zelo dobra agencija je Oskar, moja sestra je potovala z njimi in so res uredu (http://www.agencija-oskar.si/). imajo klasična turistična potovanja in taka za bolj popotnike kot turisti (stopnja).
Staro 23.08.2007, 08:34
simmy Uporabnik simmy ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 20

Nataša, žal ne vem, če se bomo srečali, ker grema mi2 najprej na križarjenje.

Ko ste spraševali za agencije, ki ponujajo križarjenja po Nilu; potujeva z nemško agencijo Big Xtra, njihove produkte pa prodaja Sonnenklar, pri katerih sma mi2 rezervirala. Sicer še nimama izkušenj z njimi, ampak ko sma primerjala ponudbe naših agencij z njihovimi, nisma dolgo razmišljala in rezervirala pri njih. Sicer res da bo vodič nemško govoreč, kar pa naju sploh ne moti. Ko pridem domov, vam povem, kako bom zadovoljna!

Značke
egipt

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:30.