Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 13.08.2007, 10:41
iamout Uporabnik iamout ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Naslov: Sharm El Sheikh
Sporočila: 278
Privzeto Re: Egipt

Naj malce pokomentiram 5 ***** all inclusive hotele... ljudje si predstavljajo, da je to luksuz in da je top level pa vendar ni vedno tako. Res je potrebno paziti kam greste. Sem sla za hec pogledat Kompasovo internetno stran in je res eden drazjih hotelov...zakaj? Pojma nimam. Naprimer Jolie Ville Moevenpick Golf je za 90 eurov cenejsi po osebi pa mislim, da je lepsi in bolj urejen hotel. Enako mislim za Iberotel Palace.
Sicer jaz se nisem slisala pripomb glede Mirabel Hotela...moji kolegi so bili tam in so bili zelo zadovoljni!
Kar sem zelela povedat je, da na splosno velja all inclusive ceneje, slabse. Ljudje pa si predstavljajo, da je to neki vecji standard in pricakujejo vec. Vsekakor ni spremenjivo, da imate umazane brisace in da vam sobe ne pospravijo 14 dni ampak, ce vam se nihce ni povedal...vam bom jaz...ce je kaj narobe, morate narediti celo paniko in na recepciji zahtevati managerja (jaz ponavadi se kricim, da me bolj slisijo ) potem se bo vse uredilo...in ce cez dve uri ni nic bolje...se enkrat na recepcijo in glasno pregovarjanje!!!! in vas bodo cel dopust po rokah nosili! Garantiram!
Zanima pa me zakaj ste placevali???? Ste si prebrali kaj je vkljuceno v all inclusive? Ce vam narobe racunajo oziroma racunajo za nekaj kar je vkljuceno v AI pac ne placate in konec debate! Zase se treba postavit al kako? Je treba biti oster vcasih v Egiptu
Predstavnica je tam, da vam pomaga ampak ne more pa za vsako umazano brisaco prileteti v hotel! Sami bi se morali zbunit! Sej vas ne obtozujem ampak vcasih se gostje obnasajo kot da so prvic od doma! Jaz vem da bi tok casa tezila dokler ne bi bilo vse tip top in potem bi uzivala preostanek dopusta!
Aja pa se to...driska je ponavadi vzrok spremebe klime, hrane,..tudi ljudje v four season ali ritz carlton-u lahko dobijo drisko pa je vse cisto!
Saskia...kako novo? Saj so ti v Dahabu povedali, da se ne da menjati...in so te bedunski otroci prosili, da jim zamenjas drobizke! Vcasih pac ljudje ne pokazejo, da si nimajo kaj pomagati s tistim eurom, ki jim jih date. Veseli so karkoli ampak v resnici pa si ne morejo nic pomagati razen ce poznajo nekoga, ki jim lahko to zamenja. Jaz skoraj vsak mesec menjam drobizke za moje beduinske "prijatelje" ker poznam managerja ene banke.
Staro 13.08.2007, 11:10
Pripravnik

Trajekt Sharm El Sheikh - Hurghada stane: enosmerna vozovnica za odrasle: 250 Le / 32,5 euro; za otroke:150 Le/ 20 euro, dvosmerna za odrasle: 475 Le/ 62 euro; za otroke: 285 Le / 37 euro
Staro 13.08.2007, 11:29
barakuda Uporabnik barakuda ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 38

iamout,

enkrat si mi že odgovorila na vprašanja v zvezi z el fanar plažo, pa me samo še zanima, kaj točno moram rečt taksistu, da me bo res pripeljal na pravo plažo...če slučajno naletim na takega, ki ne govori angleško...
kaj pa ras mohamed, je mogoče tam kakšna plaža z lepim koralnim grebenom, ki je dostopna turistom in je ni preveč težko najt?? mogoče veš še za kakšno dobro plažo za snorkljat??

lp v šarm
Staro 13.08.2007, 12:35
Pripravnik

Ena najlepsih plaz je El Fanar...reces taxistu samo El Fanar...vsi poznajo. Na RAs Mohamed moras it z nekom ki pozna pot! In ne bi priporocala s taxijem, ker pot ni tako lepa...ponavadi se gre z jeepom. Druge dobre plaze so pri hotelih... itak je pa El Fanar ena najboljsih plaz za snorklajnje...sem nazadnje tja poslala dve kolega...se nista vec oglasila, ker sta samo se snorklajla!
Staro 13.08.2007, 17:59
slatka Uporabnik slatka ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce slatka
Član od: Oct 2006
Sporočila: 32
Privzeto Re: Egipt - KOMPASOVA PONUDBA LETA

Citat:
Objavil-a tobias Prikaži sporočila
Danes dne 12.08.2007, smo prispeli po štirinajstih mučnih dneh iz Egipta.
Potovali smo preko slovenske agencije Kompas za katero vam moramo povedati, da nas je popolnoma razočarala.
Na agenciji so nam prodali hotel s petimi zvezdicami in sicer hotel z imenom MIRABEL BEACH RESORT v Sharem el sheiku.
Vzeli smo all inclusiv paket v hotelu s petimi zvezdicami, seveda smo pričakovali luksuz saj je bila tudi cena luksuzna.Pričakovali smo da bodo to počitnice katere bomo pomnili celo življenje. Res jih bomo pomnili, saj smo doživeli popolnoma katastrofalne počitnice.
Hotel s petimi zvezdicami - vraga pet zvezdic.
V hotelu vlada nesnaga,umazani so krožniki, kozarci skratka vse. Sobo so nam pospravljali vsak dan (postlali posteljo) kljub napitninam nam sobe niso pomili po tleh vseh 14 dni. Na recepciji smo se pritoževali skoraj vsak dan pa nihče ni storil popolnoma nič. Kllicalil smo kompasovo agentko katera je bila navzoča v Sharmu in se njej pritožili in spet nič, saj smo po dveh dneh v hotelu že dobili prve simptome driske in podobno se je dogajalo skoraj z vsemi gosti. Po prvem koncanem tednu smo hoteli domov pa nam je agentka sporocila da je letalo žal polno. Sporočila pa nam je, da je vse naše pritožbe posredovala hotelskemu manegerju, kateri pa naj bi se nam opravičil in nam probal narediti naslednji teden normalen. Seveda opravičila nismo prejeli in tudi drug teden je bil katastrofalen. Kljub all inclusiv ponudbi so nam zračunavali pijačo vsak dan drugače. Če smo dali večjo napitnino so nas celo postregli. V sobi naj bi imeli mini bar katerega pa 14 dni nismo videli. V hotelu se jim je pokvaril pralni stroj in zaradi tega nismo imeli svezih brisac, vsak dan, katere so nam pa zagotovili že v Sloveniji na agenciji Kompas. Imamo pač srečo ker smo nazaupni in smo imeli s seboj 12 svoji kopalnih brisač.
Vsak ki hoče imeti hude prebavne motnje in trebušne krče mu priporočamo zgoraj navedeni hotel.
Mislim, da ni potrebno iti v Egipt, da bi imel prebavne težave in krče, saj se ti to lahko zgodi tudi doma. Res ne morem verjet, da bi bilo lahko vse tako narobe, še posebej zato ne, ker ko sem prebrala, da ste imeli 12 kopalnih brisač s seboj, sem vedela da ste preveč zakomplicirani in pač takšni ljudje, ki niso nikoli z ničemer zadovoljni! Sem že doživela, da smo bili v kakšnem hotelu čisto zadovoljni, medtem ko se je kakšen posebnež razburjal za vsako figo in mu ni bilo čisto nič všeč.
Ne mislit, da nisem bila še nikjer, saj naša družina kar dosti potuje, a se znamo prilagoditi dani situaciji in ljudem, poleg tega pa smo že zdavnaj ugotovili, da lahko z lepimi dejanji kot so pozdrav ali nasmešek veliko več dosežeš, kot s stalnim nerganjem.
Moti pa me tudi to, da nekateri ljudje potem ko si plačajo dopust, mislijo, da so "bogovi in jih je treba streči od spredaj in zadaj", a žal temu ni tako!
Da se bo nekdo lepo imel na počitnicah, je najprej odvisno od njega samega in šele nato od drugih.
Staro 14.08.2007, 09:32
rosana5101978 Uporabnik rosana5101978 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 3

Oj!

Kljub temu, da je bilo že veliko napisanega glede Hurgade me zanima če ima kdo kakšne podrobne izkušnje glede hotela Carols macady bay. Predvsem ali je res, da je plaža samo "koralni greben", saj slike na internetni strani domače agencije le-ta ni prikazan, temveč je na sliki peščena plaža, kjer ni niti sledu o koralnem grebenu.

Prav tako me zanima, ali je kdo bil na izletu Mahmya Beach (Giftun), ter kakšna je cena. Ali je to izlet, ki ga ponujajo domače agencije ali egiptovske agencije oz. domačini?

Zanima tudi cena za Kairo, ter kateri ogledi so vključeni?

Lep pozdrav!
Staro 14.08.2007, 09:57
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a iamout Prikaži sporočila
Naprimer Jolie Ville Moevenpick Golf je za 90 eurov cenejsi po osebi pa mislim, da je lepsi in bolj urejen hotel.
Lahko kaj vec napises o tem hotelu? Kako zgleda ponudba, so bazeni kul, kako je s hrano, barcki, sobami, wellness ponudba, lokacija v Shramu?

Jaz imam rezerviran polpenzion... Kako je s prehranjevanjem v Sharmu, ce se mi zalusta kak lokalen snack? Kaj nudijo, je varno jesti...
Staro 14.08.2007, 11:02
simmy Uporabnik simmy ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 20

Rosana!
Kdaj pa potuješ v Hurgado? Ker mi2 se namreč zanimava za enake izlete! Naju tudi zanima, ali iti z domačini ali z agencijo v hotelu? Saj so cene kar različne...
MI2 bova v Hurgadi med 12. in 19. septembrom. Ali bo še kaka slovenska duša takrat tam?
Staro 14.08.2007, 11:29
rosana5101978 Uporabnik rosana5101978 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 3

Midva greva 2.9.! Kakna pa je razlika med našo in tujo agencijo, predvsem glede koralnega grebena mislim. V Kairo bi skoraj raje šla z našo agencijo, ne vem boljši občutek!
Staro 14.08.2007, 11:51
ajnos Uporabnik ajnos ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 6

Poglej, mislim da je ta pravi:

http://www.holidaywatchdog.com/34252...ay-Review.html

Značke
egipt

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:39.