Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 17.08.2007, 14:18
asko Uporabnik asko ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 3
Privzeto Egipt

Hey!
Tud sama se odločam za dopust v Sharmu. Po pregledu vseh teh strani in kritik sm ugotovila da se bom še težje odločila za izbiro hotela. S fantom iščeva predvsem bližino koralnega grebena, sprostitev, uživanje in ne preveč hrupa. Gledala sm Laguna Vista hotel, mi ga je priporočila sodelavka, ampak me je zdej tale Movenpick Golf mau zamiku
iamout, zanima me če ima hotel tud kakšne bungalove tko kot Laguna Vista?
tole vprašanje je pa namenjeno vsem in sicer me zanima s katero agencijo se najbolj splača it. pregledala sm že velik ponudb in vsaka agencija ima določene izlete. Žal nimam tok časa in imam tud mau življenja tko da vseh agencij ne bom pregledala če ima kdo kakšno priporočilo, da ima agencija res super izlete naj mi sporoči. Hvala
Staro 17.08.2007, 14:57
Tisa24 Uporabnik Tisa24 ni prijavljen
Novinec
Privzeto Re: Egipt

Pozdravljeni vsi skupaj!
Tudi midva s fantom se letos odpravljava na dopust v Sharm in sicer že prvega septembra!
Po prebiranju tega foruma se mi zdi da Sharm že kar poznam in že komaj čakam da ga obiščem. Se mi zdi zelo fajn, da si izmenjujete svoje izkušnje in zelo prijazno od iamout, da tako na hitro odgovori na vsa vprašanja! Super.

Iamout - tudi jaz imam par vprašanj (en tvoj nasvet sem že upoštevala - sem hotela rezervirat hotel Sunset, ker je pač najcenejši, ma ker si ga odsvetovala, sva se s fantom odločila za hotel Mexicana!).
Zdaj me pa zanima kako je kaj z izposojo motorjev? Tega nisem še nikjer zasledila! A je v Egiptu ta možnost? Da si za par dni vzameš moped in raziščeš Sharm (npr.kot v Grčiji?)
Sigurno bova šla tudi na kakšen izlet, ki ste jih omenili pa me vseeno zanima!
Koliko je kaj vroče trenutno v Egiptu?

Hvala za prijaznost in lp!
Staro 17.08.2007, 21:32
saskia Uporabnik saskia ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2005
Sporočila: 46

Citat:
Objavil-a asko Prikaži sporočila
Hey!
Gledala sm Laguna Vista hotel, mi ga je priporočila sodelavka, ampak me je zdej tale Movenpick Golf mau zamiku
tole vprašanje je pa namenjeno vsem in sicer me zanima s katero agencijo se najbolj splača it. če ima kdo kakšno priporočilo, da ima agencija res super izlete naj mi sporoči.
o laguni si zagotovo že brala, pa naj še enkrat poudarim, da je v zalivu nabaq, do naama baya je 20 min vožnje, redni avtobusi ne vozijo, hotelski vozi ob 10h tja ob 13h nazaj, zvečer ob 9:30 tja in ob 12h nazaj in je potrebno doplačilo. nabiralni beduinski taksiji so cenejši kot "klasični" s klimo... hotel je res fantastičen, hrana dobra. plaža ob koralnem grebenu, vendar pomol ni zadosti dolg! zvečer se v nabaqu nimaš kam dat. tako, da premisli.

mi smo bili z globtourjem, ki ima za izlete isto egipčansko agencijo kot atlas. izleti pri globtourju so malenkost dražji kot na ulici, so pa dosti cenejši od kompasovih. kompas ima dosti manj izletov kot globtour. naše agencije za organizirajo same izletov. če je zadosti prijavljenih gre zraven tudi slovenski vodič, drugače ne.
Staro 17.08.2007, 21:38
saskia Uporabnik saskia ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2005
Sporočila: 46

Citat:
Objavil-a Tisa24 Prikaži sporočila
Pozdravljeni vsi skupaj!
Zdaj me pa zanima kako je kaj z izposojo motorjev? Tega nisem še nikjer zasledila! A je v Egiptu ta možnost? Da si za par dni vzameš moped in raziščeš Sharm (npr.kot v Grčiji?)
v arabskih državah rent-a-car ni tak, kot v grčiji. zato so toliko cenejši taksiji. obstajajo klasični, v katerih se pelješ sam in imajo klimo in beduinski-nabiralni (s ful kiča na armaturi ), ki so dosti cenejši in kjer se obvezno dogovori za ceno.
Staro 18.08.2007, 10:05
iamout Uporabnik iamout ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Naslov: Sharm El Sheikh
Sporočila: 278

Citat:
Objavil-a asko Prikaži sporočila
Hey!
Tud sama se odločam za dopust v Sharmu. Po pregledu vseh teh strani in kritik sm ugotovila da se bom še težje odločila za izbiro hotela. S fantom iščeva predvsem bližino koralnega grebena, sprostitev, uživanje in ne preveč hrupa. Gledala sm Laguna Vista hotel, mi ga je priporočila sodelavka, ampak me je zdej tale Movenpick Golf mau zamiku
iamout, zanima me če ima hotel tud kakšne bungalove tko kot Laguna Vista?
tole vprašanje je pa namenjeno vsem in sicer me zanima s katero agencijo se najbolj splača it. pregledala sm že velik ponudb in vsaka agencija ima določene izlete. Žal nimam tok časa in imam tud mau življenja tko da vseh agencij ne bom pregledala če ima kdo kakšno priporočilo, da ima agencija res super izlete naj mi sporoči. Hvala
Laguna vista je znana po teh bungalovih...mislim da jih moevenpick golf nima...glede koralnega grebena...se bom bolj pozanimala...vem da ima krasen koralni greben Domina Coral Bay in pa HIlton Water Falls...si\gurno je se ogromno plaz ampak mi je lazje, ce mi napisete ozji izbor hotelov pa vam potem lahko povem svoje mnenje...mislim, da laguna vista in moevenpick golf nista najbolj znana po koralnih grebenih.

Glede izletov...ce bi zelela kam it in vama vajina agencija ne ponuja se lahko vedno name obrneta in vama jaz zrihtam
Staro 18.08.2007, 10:09
iamout Uporabnik iamout ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Naslov: Sharm El Sheikh
Sporočila: 278

Citat:
Objavil-a Tisa24 Prikaži sporočila
Pozdravljeni vsi skupaj!
Tudi midva s fantom se letos odpravljava na dopust v Sharm in sicer že prvega septembra!
Po prebiranju tega foruma se mi zdi da Sharm že kar poznam in že komaj čakam da ga obiščem. Se mi zdi zelo fajn, da si izmenjujete svoje izkušnje in zelo prijazno od iamout, da tako na hitro odgovori na vsa vprašanja! Super.

Iamout - tudi jaz imam par vprašanj (en tvoj nasvet sem že upoštevala - sem hotela rezervirat hotel Sunset, ker je pač najcenejši, ma ker si ga odsvetovala, sva se s fantom odločila za hotel Mexicana!).
Sigurno bova šla tudi na kakšen izlet, ki ste jih omenili pa me vseeno zanima!
Koliko je kaj vroče trenutno v Egiptu?

Hvala za prijaznost in lp!
Definitivno je Mexicana boljsa od Sunseta...po mojem mnenju seveda!
V Sharmu si lahko sposodite motor, seveda ampak jaz bi mal bolje premislila o tem...ko boste videli kako se v egiptu vozi in glede na dejstvo, da vozniski izpit dobis v dveh urah brez voznje in kaksrnega koli znanja, potem vam je lahko jasno kako zlgeda voznja
Trenutno so temperature okrog 45 stopinj!!!
Staro 18.08.2007, 12:41
naja Uporabnik naja ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 36

Vsak želi vedeti čim več, ko kam gre... Tako da mislim, da vam bodo moje izkušnje tudi prav prišle... S Palmo sem bila v Hurgadi 14 dni v htl. Sea Gull. Sam hotel je v centru mesta in baje tudi najboljši od ostalih, ki so v centru. Ostali hoteli so locirani izven mesta, kar meni ni bilo ravno všeč, ko sem videla kje so. Hotel je bil ok, hrana tudi, mi se pač moramo malce merkati... eni bolj eni manj... Če vam kaj ni ok v hotelu, je točno tako kot je rekla iamout-malo zagalamt, pa se vse uredi. So pa ljudje ful super...
Izleti- pojdite povsod...vse je vredno ogleda! Pri lokalni agenciji, ki jih je ogromno(lahko pa vas usmerim tudi v tisto, kjer sem bla jaz, saj smo se zelo zaštekali z izzakom), vzemite izlete Giftun, jeep safari itd. Kairo in Luxor pa pojdite z našimi... Zakaj? Moja izkušnja... Vplačala Kairo in sicer pol manj kot pri nas, pa so nas hotli kar z lokalnimi busi poslati v Kairo in to brez konvoja, kar se sploh ne sme. Niti ni nezgodno zavarovano itd. No, denar sva dobila nazaj, saj smo se s tem tipom res zastopli, vendar ti večji izleti so boljši pri naših. Ostali pa 100% z lokalno. Giftun pri Palmi je bil 25 €/osebo, mi smo dali 12 €/osebo-otok+2 koralna grebena-ful lepa+kosilo-SUPER! Jeep safari- naši so za 35 €/osebo šli z jeepi do beduinov, si tam doplačali štir-kolesnike, če so želeli,pregledali manjšo vasico, jahali kamele in to je to. Mi smo za 32€/os šli z jeepi v puščavo, tam za pol ure dobili štir-kolesnike, se furali, šli nazaj in z jeepi šli do sipine, ki je edina na tem delu puščave, ki je bolj kamnita, nato smo šli k beduinom, postregli so nas z karkadejem, potem smo vozili bugije, nato jahali kamele, šli skozi vas-terarij z živalmi, "tovarna"preprog, lekarna, domače živali, vodnjak... NORO!!!
Za 25 €/osebo pa smo šli še en dan privat z ladjico po grebenih in z ribiškimi palcami....
Če ima še kdo kako vprašanje, kar....

lp
Staro 19.08.2007, 18:10
asko Uporabnik asko ni prijavljen
Novinec

Citat:
Objavil-a iamout Prikaži sporočila
Glede izletov...ce bi zelela kam it in vama vajina agencija ne ponuja se lahko vedno name obrneta in vama jaz zrihtam
S fantom si blazno želiva it potapljat in od bliže spoznat kaj vse se skriva v globinah. Kokr sm gledala po agencijah ne ponujajo vse tega. Ne vem pa kako je z rezervacijami pri domačih agencijah. Če imaš kakšen napotek, ki bi mi koristil glede agencij ali kontaktnih oseb ti bom ful hvaležna.

Hvala vsem ker tok hitro odpisujete in mi pomagate pri ustvarjanju nepozabnega dopusta
Staro 19.08.2007, 20:21
nessy Uporabnik nessy ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 1

Citat:
Objavil-a iamout Prikaži sporočila
Naj malce pokomentiram 5 ***** all inclusive hotele... ljudje si predstavljajo, da je to luksuz in da je top level pa vendar ni vedno tako. Res je potrebno paziti kam greste. Sem sla za hec pogledat Kompasovo internetno stran in je res eden drazjih hotelov...zakaj? Pojma nimam. Naprimer Jolie Ville Moevenpick Golf je za 90 eurov cenejsi po osebi pa mislim, da je lepsi in bolj urejen hotel. Enako mislim za Iberotel Palace.
Sicer jaz se nisem slisala pripomb glede Mirabel Hotela...moji kolegi so bili tam in so bili zelo zadovoljni!
Kar sem zelela povedat je, da na splosno velja all inclusive ceneje, slabse. Ljudje pa si predstavljajo, da je to neki vecji standard in pricakujejo vec. Vsekakor ni spremenjivo, da imate umazane brisace in da vam sobe ne pospravijo 14 dni ampak, ce vam se nihce ni povedal...vam bom jaz...ce je kaj narobe, morate narediti celo paniko in na recepciji zahtevati managerja (jaz ponavadi se kricim, da me bolj slisijo ) potem se bo vse uredilo...in ce cez dve uri ni nic bolje...se enkrat na recepcijo in glasno pregovarjanje!!!! in vas bodo cel dopust po rokah nosili! Garantiram!
Zanima pa me zakaj ste placevali???? Ste si prebrali kaj je vkljuceno v all inclusive? Ce vam narobe racunajo oziroma racunajo za nekaj kar je vkljuceno v AI pac ne placate in konec debate! Zase se treba postavit al kako? Je treba biti oster vcasih v Egiptu
Predstavnica je tam, da vam pomaga ampak ne more pa za vsako umazano brisaco prileteti v hotel! Sami bi se morali zbunit! Sej vas ne obtozujem ampak vcasih se gostje obnasajo kot da so prvic od doma! Jaz vem da bi tok casa tezila dokler ne bi bilo vse tip top in potem bi uzivala preostanek dopusta!
Aja pa se to...driska je ponavadi vzrok spremebe klime, hrane,..tudi ljudje v four season ali ritz carlton-u lahko dobijo drisko pa je vse cisto!
Saskia...kako novo? Saj so ti v Dahabu povedali, da se ne da menjati...in so te bedunski otroci prosili, da jim zamenjas drobizke! Vcasih pac ljudje ne pokazejo, da si nimajo kaj pomagati s tistim eurom, ki jim jih date. Veseli so karkoli ampak v resnici pa si ne morejo nic pomagati razen ce poznajo nekoga, ki jim lahko to zamenja. Jaz skoraj vsak mesec menjam drobizke za moje beduinske "prijatelje" ker poznam managerja ene banke.
S fantom odpotujeva v sharm el sheikh 1. septembra 07. Termin imava že rezerviran, vendar nimava še potrjenega hotela. Možne opcije so Mirabel Beach Resort, Iberotel Palace ter Movenpick Jolie Ville Golf. Sama sva sicer hotela iti v ta tretjega, vendar so naju na agenciji prepričali, da je boljš če greva v Mirabel, ker je AI in je cenejši od Movenpicka. Po tem kar sem prebrala, sem sedaj malce v dvomih. Glede na to, da poznaš te hotele me zanima, če lahko priporočaš kateri od teh treh je najboljši (kar se tiče čistoče, hrane, ipd.). Hvala in lp
Staro 19.08.2007, 20:51
dayana Uporabnik dayana ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 15
Smile Re: Egipt

Čao!

Kar se tiče Hurgade, se pridružujem mnenju Naje, ker smo skupaj preživljali dopust v tem hotelu, prav tako smo dali skupaj skos vse izlete, ki jih je omenila - super, v glavnem

Naslednje leto se bova pa verjetno odpravila na potovanje po Nilu, da si ogledava še vse tisto, kar letos nisva utegnila videti. Zanimajo me vaše izkušnje glede tovrstnih potovanj, predvsem pa to, kako je z ogledi (ali je dovolj časa za to ipd.) Letos npr., ko smo šli v Luxor, je bilo v bistvu zelo malo časa za oglede, ker smo bili pač vezani na konvoj... No, v glavnem, prosim za vaše predloge, izkušnje...

Lp!

Značke
egipt

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:46.