Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 21.08.2007, 09:37
barakuda Uporabnik barakuda ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 38
Privzeto Re: Egipt

Citat:
Objavil-a mt78 Prikaži sporočila
Barakuda
V katerem hotelu v Domina resortu ste pa bili? Midva greva v Sultana.

Nisem bila v nobenem hotelu v tem kompleksu, ga pa kar dobro poznam, saj se vsako leto tja švercamo na plažo zaradi čudovitega koralnega grebena...marsikaj pa zvem tudi od ljudi, ki so nastanjeni v tem kompleksu...in vedno vsi zelo pohvalijo hotel Coral Bay Oasis (možno da je spredaj še Domina)...mislim, da je Sultan novi hotel v tem kompleksu, nisem pa čisto prepričana-pred 2 letoma je imel resort 5 hotelov, od lani naprej 7...vem da so lani tudi gradili na eni strani in je bilo hrup zaradi tega slišati tudi na plaži...vsekakor pa pri izbiri hotela v tem resortu ne moreš zgrešiti, ker so vsi zelo na nivoju...moteča je samo oddaljenost od namma baya, kjer je vsak večer res živahno...zato jaz vedno izberem hotel v centru, kopam pa se povsod, kjer so dobri koralni grebeni

Nazadnje uredil barakuda : 21.08.2007 ob 09:46.
Staro 21.08.2007, 11:42
iamout Uporabnik iamout ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Naslov: Sharm El Sheikh
Sporočila: 278

Domina Coral Bay je res krasen hotelski kompleks in tudi meni zelo pri srcu...
Staro 21.08.2007, 12:21
Nataša Uporabnik Nataša ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 5

Ojla vsem,
tudi jaz grem kmalu v Egipt. In sicer v hotel carols Makads bay - Hurgada. Kolko sem brala, vam je tudi ta hotel všeč, kajne?!
Jaz že komaj čakam svoj dopust in tukaj ste mi naredili še bolj "lušte"

A mi lahko poveste kako dolgo traja let do Egipta?
In nekje sem zasledila, da je en izlet tudi da plavaš z delfini, je kdo bil?Kako je?In cena?
Katere izlete pa mi še priporočate?
Hvala vsem za odgovor.

lp, Nataša
Staro 21.08.2007, 12:59
liljana Uporabnik liljana ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 35
Smile Re: Egipt

OJLA !

Let do Egipta traja 3 do 4 ure. Odvisno na kakšni višini leti.

Bila sem pred kratkim v Hurgadi v centru. Glede delfinov nisem nikjer zasledila, da je možno kaj počet.
Vsekakor ti priporočam (odvisno kaj si želiš) Kairo -piramide, kajti menim , da tis ko gre v Egipt če ne vidi piramid ni bil v Egiptu. Ko se boš odločala naslednjič videt vse ti priporočam Plovbo po Nilu tam je vse vključeno kar boš verjetno morala zdej plačat.
Imej se skrajno lepo Uživaj 100 na uro.

lp.
Staro 21.08.2007, 13:12
Nataša Uporabnik Nataša ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 5

Liljana, hvala za lepe želje
Hja, nekje sem zasledila na eni spletni strani, da je en anglež napisal, da mu je bil super izlet, ko so plavali z delfini. Pomojem je to zlo dober občutek in užitek, pa sem mislila če kdo kaj ve o tem

Ja, definitivno bom šla gledat piramide...Sem tak človek, da če nekam grem, si moram čimveč ogledat...morda kakšen dan samo poležavat na plaži Bomo videli.

Zasledila sem tudi tukaj, da ste pisale, da ste šle na izlete s tamkajšnimi agencijami (al nekaj podobnega) ?
A je kakšen izlet slučajno, ki ga definitivno ne priporočate morda?

Se še oglasim...hvala.
lp, Nataša
Staro 21.08.2007, 13:28
liljana Uporabnik liljana ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 35

Nataša glede izletov je takole. Vse se plača in se kr nabere. Sem tja vse.Luxor je čudovit izlet upam da ni več tako vroče.Je naporen zaradi vročine cca. 4-5 ur vožnje iz Hurgade.Obvezno je treba probat in doživet potaplanje na dih.To je res enkratno doživetje Celodnevni izlet na Koralne grebene. Saj o tem se je že velik pisal.Prebrskaj mal nazaj- boš zasledila.Tukaj je velik koristnih informacij.

Lp
Staro 21.08.2007, 14:00
barakuda Uporabnik barakuda ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 38

Nataša,

izlet z delfini ni ravno izlet, to je DOLPHINELA, dogaja se v Sharmu (ne v Hurgadi), gre za predstavo z delfini, po končanem šovu se lahko z njimi tudi plava v bazenu, vendar se je potrebno prej dogovorit, koliko prej mi ni jasno...pred 2 letoma sem tudi sama imela željo z njimi plavat, zato sem šla tja in se pred predstavo poskušala dogovorit za plavanje, pa je bilo že prepozno, tako da na koncu nisem šla niti na predstavo...mogoče je zdaj vse skupaj lažje, ker tudi globtour organizira ogled te predstave...možno pa je tudi,da se sploh ne da več plavat z njimi, ker sem na enem tujem forumu zasledila, da se v Sharmu podpisuje nekakšna peticija proti "mučenju" teh delfinov...

lp
Staro 21.08.2007, 16:05
iamout Uporabnik iamout ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Naslov: Sharm El Sheikh
Sporočila: 278

V Sharmu se se kar plava z delfini...na zalost. Jaz nisem zagovornik takih in podobnih sovov! Imamo tudi krokodilji sov in baje full mucijo tiste krokodile...sem sla enkrat noter poslovno in nisem dobila dobrega obcutka. No ja to je moje mnjenje. Drugace se pa da plavati z delfini. Mislim, da je kar drago...ce se prav spomnim je okrog 100 eurov. Ne me za besedo drzat. Vem da je drago. Treba pa rezervirat prej, ob prijavi. Plava se po predstavi, ki ne traja vec kot 20-25 min.
Staro 21.08.2007, 17:16
simmy Uporabnik simmy ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 20

Nataša,

kdaj greš v Hurgado in od kod letiš?

S fantom namreč tudi grema čez 14 dni; najprej na križarjenje, potem pa še v Hurgado. Lilijana, zanima naju, kako je z vtičnicami na ladji? So "normalne"? Pa kake so kaj cene na ladji?
Staro 21.08.2007, 18:29
saskia Uporabnik saskia ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2005
Sporočila: 46

glede delfinov v šarmu sem jaz dobila informacijo od slovenskih gostov, da se da prijavit za plavanje z delfini po predstavi za nek drug dan. torej - plačaš predstavo in se prijaviš drug termin in je okrogi 100 eur. prav gotovo je doživetje, vendar se bolj strinjam z barakudo in iamout.

Značke
egipt

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:39.