Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 11.02.2008, 10:45
tashy Uporabnik tashy ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 6
Privzeto Re: Egipt

Midva s fantom pa greva 16.2. v Egipt in križarjenje po Nilu z agencijo Palma, pa me zanima, če ima kdo s to agencijo že kakšne izkušnje.

Prav tako me zanima kakšno je vreme, in kakšne so temperaturne različe, ter če se že da kopati.

Hvala
Staro 11.02.2008, 12:06
flir Uporabnik flir ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Naslov: ljubljana
Sporočila: 66

Poglej kake 2 strani nazaj, opisujem potovanje , kakršno gresta vidva, midva se vrnila prejšnjo nedeljo, potovala s TA Palma in je bilo 1.odkar potujeva brez kakršnihkoli komplikacij, vse je teklo kot mora, posebno smo imeli krasno Palmino vodičko Alesandro Mitrovič in lokalnega vodiča Meherja, za oblečt pa moraš vzet tudi tople stvari, kolikor nama je čas dopuščal cca 2 dni sva se pa tudi kopala.
Uživajta.
Staro 11.02.2008, 13:53
liljana Uporabnik liljana ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 35

Zdravo Taschy

Tudi mi smo bili pred dvema letoma na potovanju Ta Palmo in moram reči , da nismo imeli dobenih težav. Vse je bilo super . Vzdušje v skupini in super vodičko .
Tudi njihovega lokalnega vodiča smo imeli super postali smo prijatelji ,tako da si še danes dopisujemo . Imeli smo pa tudi Egiptologa ki nas je spremljal celo potovanje moram reči da je bil živa enciklopedija.

lp Lili
Staro 11.02.2008, 17:07
Juster Uporabnik Juster ni prijavljen
Novinec
Wink Re: Egipt

Hvala PRINCESA za info

Me pa še nekaj malo muči.....
Sem tukaj nekje bral, da če dobiš prebavne motnje, da je najboljše ostat kar v hotelu.....
Samo pri križarjenju je pa to malo težje izvedljivo se mi zdi......
Glede na to, da skozi lutaš naokoli me zanima, kje si sploh lahko nabaviš tisto njihovo zdravilo ANTINAL, ki baje zagotovo pomaga. Da ni že prepozno preden prideš do njega........bi raje to že prvi dan dobil in začel jemat preventivno. Ali delam preveč panike iz tega?

Sicer pa upam, da se bomo imeli res krasno in da bo sonček že lepo grel......zato pa gremo v Egipt, da malo zbežimo na toplo

Še manj kot 2 tedna.....jupiiiiiiiiii

Pozdravčke vsem......
Staro 11.02.2008, 19:51
Princesa Uporabnik Princesa ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 5

Pozdravljen Juster še enkrat.

V zvezi z morebitnimi prebavnimi motnjami, ki so v tem delu sveta za turiste kar pogost pojav, nam je vodička Alenka Sršen (za katero sem tako že napisala, da je res zakon) že prvi dan položila na srce, da ima zdravila s seboj in da se moramo nemudoma zglasiti pri njej, v kolikor bi kdo samo malo posumil o kakšnem črvičenju. Povedala je še, da naša, slovenska zdravila ne pomagajo kaj dosti. Seveda smo ji verjeli, če pa je zdravilo moral tudi kdo preizkusiti, pa mi ni znano. Pa bi se verjetno razvedelo, saj takšni primeri ponavadi niso osamljeni in prizadenejo več članov skupine ali pa ima težave kar cela skupina.

No, moj mož je bolj občutljive narave, kar se hrane in higiene tiče in za vsak slučaj na potovanja v malo bolj eksotične kraje vedno vzame antibiotik Ciprobay. Jemlje ga preventivno, eno tableto dnevno. Tako mu je svetoval osebni zdravnik, ki je velik popotnik in na najinih dosedanjih potovanjih (tudi po precej divjih koncih Azije) se je zadeva obnesla. Samo toliko lahko rečem, seveda pa nisem zdravnik.

Še en domač nasvet, za katerega ne vem ali res deluje ali ne: po vsakem obroku smo popili kozarec, dva viskija ali pa domačega žganja. In seveda nismo izzivali in jedli hrane kupljene kje na ulici.

Lekarne so v vsakem malo večjem kraju in to na vsakem vogalu. In tudi dobro založene (tudi viagro imajo ha, ha, ha ...).

Pridno odštevaj dneve in ne beli si preveč glave.

By.
Staro 12.02.2008, 08:28
flir Uporabnik flir ni prijavljen
Novinec
Naslov: ljubljana
Sporočila: 66

Juster pozdravljena!
Glede zdarvila Antinal, nam je naša vodička že takoj ob prihodu svetovala naj ga kupimo (stane cca 5 egip.funtov, mislim da je notri 12 kapsul, nimajo nikakršnih stranskih učinkov, tudi alkohol se lahko pije, ker delujejo izključno na njihovo bakterijo.Poleg teh se pa baje dobijo še neke ful močnejše katere pa v sili poješ (če so težave) na 12 ur po eno tabl..Jaz sem zbolela v bistvu zadnji dan, sem namreč nehala jemat Antinal, zmanjkalo je wiskyja, poleg tega sem si dejala, da mi nima bit kaj več - NAPAKA!.K sreči se mi je v cca -5,6 urah s pomočjo močnejših tabl. vse uredilo, je bila pa kar grozljivka, ko te v bistvu na enkarat stisne.
Tako da moj nasvet je da takoj začneta jemat tebl.in pa razkuževanje z wiskujem, žganje.
Lekarne imaš na vsakem vogalu, kakor trgovino z vodo, (bo vam pa vse vodič-ka razložila), pa kar brez strahu.
Staro 12.02.2008, 10:50
Anusha Uporabnik Anusha ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Anusha
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 3

Vsem skupaj en lep pozdravček... pred 3 dnevi sem čisto slučajno zašla na ta forum in mi je res všeč... iamout in vsi ostali dajete super info podatke, ki nam pridejo zelo prav. zakonca ste.

No, kot vsi ostali imam tudi jaz par vprašanj glede Egipta... in sicer glede hotela Oriental Resort ( sharm el sheik ) , če ima kdo izkušnje bi prosila da mi mal poveste kakšen je ta hotel? Sicer imava z mojo boljšo polovico tja odpotovati prek potovalne agencije Atlas in to v juniju 7.6.2008 ( uf do tja je še dolga in upam da bo čim hitreje minilo hehe ) za teden dni. Zanima me tudi koliko stopinj je v mesecu juniju..upam da bo toplo, ker ne maram mraza. Sicer mi je pa Afrika oz. arabski svet zakon... obožujem puščavo, sonček !

Pozdravček vsem skupaj

habibti
Staro 12.02.2008, 13:35
tashy Uporabnik tashy ni prijavljen
Novinec

Mene pa še nekaj zanima glede vremena, kajti od TA Palma sem dobila informativne temperature zraka te dni in naj bi bilo v Kairu 26 stopinj, medtem ko naj bi bilo v Assuanu, Luxorju in Hurgadi 35 stopinj čez dan. Pa me zanima, če to drži. Bi mi znal mogoče kdo povedat, ki se je pred kratkim vrnil iz tam.

Potem me pa še zanima, če je res potrebno imeti za plavanje enodelne kopalke.

Hvala
Staro 12.02.2008, 16:14
iamout Uporabnik iamout ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Naslov: Sharm El Sheikh
Sporočila: 278

Oriental resort je hotel v zalivu Nabq. Od centra Naama Bay oddaljen kaksnih 20 min z avtom, do Old Sharma se 5 min dlje. Hotel ima 5* in je povprecen hotel. Lezi direktno na plazi. Nasproti hotela imate 2 shoping ombocja, kjer imajo trgovinice, bare, restavrcaije...ponavadi hotel skrbi za animacijo in za zabavo otrok.
V tem zalivu skoraj vedno piha vendar ce gres poleti, bo to v plus! Pozimi pa vsekakor ne priporocam nobenega hotela v zalivu Nabq.
Do Naama Baya pelje hotelski bus, ki je zastonj. Za vozni red morate vprasati na recepciji

Junija bo ze zelo vroce, tako da ne pozabite kreme z visokim faktorjem, pokrivala in vodo 24 ur ob sebi!

Na mojem forumu skoraj vsak dan pisem kaksno je vreme www.sharm.mojforum.si Lahko si preberete, da imamo cez dan ze vec kot 30 stopinj a vendar je to drugacnih 30 stopinj kot v Sloveniji

Pa Lep pozdrav!

ursa
Staro 12.02.2008, 16:15
iamout Uporabnik iamout ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Naslov: Sharm El Sheikh
Sporočila: 278

Enodelne kopalke niso obvezne

Značke
egipt

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:30.