Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 11.09.2006, 10:15
bluemax Uporabnik bluemax ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce bluemax
Član od: Feb 2004
Sporočila: 842
Privzeto Siol TV na računalniku

Torej dons so mi priklopl siol trio paket. Od oddane vloge je preteklo natančn 3 mesece! Zdej mam brezžično povezavo katera deluje, hitrost je več kot dobra, registracija zaključena.
Zanima kako sprejemat ip-Tv na računalniku? Nekej sem iskov (ne prov dolg...) pa nič nevem kaj uporabnega najdu. Prosu bi za step by step tutorial!
Lp
Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2006, 12:32
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Siol TV na računalniku

Potrebujes programcek VLC Player (pogooglaj, zadnja verzija je 0-8-5 al neki takega)
Ce zelis hkrati gledati TV in imeti dostop do interneta na istem racunalniku, potrebujes 2 mrezni kartici
Izhod za TV signal na razdelilcu (oz. modemu) potegni direktno na mrezno kartico (IPTV vmesnik Amino lahko mirno izkljucis iz igre).
Zdaj pride tricky part... Poiskati moras playlisto siolovih kanalov (najbrz je ze kje na tem forumu objavljena). Playlisto nalozi v VLC in to je roughly speaking to.

S tem da te opozarjam, da na VLCju dela samo TV, na teletekste in upravljanje TVja iz kavca z daljinckem lahko pozabis.
Staro 11.09.2006, 12:47
Pacijent

No, na temle linku mas napisano playlisto... Prekopiraj jo v notepad in jo shrani pod nekim imenom in koncnico m3u (recimo SiOL-TV.m3u).

Heh... link sem pa skor pozabil nalimat
http://forumi.siol.net/showthread.ph...light=playlist
Staro 11.09.2006, 12:50
Smile Uporabnik Smile ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 11

mogoce se nasvet: nastavis svoj ip na enak subnet kot tvoj modem (za ganymede je 192.168.1.x, sagem 129.168.2.x), maska je 255.255.255.0 in brez gateway in dns nastavitev...

najlazje za zacetek je da spremenis nastavitve svoje mrezne kartice, vkljucis v port kjer je siol tv in poskusis ce dela

v naslednjem koraku potem dodas se eno mrezno in vse potrebne nastavitve...

za gledanje ip televizije priporocam tudi http://www.aditeya.net/ - zahteva pa predinstalacijo vlc-ja z Active-X
Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2006, 13:31
Pacijent

Jaz sem dal mrezno, namenjeno TVju, kar na `automatic detect settings'. Je pa res, da vmes ni bilo routerja, ampak direktno v mrezno.
Staro 11.09.2006, 18:13
Dravlje Uporabnik Dravlje ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2004
Sporočila: 384

Nisem odpiral nove teme, ker imam podoben problem. Imam Trio paket z nadgradnjo hitrosti za 2 TV-ja. Na enem priključku imam Aminota, na drugo nastavitev pa bi instaliral VLC player za TV preko računalnika. Nastaviti sem probal že preko navodil v revijah Monitor in Moj mikro pa mi ni uspelo. Nikakor ne morem priti do IP naslovov za nastavitev ozir.povezavo VLC playerja za gledanje TV. Prav tako me zanima ali je ogled TV na računalniku možen samo preko ene mrežne kartice (za internet), če jo imam direktno zvezano na modem Sagem Fast. Kako se nastavi (step by step) nov port na mrežni na računalniku za ogled TV-ja in kako se nastavi VLC player. Tudi s sniferjem mi ni uspelo dobiti IP naslova za ogled TV ali pa verjetno ne znam. Zanima me tudi ali moram biti priključen na internet ko s sniferjem iščem IP naslov za ogled TV - prosim za pomoč.
Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2006, 18:39
Uporabnik

Citat:
Objavil-a mrjerry
Potrebujes programcek VLC Player (pogooglaj, zadnja verzija je 0-8-5 al neki takega)
Ce zelis hkrati gledati TV in imeti dostop do interneta na istem racunalniku, potrebujes 2 mrezni kartici
Izhod za TV signal na razdelilcu (oz. modemu) potegni direktno na mrezno kartico (IPTV vmesnik Amino lahko mirno izkljucis iz igre).
Zdaj pride tricky part... Poiskati moras playlisto siolovih kanalov (najbrz je ze kje na tem forumu objavljena). Playlisto nalozi v VLC in to je roughly speaking to.

S tem da te opozarjam, da na VLCju dela samo TV, na teletekste in upravljanje TVja iz kavca z daljinckem lahko pozabis.
Tole sm naredu, pa nič... Vlc player inštalirov, uvozu m3u playlisto in ne špila. Brez erorjev, samo play knof se spremeni v pauzo.... Mrežna je povezana in deluje bp... A so mogoč še kšne nastavitve?
Lp B
Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2006, 21:19
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Smile
mogoce se nasvet: nastavis svoj ip na enak subnet kot tvoj modem (za ganymede je 192.168.1.x, sagem 129.168.2.x), maska je 255.255.255.0 in brez gateway in dns nastavitev...
najlazje za zacetek je da spremenis nastavitve svoje mrezne kartice, vkljucis v port kjer je siol tv in poskusis ce dela
v naslednjem koraku potem dodas se eno mrezno in vse potrebne nastavitve...
za gledanje ip televizije priporocam tudi http://www.aditeya.net/ - zahteva pa predinstalacijo vlc-ja z Active-X
Tale program mi ne dela! Javu je error zarad prestare NET.framework verzije, nakar sm seveda inštalirov novejšega. K program odprem se mi postavi ikonca v tray in čez par sekund - program needs to close... send error report... Aja pa še to, x v IP-ju pomen poljubno število od 2 do 255 al se motm?
Lp B
Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2006, 21:59
SloCop Uporabnik SloCop ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SloCop
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.684

Citat:
Objavil-a bluemax
Tale program mi ne dela! Javu je error zarad prestare NET.framework verzije, nakar sm seveda inštalirov novejšega. K program odprem se mi postavi ikonca v tray in čez par sekund - program needs to close... send error report... Aja pa še to, x v IP-ju pomen poljubno število od 2 do 255 al se motm?
Lp B
0 do 254
Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2006, 22:00
SloCop Uporabnik SloCop ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SloCop
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.684

prvo namesti vlc, mu vnesi ip, nato framework in nato aditeyo

pri namestitvi vlcja ne pozabi oblkljukati active x

ce imas tezave z IPji imaš v aditeya tv priložen program tools.exe ki ti nastavi pravi IP. zna malo trajati a uspeh je zagotovljen.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
računalniku, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:26.