Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 25.11.2008, 08:53
luky Uporabnik luky ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce luky
Član od: May 2005
Naslov: Stajerska, Smarje City
Sporočila: 80
Privzeto Lotus Notes - nastavitve

Če pozna kdo dobro Lotus Notes Basic mi naj pomaga, kje je potrebno še nastaviti, da ko pride pošta, da je vidna v Inboxu, kar mi sedaj ni. Ko dam osvežitev, mi ne pokaže prihajajoče pošte v Inboxu, ampak moram kliknit Draft, potem pa se mi Inbox pobarva in pokaže, da je v njem pošta.

Vse nastavitev sem dal skozi in ne najdem nič oz. kaj je narobe pri tem, dočim oddaja pa gre bp.

Pa tudi prejem pošte je zelo počasen oz. traja dolgo....pa ne vem zakaj....

Če ima kod kakšno idejo oz. znanje z nastavitvami Lotusa Notesa prosim. Za povezavo uporabljam T-2, hitrost 20/1.
lp.
Staro 25.11.2008, 13:17
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531
Privzeto Re: Lotus Notes - nastavitve

Če greš v File - Preferences - User preferences (verzija 7 eng) odpreš na levi Mail in zavihek General. Tam imaš nastavitve:

Check for new mail every xxx minutes (privzeto 15)
Automatically refresh inbox (daš kljukico)

Če te razumem imaš doma Lotus Notes klienta, ki je povezan na nek strežnik prek T-2 optike? Prejem kakšne pošte je počasen, od ostalih uporabnikov Lotus Notes na istem Domino strežniku, ali iz interneta?
Staro 25.11.2008, 13:32
luky Uporabnik luky ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce luky
Član od: May 2005
Naslov: Stajerska, Smarje City
Sporočila: 80
Privzeto Re: Lotus Notes - nastavitve

Citat:
Objavil-a DrOnyx Prikaži sporočila
Če greš v File - Preferences - User preferences (verzija 7 eng) odpreš na levi Mail in zavihek General. Tam imaš nastavitve:

Check for new mail every xxx minutes (privzeto 15)
Automatically refresh inbox (daš kljukico)

Če te razumem imaš doma Lotus Notes klienta, ki je povezan na nek strežnik prek T-2 optike? Prejem kakšne pošte je počasen, od ostalih uporabnikov Lotus Notes na istem Domino strežniku, ali iz interneta?
DrOnyx Jaz imam Lotus Notes Basic 8.0.2, ki je praktično samo poštni odjemalec. Ponudnka interneta imam T-2 VDSL. Recimo če si jaz pošljem pošto iz Gmaila na Lotus Notes ta včasih pride in ko pride zelo dolgo traja. Včasih pa je sploh ni, če pa pogledam z Outlokom pa je že v njem, pa sem ga izklopil kot privzetega odjemalca.

Lotus me opozori, da je pošta prispela, vendar v Inboxu je ne vidim tako dolgo dokler ne kliknem najprej Draft ikono in v tem trenutku se obarva Inbox in pokaže da ima pošto. Drugače tisti refreš imam nastavljeno na 15 min.

Kaj misliš, da ga mogoče moti, ker je isto account in isti naslov maila ( tako je pač pri T-2 ). Dodal sem mu še dva Accounta pa na enega prileti, na drugega spet ne tako, da ne vem kaj je narobe, zato prosim za pomoč kdo pozna. Nekaj ga poznam v detalje pa ne.

Oddaja pošte pa gre super. Ko oddam mail, v sekundi jo že imam na gmailu in jo vidim, sprejem pa nekje šteka.....

lp. Luky!

Značke
lotus, nastavitve, notes

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
§ Torrent strani in ostalo kar se tiče torrentov weha Računalništvo in internet 488 11.11.2010 09:35
Sinope 568+ (V1 in V2) uporabniske nastavitve AlienRex Tehnična pomoč 1 17.11.2008 17:45
Vigor Talk nastavitve gasper777 SiOL Komunikator 3 19.09.2007 18:47
Nastavitve ATA VOIP vmesnika za telefonski sistem v Sloveniji schnapsi Tehnična pomoč 2 29.11.2006 10:38
E-mail nastavitve na GSMu Cifra Mobilna telefonija 9 08.03.2006 23:45

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:15.