Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 21.04.2009, 13:49
Paganini Uporabnik Paganini ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Paganini
Član od: May 2002
Sporočila: 7.445
Exclamation Kje so moje skrite naprave (hidden devices)?

Kje so moje skrite naprave (hidden devices)?

V temi USB Težave je dopisnik Slowhand svetoval "prikaz skritih naprav v Device Managerju" Zelo dobro, a le za boljše razumevanje in prikaz še naslednje:

Preverjeno za Windows XP (sem prepričan da tudi za Visto, le da nisem preverjal ) velja privzeta (default) nastavitev, da ne prikaže skritih naprav, vseeno za katere gre: USB, diski, .....

Poženi Upravitelja naprav (Device Manager) preko (WLK+Pause ali pa desni desni klik po ikoni Moj računalnik), izberi list Strojna oprema (Hardware) ter gumb Upravitelj naprav (Device Manager) ter dobiš nekaj temu podobnega (§)

Ne glede če je ali ni odkljukana možnost "Show hidden devices" (Prikaz skritih naprav) v meniju "View" vidiš zgornjo sliko.

Potrebna je majhna telovadba in če boš točno sledil napisanemu, bo vse okay Sedaj je pravi trenutek, da zapreš vsa odprta okna

Poženi Upravitelja naprav (Device Manager) preko (WLK+Pause ali pa desni desni klik po ikoni Moj računalnik), izberi list Dodatno (Advanced) ter gumb Spremenljivke okolja (Environment Variables) ter dobiš nekaj temu podobnega

Klik po tistem rdeče okvirjenem gumbu in dobiš nekaj temu podobnega

V prazno okence "Variable name" vpiši točno naslednje
devmgr_show_nonpresent_devices
v tisto "Variable value" pa številko 1 (enica). Imeti moraš točno tole:

Klik po OK, pa še in še, da zapreš vsa okna.

Sedaj pa ponovno postopek opisan zgoraj v 4 odstavku, tudi označenemu s §, in če narediš kljuko pri "Show hidden devices", dobiš nekaj temu podobnega

Bistveno več, predvsem pa vse tisto, kar si imel v preteklosti priklopljeno na mišino

Staro 22.04.2009, 17:58
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060
Privzeto Re: Kje so moje skrite naprave (hidden devices)?

Naslov je napačen.

Ime spremenljivke je devmgr_show_nonpresent_devices(Device Manager Show NonPresent Devices). To pa ni isto kot Hidden devices. Ker hidden devices so prisotne(present) v sistemu, samo skrite so in jih vidiš, če obkljukaš Show hidden devices(Prikaži skrite naprave).

Sicer zanimivo. Čeprav edini praktični vidik uporabe vidim v tem, da nekomu dokazujem, da je nekoč imel priklopljen nek disk. Kakšna ideja?
Staro 23.04.2009, 13:09
Paganini Uporabnik Paganini ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Paganini
Član od: May 2002
Sporočila: 7.445
Talking Re: Kje so moje skrite naprave (hidden devices)?

Citat:
Objavil-a nejc Prikaži sporočila
Naslov je napačen.

Ime spremenljivke je devmgr_show_nonpresent_devices(Device Manager Show NonPresent Devices). To pa ni isto kot Hidden devices. Ker hidden devices so prisotne(present) v sistemu, samo skrite so in jih vidiš, če obkljukaš Show hidden devices(Prikaži skrite naprave).

Sicer zanimivo. Čeprav edini praktični vidik uporabe vidim v tem, da nekomu dokazujem, da je nekoč imel priklopljen nek disk. Kakšna ideja?
Hvala za komentar

Imena spremenljivke (variable) oziroma kaj pomeni nisem prevajal. Napisal sem le, da sama kljuka pri "Show hidden devices" ali po slovensko "Prikaz skritih naprav" brez te nove variable ne prikaže nič več. Zakaj pa M$ imenuje in uporablja to tako, pa morda vé le Bill$$$.

Ker je vse skupaj povezano s "skritimi napravami" je naslov primeren. Morda bi bil lahko bolj natančen in opisen, žal pa je forumska dolžina (za naslov) omejena.

Praktični vidik
Sodelavec je želel preko ključka nekaj prepisati na službeni računalnik, težave, ni šlo, potem pa se je izkazalo, da je ta USB Key imel narisan tisti rumeni vprašaj

Značke
devices, hidden, moje, naprave, skrite

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:20.