Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 31.01.2006, 14:16
nemehecat Uporabnik nemehecat ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nemehecat
Član od: Dec 2005
Naslov: tukaj
Sporočila: 599
Privzeto Re: Poroka vs. življenje na koruzi

Citat:
Objavil-a ponga
Se strinjam!
Ampak da se človek ne poroči zato, da bo imel cenejši vrtec, pa višji otroški dodatek... lepo te prosim!!!
Pa tko kot sem že napisala - če bi to naredil nekdo, ki res živi v bedi, bi razumela. A najpogosteje to delajo tisti, ki imajo polno rit vsega! in to je žalostno!
Pa je na to še ponosen...
Staro 31.01.2006, 15:00
ponga Uporabnik ponga ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce ponga
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2.970

Citat:
Objavil-a nemehecat
Pa je na to še ponosen...
sej veska se rajši tukej ne oglaša več.
Staro 01.02.2006, 02:21
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Brez veze se je spravljat na Vesko. Ta pojav je vse prevec poznan in razsirjen. isapp: Jaz poznam cel kup podobnih primerov. Ljudje so pac iznajdljivi in poskusajo marsikaj. Treba se je spravit na "drzavo", ki to "omogoca".
Staro 01.02.2006, 07:57
Smarty Uporabnik Smarty ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smarty
Član od: Sep 2002
Sporočila: 25.822

mogoče pa še neprofitno stanovanje dobi
Staro 01.02.2006, 08:46
Uporabnik

Sej jst se ne spravljam konkretno na Vesko, sej ona ne izstopa prav od slovenskega povprečja. Taki pač smo, znajdi se kjer se moreš. Sej sem že enkrat napisala, da se v Ameriki nad takimi ljudmi zgražajo, ker se ljudje zavedajo, da sami to plačujejo. Pri nas pa ljudje to javno zahtevajo in jih ni sram povedati, da živijo na račun sociale. Pri nas gre ena nekonkurenčna firma falit in delavci dobesedno na TV npr. v dnevniku zahtevajo, naj jim država zrihta nove službe. Američani so že kdaj delali tudi v treh službah hkrati, ker če je bla mati samohranilka, drugače ni mogla preživet familje. Dobro, to je drug ekstrem, sigurno trpi pri tem vzgoja, ker mame praktičbno ni. Ampak pri nas pa ljudje samo jamrajo, nikoli ni dost, vsi morjo met avto, pa kar ma sosed, pa ni važno tud če more žvet od sociale. Včasih me kar prime, ko kažejo kašno revno družino, kao niti za kruh nimajo, pa kje živet, potem je pa ženska z enim enoletnim v rokah, enim v trebuhu, dva sta še v šoli, pa še samohranilka povrhu. (sej jst sm za velike družine, sam tisti, ki si jih lahko privoščjo al pa se zavedajo, da se bodo na ta način odpovedli čemu drugemu)
Staro 01.02.2006, 09:56
ponga Uporabnik ponga ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce ponga
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2.970

Citat:
Objavil-a Smarty
mogoče pa še neprofitno stanovanje dobi
privoščimo ji ga!
Staro 01.02.2006, 16:23
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Mah, se strinjam z vsem, kar si napisala, NeMeHecat. :cool2: To kar pravis je posledica komunizma/socializma pa kakrsenkoli je ze bil. Miselnosti se ne da sprememniti kar naenkrat. Ena generacija se bo morala zamenjat, da z njo odide stara miselnost in zahteve' da ljudi ujcka drzava. Drzava je tista, ki bi morala enemogocit zlorabo socialnih transferjev. Le-ti pa bi morali biti samo za najbolj ogrozene.

Se en primer: Partnerja nista porocena. Imata dva otroka. Oba se piseta po mami. (oce ju je priznal). Partnerka in otroci so prijavljeni pri njeni materi. Oce otrok je sam prijavljen v hisi, za katero sta oba partnerja vzela kredite, vsi pa zivijo v tej hisi. Tukaj bi dolocene drzavne sluzbe morale skupaj stopit pri odkrivanju eventualnih zlorab.

Nazadnje uredil Jelengar : 21.02.2006 ob 04:38.
Staro 02.02.2006, 12:14
Uporabnik

Veš kaj, midva sva prijavljena na različnih naslovih, nisva poročena, ampak ker se šteje kot moj izvenzakonski partner (je priznal otroka in na socialni podpisal, da skrbi zanj), se povsod upošteva kot da sva poročena - vrtec, otroški dodatek... Tako da tudi če nisem zaposlena, mi ne bojo dali pomoči, ker bodo upoštevali dohodek na druž. člana. Po drugi strani, pa lahko tako pomoč dobi vsak, ki dela lahko tudi na črno in živi kjerkoli s svojim partnerjem, le da nima otrok. Kontrolira itak ne noben.
Staro 21.02.2006, 02:51
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Me pa prov zanima kaka je razlika, če se nekdo poroči, al pa živi skoz na koruz? A se ma kdo kej rajš?
Če sta dva skupej iz ljubezni, spoštovanja drug do druzga..., ne na materialno korist.
Staro 18.09.2006, 14:09
matejakra Uporabnik matejakra ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 6

Zdravo!

moj fant se je prijavil na razpis za stanovanje in takrat sva registrirala izvenzakonsko skupnost (podpisala izjavo na uradu).

Oktobra mi poteče status študentke in grem na Zavod - ali se zdaj on šteje za to, da me mora preživljat in jaz ne bom dobila 0 denarne pomoči, ker je on zaposlen? Imava skupno začasno prebivališče.
Ali se lahko "ločim" (kako?) oz. to dejstvo o izvenzakonski skupnosti preprosto zamolčim, saj ne želim, da sem popolnoma odvisna od fanta.

Hvala za nasvete.

Mateja

Značke
koruzi, poroka, življenje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:10.