Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Kultura in literarni kotiček

Kultura in literarni kotiček prireditve, dosežki, novosti, knjige, pesmi, literatura ...

Orodja za teme
Staro 25.06.2007, 15:33
cliena Uporabnik cliena ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce cliena
Član od: Dec 2006
Naslov: Lost World.
Sporočila: 282
Privzeto Re: Priporočam

Kahla. in kakšna je (na kratko povedano) je vsebina knjige ki te je spsihirala ?

Sama sem brala knjigo Mačje pokopališče( )ampak knjiga je zanimiva.. nekateri odlomki so kar malo čudaški in strašni =) čeprav to knjigo berejo pri 13-14 letih moram priznat da mi je bila všeč četudi sem jo prebrala pri malo višji starosti

Nazadnje uredil cliena : 25.06.2007 ob 15:37.
Staro 25.06.2007, 21:18
Kahla Uporabnik Kahla ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kahla
Član od: Sep 2003
Naslov: District 01
Sporočila: 4.582

Ne vem, če ni bila Pokora od Iana McEwana.
Vsekakor se ni nič dogajalo, nobene akcije, nič prave napetosti. Kr neki so opisovali pa opisovali pa vse skupi ni blo nič.
Staro 26.06.2007, 14:54
clea Uporabnik clea ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce clea
Član od: May 2006
Sporočila: 560

Citat:
Objavil-a Kahla Prikaži sporočila
Ne vem, če ni bila Pokora od Iana McEwana.
Vsekakor se ni nič dogajalo, nobene akcije, nič prave napetosti. Kr neki so opisovali pa opisovali pa vse skupi ni blo nič.
Sem prebrala, ni mi blo všeč.

Zdele berem Vladimir Nabokov - Ada ali strast.

Sem prebrala že Lolito in Camera obscura od njega in sta mi bli obedve zlo fajn, tale Ada mi pa ne gre preveč od rok.
Staro 27.06.2007, 18:12
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Član od: Dec 2005
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144
Privzeto Re: Predstava WATCH OUT

Citat:
Objavil-a amarula Prikaži sporočila
WATCH OUT

»Sanje, ki se jih lahko dotaknem.«

Vabimo vas na plesno predstavo, ki je nastala v sodelovanju Društva študentov invalidov

Slovenije in priznanega koreografa Mihe Krušiča.

Unionska dvorana Ljubljana, 4. junij ob 20:30. uri

V plesni predstavi Watch out ne boste srečali profesionalnih plesalcev, ki bi z nastopom dodali kamenček več na verigo mnogih uspehov. Ne. V čustveno plesno pripoved so vključeni invalidi, ki so s trudom in voljo ovrgli splošno misel, da se jim je zaradi hendikepiranosti porušil svet. Skupina ljudi z močno voljo je s pomočjo koreografa Mihe Krušiča dosegla in morda celo presegla svoja in tuja pričakovanja. Pred vašimi očmi se bo zvrstil mozaik osebnih izpovedi, ki jih povezuje usoda plesalke, ki to ni več. Ali pa morda še? V 'dolgih' urah skozi ples odkriva neko drugačnost gibov, raziskuje svoje zmožnosti in telo. In zanimivo… le to je ne pusti nepotešeno. Skupina bo ponudila svoje znanje in srčnost gledalcem, jim preko plesne zgodbe postavila izziv. A vendar je za nastanek plesne zgodbe potrebno mnogo več kot le ritem, glasba in koreografija.

»Naši koraki in gibi še zdaleč niso tako okretni kot pri ostalih plesalcih.

Vseeno pa vsebujejo tiso polno mero izraznosti, ki plesno predstavo postavlja ob rob ostalim.«

Dokaz več torej, da so prave sanje stkane iz obilice trdega dela.

Pridite in se prepričajte na lastne oči. Verjemite, da ne boste ostali ravnodušni!

__________________________________________________ _________________________

Lepo prosimo, da nam svojo prisotnost zaradi omejenega št. vstopnic sporočite do 1. junija na elektronski naslov pro.dance@siol.net. Veselimo se Vašega obiska.

Dodatne inf. 031/568-699 ali pro.dance@siol.net
Videla lani v Križankah. Fantastično, navdihujoče, ganljivo. Tokrat pa zamudila, ja...

Priporočam pa ploščo Sax Pax For A Sax - Moondog. Pa zbirko pravljic Fimfarum (Jan Werich).
Because, what's the difference?
Staro 25.07.2007, 09:59
Reims Uporabnik Reims ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2
Privzeto popolnost v francoščini+ onin literarni natečaj

Torej, medtem ko berem prispevke tega foruma v meni raste prepričanje, da je skrb za telo postala v današnjem času neizogiben del vsakdanjika. Argumenti stroke, kako vse skupaj ni zdravo in produktivno, očitno ne zaležejo.

Pred časom sem prišla do zanimivega spoznanja, ki vam bo morda dalo misliti. V Parizu sem naletela na izredno kalorično drobno pecivo, poznano pod imenom Parfait. Parfait, prevedeno v slovenščino, pomeni popolno. Ali ni zanimivo? Dandanes ima pecivo malo skupnega s popolnostjo, se vam ne zdi?))

Morda bi vam dala misliti tudi precej odklonska zgodba, katero sem napisala za natečaj letošnje onine zgodbe ter z največjim veseljem spoznala, da se je uvrstila v finale. Namen moje zgodbe je bil razmislek ljudi, kateri živijo v nenehnem konfliktu s hladilnikom...Opažam pa z žalostjo, da zgodbe berejo predvsem napoteni znanci finalistov in neuvrščeni pisci.

Zgodbe so izšle v posebni brošuri 10.7., morda jo je kdo zapazil. Upam, da si boste vzeli čas in prebrali mojo...ter izpolnili mojo veliko željo: zamislite se nad tem, da se dejansko borimo proti presežku( hrane, pijače, komodidete). Denar in energija, ki jo izrabljamo zato da otežujemo življenje našemu telesu, bi morda lahko našlo boljši namen.

Lep pozdrav, Reims (zgodba popolno)
Staro 31.07.2007, 08:49
emil Uporabnik emil ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 6

Hosseini: Tek za zmajem
Staro 11.08.2007, 15:22
mala Uporabnik mala ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1

Priporočam pesniški zbirki Arhe in Astrahan, nazadnje pa sem prebrala ljubezensko dramo Gradbišče, avtor vseh je Bruno Urh.
V poezijo je uvedel novo »arhitekturno pesem« pri kateri ne gre niti za čustvene izlive, niti za podrejanje geometriji in rimi.
Globoko čustvovanje je kot znanje v arhitektovem snovanju izhodišče samo, arhitekturna zasnova pesmi pa zanimiva inovacija, ki je pri njem prerasla v edino mogočo obliko pesmi – v njegov svojski jezik, v "arhitekturno pesem".
Ko si vzameš čas, lahko odkrivaš nove in nove plasti (skladij in neskladij), sicer skrite v tužnem in ostrem, ropotajočem jeziku – kot pri arhitekturi.
Staro 28.08.2007, 15:40
Slovenska lepota Uporabnik Slovenska lepota ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1
Privzeto Slovenska lepota-Beograd

Postovani,

Pozivamo Vas da budete gosti medjunarodne manifestacije:
’’Slovenska lepota’’ , koji se od 23. do 28. oktobra ove godine po prvi put
odrzava u Beogradu-Srbija.
Zemlje ucesnice : Rusija, Poljska, Ceska , Slovacka, Ukraina,
Belorusija, Bugarska, Moldavija, Makedonija, Bosna i Hercegovina,
Crna Gora, Hrvatska, Slovenija i Srbija.
Ideja je povezivanje zemalja u oblastima: kultura, umetnost,
jezik, tradicionalne vestine, privreda, sport i show business.
Cilj : Stvaranje i objedinjavanje respektabilnog trzista od preko
450 miliona ljudi slicnih po poreklu, tradiciji, duhu i pozitivnoj energiji.
Vizija Koristeci ogromne potencijale koje vec imamo, ponudicemo svetu slovensku lepotu i lepotu uopste kao zajednicki cinilac i kriterijum saradnje u razlicitim oblastimna.

Fond ’’ Slovenska lepota’’ je napravio prvi korak. Uz jasnu strategiju i pomoc Vas koji cete prepoznati svoj interes kao zajednicki i podrzati nas. Da!

www.slavicbeauty.org
Staro 04.10.2007, 07:51
Matej62 Uporabnik Matej62 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 31
Smile Krajinski park Goričko

Vabljeni v krajinski park Goričko! Prireditve v času med 5 in 14. 10.2007 - več na:

http://www.matjaz62.eu/prireditve_na...4_10_2007.html

Pozdrav
Staro 19.10.2007, 12:34
Metalc Uporabnik Metalc ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Metalc
Član od: Oct 2007
Sporočila: 9

am dost dobr mi je železni križec(za vse ljubitelje zgodovine)(to je kao neke vrste roman)

Značke
2009, buda, budizem, dobrodelni, koncert, ljubljana, priporočam, prireditve, razstava, relic, relikvij, relikvije, tibet, tour, vabila, vabilo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Varstvo otrok (iščem, nudim) [Občasna varstva, brez komercialnih oglasov] jannick Dom in družina 223 03.12.2017 00:04
Povabila na predavanja, prireditve, ... Kškranj Izobraževanje in šola 21 03.04.2012 00:05
Ekologija Matej62 Znanost in okolje 3 17.12.2007 09:16

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:49.