Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 25.08.2006, 19:16
Twin_Peaks Uporabnik Twin_Peaks ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Twin_Peaks
Član od: Aug 2006
Sporočila: 33
Privzeto Ekumenizem

Mene pa zanima kako kristjani : rimokatoličani, pravoslavci, evangeličani, itd., gledate na ekumenizem, ki je v zadnjih desetletjih postal nekako aktualen. Aha, še razlaga: ekumenizem se zavzema za enotno krščansko cerkev po celem svetu, se pravi, da ne bi bilo več rimokatolikov, protestantov, itd. ampak samo kristjani, enotna Kristusova cerkev, ki bi nastala z združitvijo vseh. Jaz osebno nimam izoblikovanega nekega trdnega mnenja o tem, morda zato, ker nisem veren, oz. versko opredeljen, zato me zanima, kako gledate na to tisti, ki obiskujete cerkev, ste verni, oz. ste aktivni člani krščanskih cerkva?
Staro 25.08.2006, 21:08
bladzo Uporabnik bladzo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 183
Privzeto Re: Ekumenizem

v zadnjih desetletjih se je ogromno naredilo za dialog med kristjani in odnosi med njimi se še izboljšujejo. za to se lahko zahvalimo pokojnima Pavlu VI in JPII, ki sta ogromno naredila na tem področju, predvsem v odnosih s carigrajskim patriarhatom. treba je omenit, da so razmere med katoliško Cerkvijo in carigrajskim patriarhatom zelo dobre; medtem ko že nekaj časa škripljejo odnosi z Moskvo.
z novim papežem, ki je nemec, lahko pričakujemo predvsem izboljšanje odnosov z luteranci.

bi pa rekel, da popolne edinosti med vsemi krščanskimi Cerkvami ne bo možno nikoli doseči. prišlo je do ogromnih tudi teoloških shajanj, ki jih ne bodo morali ublažiti. mislim pa da je že nekaj, če bodo odnosi v prihodnosti dobri. seveda je največji znak le-teh skupno obhajanje maše, kar se že dogaja in mislim, ad lahko še pričakujemo izboljšave v tej smeri.

mislim, da neka povezanost med carigradom in rimom ni nikoli izginila. predvsem je bila vedno neka duhovna povezanost, ki ni izginila v vseh teh stoletjih.

tko, da želim veliko strpnosti, zdrave pameti in modrosti tistim verskim voditeljem, ki bodo v prihodnosti obravnavali takšna vprašanja; vsem nam vernikom pa predvsem, da bi znali tudi z drugačemislečimi in drugačeverujočimi vzdrževati lepe stike.

lp
Staro 26.08.2006, 09:04
pk Uporabnik pk ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce pk
Član od: Apr 2004
Sporočila: 3.681

Citat:
Objavil-a bladzo
.

tko, da želim veliko strpnosti, zdrave pameti in modrosti tistim verskim voditeljem, ki bodo v prihodnosti obravnavali takšna vprašanja; vsem nam vernikom pa predvsem, da bi znali tudi z drugačemislečimi in drugačeverujočimi vzdrževati lepe stike.

lp

a ni to zapisano že med 10 zapovedmi? "Ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe"?
Torej je vsakršna nestrpnost smrtni greh? In vendar je med najbolj deklariranimi verniki
najpogostejša? Se ti sploh spovedujejo greha nestrpnosti?
Staro 26.08.2006, 09:08
bladzo Uporabnik bladzo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 183

Citat:
Objavil-a pk
a ni to zapisano že med 10 zapovedmi? "Ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe"?
Torej je vsakršna nestrpnost smrtni greh? In vendar je med najbolj deklariranimi verniki
najpogostejša? Se ti sploh spovedujejo greha nestrpnosti?
kiks: to ni zapisano med 10 božjimi zapovedmi, pač pa je ena izmed dveh zapovedi, ki jih poda jezus in naj bi bile najbolj pomembne za vernike. druga zapoved pa je: "Ljubi svojega Boga z vsem srcem, vso dušo in vsem mišljenjem!".
ampak ok to ni glih pomembno zdej. mal kompliciram
ne zanima me če se kdo spoveduje greha nestrpnosti. ni moja stvar. namreč vsak bo sojen po SVOJIH delih....

lp
Staro 26.08.2006, 23:10
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Globalizacija se razvija ocitno tudi v veri, ter nastaja monopol.
Staro 27.08.2006, 19:46
prot Uporabnik prot ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce prot
Član od: May 2004
Sporočila: 60

Ni panike. Ti tega ne boš dočakal. Niti vnuk pravnukovega prapravnukovega prapraprapravnuka...

Nazadnje uredil prot : 27.08.2006 ob 21:31.
Staro 28.08.2006, 10:56
Kahla Uporabnik Kahla ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kahla
Član od: Sep 2003
Naslov: District 01
Sporočila: 4.582

A obstaja folk, k misli, da bi to šlo, alkaj?
Staro 26.09.2006, 23:14
kopron Uporabnik kopron ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kopron
Član od: Jun 2006
Sporočila: 472

Šlo bo, vendar ne tako, kot si večina predstavlja, in to prav kmalu . Treba bo kaj več narest . Vendar , za zdaj pač čas za to še ni prišel ... But sooon, very soon ... they said ...
Staro 26.09.2006, 23:23
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

Citat:
Objavil-a prot
Ni panike. Ti tega ne boš dočakal. Niti vnuk pravnukovega prapravnukovega prapraprapravnuka...
Staro 26.09.2006, 23:30
kopron Uporabnik kopron ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kopron
Član od: Jun 2006
Sporočila: 472

Meni Oče pravi drugače ... Pravi, da naj samo opazujemo, kako že raztura, . In kot opažam, se svetovni dogodki že pospešujejo, to pospeševanje pa se še stopnjuje . Je že v zraku , pred vrati ... grem spat zdej , dost mam za dons .

Značke
ekumenizem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:46.