Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 19.09.2006, 18:00
azrael Uporabnik azrael ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce azrael
Član od: Aug 2006
Sporočila: 32
Privzeto Re: Nemški Bokser

no ja okusi in klofute so različni, kaj se tiče lepote pa je to odvisno od vsakega posameznika, pri
standardih je pa po moje najprej treba začet pri osnovnih temah, tako da si bom danes vzela čas pa napisala sem malo bolj obsežen post o tem, ampak do takrat ti bom poslala par linkov, če bi te zanimali.
glede na to da trenutno prevajam za wikipedio o bokserjih bom uporabla moj prevod, text pa ni zrastu na mojem zelniku. upam, da si boš po tem lahko ustvarla malo bolj obširno mnenje...če se pa moj prevod objavi, bom pa tako ali tako dala še link, če bi koga zanimali še detajli....
Staro 19.09.2006, 18:04
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

seveda standard je dober, sam kaj ko ga tako malo psov doseže...
resnično se spomnim enih 10 let nazaj so bili bokserji zelo in (grdo povedano sam tko je blo) in jih je blo dost lepih....zdej so pa vsak 20 lep in primeren...
Staro 19.09.2006, 18:19
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a azrael
pozdravljeni!

ker sem zasledila, da enostavno bokseraši nimamo svojega kotička, sem rekla da ga jaz naredim.
K pogovoru ste vabljeni vsi, ki ste zaljubljeni v to pasmo, in pa tudi tisti, ki vas kaj zanima, ali pa imate kako zanimivost za pripomnit.

Že v naprej naprošam bokseraše, da se vedejo svoji pasmi primerno: nagajivo, prisrčno in ljubeče...

WUF WUF
sem poznal enga v svoji familji....bil lep pes

edina slaba navada je bila, da je imal perjad fejst rad....še posebej sosedove kure :D

Staro 19.09.2006, 18:19
Mojster

tale ima zelo lepo barvo, men so tigrasti zelo všeč...

drugač pa zelo lepa konstrukcija je pri telem...čeprav glava ni lepa...

Staro 19.09.2006, 18:21
Novinec

Citat:
Objavil-a spartan
sem poznal enga v svoji familji....bil lep pes

edina slaba navada je bila, da je imal perjad fejst rad....še posebej sosedove kure :D

hahahah!!!!!
takega bi jst tut mela, k mi gre ta petelin sred ljubljane ze precej na zivce hahahaha

aja roxa...standarde (oz lepotno priznane) pse bos našla v prvem postu 3. link (eurozone)

Nazadnje uredil azrael : 19.09.2006 ob 18:24.
Staro 19.09.2006, 18:22
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a roxa
tale ima zelo lepo barvo, men so tigrasti zelo všeč...

drugač pa zelo lepa konstrukcija je pri telem...čeprav glava ni lepa...

toti drugi mi je lepši... ...mogoče bi moral biti cel rjav kot je bil naš...pa zlata dlaka

Staro 19.09.2006, 19:00
Novinec

ok glede standardov:
izgled ("matematično" opisan) imaš na strani altervita v slovenščini, tako da jaz tega tukaj ne bom pisala....drugače pa tut tukaj: http://www.akc.org/breeds/boxer/index.cfm

Zgodovina na kratko:
predniki bokserja so t.i. German Bullenbeisser (so sloveli po svoji agilnosti in moči), potomci Mastifa (tukaj primer: http://www.mastiffclub.com/) in angleškega bulldoga (tukaj primer:http://en.wikipedia.org/wiki/English_Bulldog). German Bullenbeisser je služil stoletja kot lovski pes, "zaposlen" kot gonič. njegova naloga je bila plen ujeti in ga držati, dokler niso prišli lovci. z leti se je pričela selekcija hitrejših psov, bullenbeiser je postajal vse manjsi in si je prisluzil ime Brabanter.
v poznem obdobju 19. stol. je bil Barbanter križan z angleškim bulldogom in rodil se je moderni Bokser. leta 1894 so se 3je nemci (Roberth, Konig in Hopner) odločili stabilizirati vrsto (Muenchen 1895). Ze naslednje leto so ustanovili prvi Klub Bokserjev.
Bokser je bil med 1. SV uporabljen za vojaška dela, ampak šele po 2. SV se je razširil po svetu.
ime Bokserja izhaja nemara iz njegove postavite pri "bojevanju" na zadnje noge in "boksanju" s sprednjimi (citat: Andrew H. Brace v njegovi knjigi "Pet owner's guide to the Boxer" ). Ceprav je tukaj se ena varianta, ki je pa precej lingvisticna in vam ne mislim utrujat z mojim poklicem in se katera.

seveda tukaj tudi slikca da se raznezite

drugače pa na brzake opis:
idealni bokser bi naj bil srednje višine (samci: med 57 in 63 cm, samice: med 53 in 60 cm) in teže med 25 in 32 kg, "kvadratne" gradnje (tu je lepo prikazana koeficient ravno na strani altervite pod temo standard bokserja). dejstvo je da se morajo videt mišice pri bokserju, če se ne je predebel.
kot pa ze omenjeno pa imate podobne debate in razprave na ze omenjenih linkih.... tako da sm rekla da nima smisla tukaj nabijat poste, koga bo zanimalo naj si prebere so ze drugi razpravljali o tem :D
Pripete slike
Tip dokumenta: jpg 150px-BoxerPuppyCash.jpg‎ (8,8 KB, 195 ogledov)

Nazadnje uredil azrael : 19.09.2006 ob 21:13.
Staro 19.09.2006, 19:42
Novinec

roxa: ej ta progasta psica, ki so pa dala gor je pa prava macka men je vsec... drugace so pa meni skor da vsi lepotci zlistani v eurozonu.....tok lepih bokserjev ze dolgo nism vidla. no ja v nemciji ampak ti ne stejejo, ker so predalec :D

Nazadnje uredil azrael : 19.09.2006 ob 23:37.
Staro 20.09.2006, 09:21
Mojster

Citat:
Objavil-a azrael
:

aja roxa...standarde (oz lepotno priznane) pse bos našla v prvem postu 3. link (eurozone)
standarde poznam, polno glavo imam raznih informacij....ko bi ti vedla...se da z menoj celi dan sam o psih pogovarjat ...pa še neki si želim...bITI SODNICA ZA MOLOSE....

Značke
bokser, nemški

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:54.