Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 17.06.2007, 18:54
Tommy Kebab Uporabnik Tommy Kebab ni prijavljen
Odvisnik
Član od: Aug 2004
Sporočila: 13.364
Privzeto Re: Zaračunavanje licence pri podaljšanju varnostnega paketa

Kot je napisal cc-kola plačal boš razliko za varnostni paket. Imel sem isti primer bil sem naročnik trio paketa. Predčasno sem prekinil pogodbo. V kazni je bilo tudi všteto za varnostni paket. Vse skupaj sem plačal 200€ pa še malo drobiža kazni. BD sem pa naprej uporabljal do izteka licence. Zdaj sem si pa kupil preko spleta trend micro pc-cillin internet security 2007. Za 2 leti uporabe na 3 računalnikih sem plačal 79,95€.
Odgovorite s citatom
Staro 17.06.2007, 19:49
G3nius Uporabnik G3nius ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Sporočila: 50

Pa fak naj grejo nekam. To ziher piše nekje v drobnem tisku pisave 8, stavim glavo!
A je možno, da mi prej prekinejo licenco in da plačam zgolj za tekoči mesec? Sem pa ravno pred kratkim podaljšal licenco in se opekel.
Odgovorite s citatom
Staro 17.06.2007, 20:49
Odvisnik

Citat:
Objavil-a G3nius Prikaži sporočila
Pa fak naj grejo nekam. To ziher piše nekje v drobnem tisku pisave 8, stavim glavo!
A je možno, da mi prej prekinejo licenco in da plačam zgolj za tekoči mesec? Sem pa ravno pred kratkim podaljšal licenco in se opekel.
Ne ni možno. Ne ni drobni tisk je kar velik tisk preden podaljšaš oziroma preden privoliš za varnostni paket ti dajo za prebrati pravila. Zdaj, če teh pravil nisi prebral in si jih preskočil si sam kriv.

Nazadnje uredil Tommy Kebab : 17.06.2007 ob 20:53.
Odgovorite s citatom
Staro 17.06.2007, 20:50
Odvisnik

Uporabnik varnostnega paketa SiOL mora biti pred njegovo uporabo seznanjen s pogoji uporabe, ki se uporabljajo neodvisno in ločeno od morebitnih drugih pogodb, ki jih ima uporabnik sklenjene z družbo Telekom Slovenije, d.d.

1. SiOL varnostni paket je posebna programska oprema, ki je namenjena zaščiti uporabnikovega računalnika pred virusi, nepooblaščenim dostopom preko interneta in omejevanju nezaželenih poštnih sporočil. Ta varnostni paket zagotavlja tudi zaščito pred pred nezaželenim izvajanjem zlonamerne programske opreme in programsko zlorabo uporabnikove telefonske linije.

2. Uporaba SiOLovega varnostnega paketa se koristniku obračuna na skupnem računu z ostalimi storitvami družbe Telekom Slovenije, v kolikor pa je varnostni paket že vključen v naročnikov paket storitev, pa se tega posebej ne obračunava.

3. Varnostni paket zagotavlja polno varnost in brezhibno kakovostno zagotavljanje varnostnih storitev na največ enem namiznem in enem prenosnem osebnem računalniku hkrati v obdobju enega leta.

4. Paket je možno zakupiti za obdobje najmanj (1) enega leta. Uporabnik je v primeru predhodne prekinitve uporabe paketa dolžan odplačati stroške polne uporabe varnostnega paketa. Stroški so enaki seštevku mesečnih naročnin za preostalo obdobje veljavnosti licence.

5. Naročnik se strinja s pogoji plačila polne uporabe varnostnega paketa, ki so navedeni na spletni strani povezava do cenika varnostnega paketa na http://www.siol.net.

6. Uporaba varnostnega paketa je prenosljiva med posameznimi računalniki do te mere, da je varnostni paket lahko hkrati nameščen na največ enem namiznem in enem prenosnem osebnem računalniku hkrati.

7. Uporaba varnostnega paketa je 365 dni. Pred zaključkom obdobja veljavnosti paketa lahko naročnik preneha z uporabo varnostnega paketam v vsakem primeru pa je do konca veljavnosti pogodbe obvezan plačevati mesečno naročnino. Ob izteku eno-letnega pogodbenega roka Telekom Slovenije enostransko predlaga podaljšanje uporabe paketa za nadaljnje leto. V primeru, da uporabnik s podaljšanjem ne soglaša, o tem pisno obvesti Telekom Slovenije.

8. V obdobju uporabe varnostnega paketa je naročnik upravičen do podpore pri namestitvi, uporabi in vzdrževanju varnostnega paketa, ki jo zagotavlja Telekom Slovenije.

9. Strokovna pomoč za namestitev, uporabo in vzdrževanje varnostnega paketa je naročnikom na voljo :
- na telefonski številki 080 1000
- na spletnem naslovu http://www.bitdefender.com

Strokovne pomoči pri uporabi SiOLovega varnostnega paketa bodo deležni le naročniki, ki bodo razpolagali z ustrezno številko paketa.

10. Telekom Slovenije lahko predčasno prekine veljavnost pogodbe, v primeru ugotovljenih kršitev pogodbe.

11. V primeru, da naročnik prekine pogodbo za uporabo morebitnih ostalih storitev Telekoma Slovenije, naročnik lahko vseeno nadaljuje z uporabo varnostnega paketa do izteka veljavnosti pogodbe.

12. Naročnik se s seznanitvijo pogojev uporabe strinja, da bo spoštoval intelektualno lastnino in upošteval licenčne pogoje.

13. Telekom Slovenije naročniku ne zagotavlja, da varnostni paket nudi popolno zaščito pred računalniškimi virusi. Prav tako Telekom Slovenije naročniku ob uporabi varnostnega paketa ne zagotavlja popolne zaščite pred nezaželeno elektronsko pošto, nepooblaščenim dostopom do uporabnikovega računalnika s strani tretje osebe, nezaželenim izvajanjem zlonamerne programske opreme in programsko zlorabo uporabnikove telefonske linije. Telekom Slovenije prav tako ne odgovarja za kakršno koli drugo morebitno škodo ob uporabi varnostnega paketa.
Stopnja zaščite, ki jo varnostni paket nudi je neposredno vezana tudi na način uporabe programske opreme, ki mora biti v kar največji meri skladna z navodili in priporočili proizvajalca.

14. V primeru, da ima naročnik poleg varnostnega paketa na svojem računalniku nameščeno še kakšno drugo zaščitno programsko opremo, Telekom Slovenije ne more zagotoviti optimalnega delovanja varnostnega paketa. Za neustrezno ali nepopolno delovanje varnostnega paketa v navedenem primeru Telekom Slovenije ne odgovarja.

15. V primeru, da naročnik namesti ali uporablja varnostni paket v neskladju s priloženimi navodili in nasveti proizvajalca, Telekom Slovenije ne odgovarja za neustrezno ali nepopolno delovanje, oziroma nedelovanje varnostnega paketa.
Odgovorite s citatom
Staro 17.06.2007, 20:59
Novinec

Hah dobro, se zgodi. Bom naslednjič bolj pazljiv.
Zdaj pa še tole vprašanje: se da ta licenčni ključ prodati? Kakšno je povpraševanje glede tega in koliko je realna cena?
Odgovorite s citatom
Staro 17.06.2007, 21:13
Odvisnik

Citat:
Objavil-a G3nius Prikaži sporočila
Hah dobro, se zgodi. Bom naslednjič bolj pazljiv.
Zdaj pa še tole vprašanje: se da ta licenčni ključ prodati? Kakšno je povpraševanje glede tega in koliko je realna cena?
Teoretično ga lahko prodaš. Zmnoži toliko kot je še do konca izteka z ceno, ki jo ti mesečno plačuješ.

Nazadnje uredil Tommy Kebab : 21.06.2007 ob 15:03.
Odgovorite s citatom
Staro 18.06.2007, 08:52
X-wrt Uporabnik X-wrt ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 38

3. Varnostni paket zagotavlja polno varnost in brezhibno kakovostno zagotavljanje varnostnih storitev na največ enem namiznem in enem prenosnem osebnem računalniku hkrati v obdobju enega leta.

13. Telekom Slovenije naročniku ne zagotavlja, da varnostni paket nudi popolno zaščito pred računalniškimi virusi.

protislovje
Odgovorite s citatom
Staro 18.06.2007, 09:51
Novinec

Pa sej ti pravim. Hvala bogu, da sem se rešu Telekoma. Nikoli več!
Odgovorite s citatom
Staro 18.06.2007, 10:28
rda Uporabnik rda ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.018

Kaj je tukaj Telekom kriv? Podpisal si pogodbo, sedaj je vse kar moraš storiti izpolnitev pogodbenih obveznosti.

Razvajen otrok pač...
Odgovorite s citatom
Staro 18.06.2007, 13:05
Novinec

Kaj sem podpisal? En napačen klik sem naredil.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
licence, paketa, podaljšanju, varnostnega, zaračunavanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:32.