Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 01.09.2005, 10:17
trinajstka Uporabnik trinajstka ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce trinajstka
Član od: Oct 2004
Naslov: kokrica village
Sporočila: 7.140
Exclamation Vse o MSN messenger - FAQ

Pogosta vprasanja in odgovori - FAQ

Opombe:
- vecina vprasanj in odgovorov je povzetih po strani http://www.mess.be ,
- odgovori so v prvi vrsti namenjeni uporabnikom operacijskih sistemov MS Windows.

Kazalo

1. Kaj je MSN Messenger in kaksna je razlika med MSN Messengerjem in Windows Messegerjem?
2. Kako odstranim Windows Messenger?
3. Ali obstaja se kaksen dodaten program, s katerim lahko spreminjamo lastnosti MSN Messengerja?
4. Ne dela mi Handwriting. Kaj mi je storiti?
5. Ali obstajajo tudi drugi podobni programi za klepet preko interneta?
6. Katera vrata (porte) uporablja MSN Messenger?
7. Kje lahko dobim dodatne „mezike“ (emoticone)?
8. Kje lahko dobim dodatne skine (preobleke) za MSN Messenger?
9. Ali se lahko na enem racunalniku prijavim z dvema ali vec uporabniskimi racuni (account-i)?

Vsebina

1. Kaj je MSN Messenger in kaksna je razlika med MSN Messengerjem in Windows Messegerjem?

MSN Messenger je program za internetno klepetanje v operacijskem sistemu Windows. Namenjen je bolj ko ne domacim uporabnikom, saj omogoca ogromno lastnih nastavitev itd. Uradna stran MSN Messengerja:
- slovenska verzija,
- angleska verzija.

Windows Messenger je prav tako program za klepetanje v spletu in je sestavni del operacijskih sistemov Windows XP in Windows 2000. Program je mnogo bolj vpet v sam operacijski sistem, saj omogoca tudi povezavo s programi Outlook, Outlook Express, Microsoft Exchange, Remote Assistant itd. Program je vizualno bolj "resno" zastavljen in je ze v osnovi misljen bolj za uporabo v delovnih okoljih. Vec o samem programu pa lahko izveste tukaj.

2. Kako odstranim Windows Messenger?

Ker gre nekaterim "vmesavanje" programa Windows Messenger na zivce, si poglejmo kako program lahko odstranimo.

Prvi nacin:
1. Dolpotegnemo datoteko xp_messenger_remove.vbs.
2. Z dvoklikom zazenemo skripto in stvar je resena.
3. Pri naslednjem zagonu racunalnika ne bi smeli imeti vec tezav z Windwos Messengerjem.

Drugi nacin:
1. Na namizju kliknemo na start in izberemo Run.
2. V okencek, ki se pojavi napisemo (najbolje, da kar skopiramo in prilepimo spodnji ukaz)
Koda:
RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\inf\msmsgs.inf,BLC.Remove
3. Potrdimo z OK in zadeva bi morala delovati.

Tretji nacin:
1. V Raziskovalcu gremo na direktorij c:\Windows\INF (v nekaterih primerih je to c:\WINNT\INF).
2. Poiscemo datoteko sysoc.inf in jo odpremo z Beleznico.
3. V datoteki poiscemo sledeco vrstico:
Koda:
msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7
4. V omenjeni vrstici izbrisemo besedo hide. PAZI!!! Izbrisemo samo besedo, vejice pustimo tam kjer so. Po spremembi vrstica torej izgleda takole:
Koda:
msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,,7
5. Sedaj gremo na Nadzorna plosca -> Dodaj/odstrani programe in tam bi morali zagledati tudi program Windwos Messenger. Programom odstranimo tako kot vsak drug program.

3. Ali obstaja se kaksen dodaten program, s katerim lahko spreminjamo lastnosti MSN Messengerja?

Popularen program za spreminjanje nekaterih lastnosti MSN Messengerja je Messegner Plus!.

PAZI!!! V PRIVZETEM STANJU PROGRAM POSNAME TUDI "SPONZORSKA OBVESTILA", KI JIH SEVEDA NOCEMO IMETI NA SVOJEM RACUNALNIKU (konkretno to pomeni ogromno nepomembnih ikon na namizju). MED INSTALACIJO MORAMO ZATO SKRBNO PREBRATI NAVODILA IN NA USTREZNEM MESTU ODKLJUKATI INSTALACIJO REKLAMNIH SPOROCIL. Glej sliko.

CE SMO VENDARLE USPELI POSNETI SPOROCILO, JE NAJLAZJA POT ZA ODTRANITEV NADLEZNIH SPOROCIL PREPROSTA ODSTRANITEV PROGRAMA Messenger Plus.

4. Ne dela mi Handwriting. Kaj mi je storiti?

Namestiti je potrebno Microsoft Windows Journal Viewer.

5. Ali obstajajo tudi drugi podobni programi za klepet preko interneta?

Da, obstajajo, in sicer:
- Yahoo Messenger
- Skype (predvsem za pogovor preko mikrofona)
- Gaim (deluje na sledecih OS: Linux, BSD, MacOS X in Windows ter podpira vec protokolov: MSN, ICQ, AIM, Yahoo, IRC, Jabber)
- AIM (Aol Instant Messenger)
- Trillian
- Miranda
- Psi

6. Katera vrata (porte) uporablja MSN Messenger?

Prenos datotek: 6891-6900 (TCP)
Zvok: 6901 (TCP in UDP)

7. Kje lahko dobim dodatne „mezike“ (emoticone)?

Prvi nacin:
Poskusimo na spodnjih straneh (bodi pazljiv(a) na morebiten spyware itd. pri instalaciji):
- http://www.msnemoticons4u.com/
- http://emoticons4u.com/
- http://www.anvip.com/dl_info.asp?id=1615
- http://www.muller-godschalk.com/emoticon.html
- http://moji.smeski.com/

Drugi nacin:
Povsem svoje mezike lahko naredimo s skoraj vsakim urejevalnikom bitnih slik, npr. s Slikarjem. Potrebujemo le idejo . Ko koncamo z ustvarjanjem sliko preprosto shranimo kot GIF, JPG, BMP ali PNG, kar nato lahko „uvozimo“ v MSN Messenger.
Pri tem seveda ne gre pretiravati z velikostjo mezikov. Najbrz zadostuje recimo 20×20 pix ali pa recimo 40×40 pix.
Obstaja pa tudi zastonj program, ki je namenjen le-temu, in sicer EmoteMaker.

Tretji nacin:
V tem primeru gre bolj za iznajdljivost. Na veliko spletnih straneh namrec oglasujejo razne „pakete“ mezikov, in sicer ponavadi kar z reklamami (bannerji). Dejansko pa so te reklame kar nekaksen velik mezik
Torej, dolpotegnemo reklamo, jo odpremo z nekim urejevalnikom bitnih slik, ustrezno obrezemo in ze imamo mezik pri sebi Seveda je mogoce narediti povsem enako tudi z animiranimi meziki, ki so se prav posebej zanimivi. Pri tem priporocam uporabo odprtokodnega programa The Gimp. Ta zna prav lepo delati z animiranimi GIF-i, saj vsak „frame“ predstavlja svojo risalno ravnino (layer).
Na taksen nacin smo dobili npr. sledece mezike, ki jih lahko mirne duse uporabite:

Podoben nacin za pridobitev smeskov pa je, da gremo enostavno na nek forum, in ce vidimo smeska, ki ga zelimo imeti, kliknemo nanj z desno tipko, izberemo Save Image As in ze ga imamo na svojem racunalniku.

8. Kje lahko dobim dodatne skine (preobleke) za MSN Messenger?

Poglej si tukaj:
- MSN Messenger 7.0
- MSN Messenger 7.5

V kolikor vam preobleka ni vsec in zelite uporabiti privzeto, ta naredite na sledec nacin (velja za MSN Messenger 7.0):
1. Kliknemo na Ozadja/Backgrounds in izberemo Več/More.
2. Iz seznama izberemo MSNMSN Messenger (privzeto)/MSN Messenger (default)
3. Potrdimo izbiro s klikom na OK

9. Ali se lahko na enem racunalniku prijavim z dvema ali vec uporabniskimi racuni (account-i)?

MSN Messenger sam po sebi tega ne omogoca. Lahko pa uporabimo vec razlicnih klientov, ki podpirajo protokol MSN. Z drugimi besedami, v MSN Messenger se prijavimo z enim uporabniskim racunom, v nekem drugem klientu se prijavimo z drugim uporabniskim racunom itd.

Poleg MSN Messenger-ja lahko za ta protokol uporabimo se
- Gaim
- Trillian
- Miranda
- Psi
Staro 01.09.2005, 11:35
Paganini Uporabnik Paganini ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Paganini
Član od: May 2002
Sporočila: 7.445
Privzeto

fino fajn
se pa ne strinjam, da je ta šit postavljen kot zalimano poglavje
ampak, naj mu bo za ta prvi šolski dan :D

Pehta - izbrani prispevki foruma o računalništvu: http://pehta.blogspot.com/
Staro 12.09.2005, 21:38
Majster Uporabnik Majster ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Majster
Član od: Jul 2004
Sporočila: 1
Privzeto

Hy jaz mam problem pri msnju verziji 7.0 me poveže brez težav pri msnju 7.5 pa mi javi naslednje: Trenutno vas žal ne moremo vpisati v storitev msn messenger poskusite znova kasneje, Msn vas je nekajkrat neuspešno probal vpisati.Požarni zid morda preprečuje, da bi se msn povezal z storitvijo.Preverite nastavitve požarnega zidu.Za več infromacij si oglejte navodila prodajalca spodaj pa še številke:80048820!!!!!!!
Prosim pomagajte z požarnim zidom je vse vredu sem pregledal in tudi pomoč msnja sem pogledal in nič ne pomaga prosim pomagajte če mogoče znate.
Hvala za vnaprej!

Ja tak je to ko te krava posili.
Staro 13.09.2005, 12:27
rockstar1707 Uporabnik rockstar1707 ni prijavljen
Moderator
Član od: May 2004
Sporočila: 59
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava primozib

zakaj mi tako počasi prenaša datoteke preko msnja

problem sploh nebi bil tako velik, če ga sami nebi zakomplicerali!!!

Vsak tretji, ki bo teživ, bo ustreljen.
P.S.:Dva sta dons že težila
1. Lahko, da ima oseba na drugi strani slabo povezavo.
2. Lahko, da ti firewall kaj blokira.
3. Lahko, da imas na routerju zaprte porte, ki jih uporablja MSN za prenos datotek (6891-6900 (TCP).
4. Faktor X.

Kaj od tega mislis, da bi lahko bi bilo?

Staro 13.09.2005, 20:43
Paganini Uporabnik Paganini ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Paganini
Član od: May 2002
Sporočila: 7.445
Privzeto

za oboževalce M$ šita naslednje:

v reviji pc magazine je objevljen članek o MessengerLog 5 Pro 5.10
program piše log o vsem čvekanju, ki ga izvajate z ''MSN Messenger 6.x/7.x including winks, emotion icons, sent and received files, hand writing, text font and colors, the online status of your contact, and all the activities like audio/video invitations in MSN Messenger''.

mogoče bo koga zanimalo :question:

Pehta - izbrani prispevki foruma o računalništvu: http://pehta.blogspot.com/
Staro 13.09.2005, 21:36
primozib Uporabnik primozib ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce primozib
Član od: Jan 2003
Sporočila: 6.182
Privzeto

1.povezava na drugi stani je vredu, torej to odpade
2.firewall mislem da ne blokira
3.bom na ruterju pogledu če so odprti porti

problem sploh nebi bil tako velik, če ga sami nebi zakomplicerali!!!

Vsak tretji, ki bo teživ, bo ustreljen.
P.S.:Dva sta dons že težila
Staro 19.09.2005, 15:40
Gorenka Uporabnik Gorenka ni prijavljen
Banned
Član od: Apr 2005
Sporočila: 21
Privzeto

Mene pa zanima, kako pri msn-ju spremeniš NICK, če tam ko je za spreminjat ne moreš nič pisati! Imaš naslov npr. janez.novak@email.si.... ampak tam kjer se spreminja je potemnjen in se ga ne da spremenit!!!! Slišala sem da se nekje na netu to spremeni! A kdo kj ve o tem???????
Staro 19.09.2005, 18:11
Zaxy Uporabnik Zaxy ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Zaxy
Član od: Nov 2004
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 3
Privzeto

@Gorenka Probaj v eno pogovorno okno vpisat komando /nick xxx
Staro 25.09.2005, 10:31
trinajstka Uporabnik trinajstka ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce trinajstka
Član od: Oct 2004
Naslov: kokrica village
Sporočila: 7.140
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Gorenka

Mene pa zanima, kako pri msn-ju spremeniš NICK, če tam ko je za spreminjat ne moreš nič pisati! Imaš naslov npr. janez.novak@email.si.... ampak tam kjer se spreminja je potemnjen in se ga ne da spremenit!!!! Slišala sem da se nekje na netu to spremeni! A kdo kj ve o tem???????
gotovo še nisi registrirala maila pri hotmailu ... sklepam da piše tudi "E-poštni naslov ni preverjen"

"My name is xy, a13sh...xy. 13 is just my middle name & my nick"
Nobody is perfect...& I`m not nobody
Staro 02.10.2005, 16:17
rocco
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

preveri svoj e-poštni predal (email s katerim uporabljaš msn msg) in poišči sporočilo v katerem preveriš email naslov. potem pa spreminjaj kolikor te je volja

Značke
faq, messenger, msn, prijava, vse

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
MS Messenger error: 81000306 pppp Tehnična pomoč 4 29.01.2007 09:08
Kam je šla Velika Britanija? Mihey Tehnična pomoč 7 02.12.2006 12:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:10.