Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 22.09.2009, 14:09
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81
Privzeto Še berete časopise? Tiskane ali na spletu?

Do nedavnega sem bila naročnica enega od dnevnih časopisov, tistega z delovnim imenom ... Vztrajala sem nekaj let, nato sem postala pozornejša na to, kaj sploh plačujem in sem jih imela dovolj.

Novinarji pišejo površno, ne preverjajo informacij, temveč slepo zapišejo to, kar slišijo ... V vseh edicijah, torej tudi v prilogah časopisa, pa se dogaja, da na vaša vprašanja ponavadi ne odgovarjajo. Pri objavi pisem bralcev pa je bralec povsem odvisen do dobre volje urednika. Morda pa bo pismo celo objavil, del, ki pa mu ne bo všeč, pa bo preprosto cenzuriral. V cenzuriranem delu sem namignila na površno delo njihovih novinarjev ...

Odprla sem podjetje in videla, da bo tudi oglaševanje v tem časopisu zame predrago. Ni milosti za vzpodbujanje podjetništva, kaj šele, da bi pokazali sočutje do najdenih živali, ki jh želite oddati ... Želela sem, da bi mi časopis pošiljali na naslov podjetja, pa so sporočilo kar ignorirali.

Potem imajo nekakšen klub, dobite kartico in imate popuste in druga veselja. Ponujali so ogled tiskarne, v kateri tiskajo svoje edicije, a ko sem se prijavila, so prijavo kar ignorirali. Edino, kar mi je koristilo, je bila cenejša vstopnina v enem od ljubljanskih kopališč. Še to, da imam tam sploh popust, sem slučajno odkrila sama.

Pred kratkim sem želela poslati vprašanje v veterinarsko posvetovalnico. Ugotovila sem, da lahko pošljem le kratko vprašanje, čeprav to ni označeno nikjer. Včasih zdravstvenih zadev ni mogoče razložiti v dobesedno treh stavkih.

In za to ignoriranje in nespoštovanje bralcev naj plačujem cca. 30 € na mesec?

Ok, če vi ignorirate mene, bom pa tudi jaz vas. Časopis sem odjavila. Pri odjavi sem odkrila, da uredništva sploh ne morem obvestiti preko elektronske pošte o razlogih, tako pogreznjeni so v svoj svet. Ok, dodaten razlog pač.

Lepše mi je, ni več kupa papirja, nič več ne razgrinjam širokih plaht po vsej mizi. Na spletu je veliko strani, kjer izvem razne novice, in, zanimivo, več časa imam.

Pred dnevi pa me je klicala gospa z naročniškega oddelka tega silnega časopisa. Strašansko prijazna me je vprašala, če bi ga ponovno naročila. Povedala sem ji razloge, zakaj nisem več naročnica. Vprašala me je, če sem od takrat še kupila njihov časopis. Nisem, kar skorajda ni hotela verjeti. Nato mi je predstavila ponudbo, da ga bom kot bivša naročnica lahko do konca leta prejemala kar 40 % ceneje, če ga naročim. Ker praznujejo 50-letnico.

Aha. Zdaj pa naj vriskam zaradi abrahama? Očitno mislijo, da se z denarjem da kupiti vse. Tudi ponos, spoštovanje. Kaj čudnega, če potem upada število naročnikov? Enkrat se bodo morali začeti zavedati, da so odvisni od bralcev, ne bralci od njih, in da bi jih že zato morali spoštovati.
Do tega je še dolga pot ...
Staro 24.09.2009, 11:27
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683
Privzeto Re: Še berete časopise? Tiskane ali na spletu?

Nazadnje sem prelistal tri časopise: Frankfurter allgemeine, Süddeutsche Zeitung in USA Today (Int. edition). To je bilo začetek septembra. Naših časopisov nisem bral že kar nekaj časa. Če me zanimajo novice prižgem tv - novice, ttx ali pogledam na kakšno spletno stran.

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Staro 24.09.2009, 14:32
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Še kar vztrajam pri papirnatem časopisu ob jutranji kavi, čeprav pozneje seveda pogledam še na internet, poslušam radio in pogledam kakšna poročila na TV.
Prebujanje ob kavi in časopisu je zame nekakšen obred, s katerim začenjam dan.
Staro 27.09.2009, 18:51
pk Uporabnik pk ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce pk
Član od: Apr 2004
Sporočila: 3.681

oja, še! iz enega samega razloga: zaradi osmrtnic
Staro 28.09.2009, 13:11
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Spomnil si me ... seveda grem med prvimi stvarmi pogledat seznam pogrebov (veš, tam jih najdeš več kot zgolj v osmrtnicah) in potem razmišljam, kolikokrat je "blizu usekalo"
Staro 28.09.2009, 16:22
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81

Kaj pa pravite na takšen odnos do bralcev?
Staro 28.09.2009, 21:01
general lavine eccentric Uporabnik general lavine eccentric ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2002
Sporočila: 67

Časopise bomo vedno brali. Somerset Maugham je nekje napisal, da mora zjutraj ob kavi prebrati časopis in če ga nebi imel, bi pa prebiral telefonski imenik. Telefonskega imenika pa nimamo vedno pri roki, takrat pač beremo Delo.
Lep pozdrav, general.
Staro 02.10.2009, 09:09
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Berem.

Med jedjo in na wcju. Čist neki drugega kot bulit v ekran.
Staro 04.10.2009, 18:19
larisa Uporabnik larisa ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce larisa
Član od: Mar 2009
Sporočila: 88

Pri nas beremo enega dnevnih časopisov, pa občasno kupim Jano. Veliko časopisov je nadomestil internet- televizija, ker pred leti smo kupovali časopisov več.
Staro 13.10.2009, 13:04
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

Seveda še vedno berem tiskane časopise in revije. Res ni primerjave z internetom. Nekako se dobro počutim, če imam nekaj konkretnega v rokah

Značke
berete, časopise, spletu, še, tiskane

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
igre na spletu - začetnik jedn Igre, konzole 2 20.11.2006 16:21

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:09.