Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 29.11.2007, 00:19
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Kaj mi je prinesla demokracija - II.del.

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila
oki oki ... zdej sem razumela ...

kruh bom mesila sama ... po moko se bom 3x letno vozila v mlin ... mleko bom samo za kanec kapnila zjutraj v kavico ...
meso itak ni preveč zdravo ... zelenjavo mi, hvalabogu, zaenkrat dotira mama ...
namesto mestnega busa se bom sprehodila do službe peš ...

ker bom vstajala zjutraj ob 4.00 in hodila spat ob polnoči ... ker si sicer ne predstavljam, da mi uspe vse zgoraj našteto stlačiti v svetli del dneva ... bomo prišparali tudi na kondomih, saj za seks ne bo ne časa ne volje ...
posledično, ker ne bo seksa, se mi tudi tuširati ne bo treba vsak večer- pomeni prihranek pri milu in šamponu ... vosek za depilacijo bo preteklost ... parfumi nepotreben strošek ...

samo, ni mi čisto jasno... a je to tisto, kar sem si leta 91 želela ...

Vzela sem Nattkin citat, ker se res sprašujem ali smo si tako predstavljali demokracijo, življenje v demokratično urejeni državi. Enake možnosti za vse. Ali pa se zopet nekateri ne pišemo prav.

TV Ljubljana, ki tako rada ponavlja, že ponovljene oddaje, naj najavi v najbolj gledanem terminu t.j. 20h, reprizo govorov vseh naših politikov. Da jih še enkrat slišimo, kaj so obljubljali leta 1991 in kaj so v šestnajstih letih naredili. Do volitev se bo ravno izšlo.

Nazadnje uredil Irina : 29.11.2007 ob 01:03.
Staro 29.11.2007, 18:10
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641
Privzeto Re: Kaj mi je prinesla demokracija - II.del.

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Vzela sem Nattkin citat, ker se res sprašujem ali smo si tako predstavljali demokracijo, življenje v demokratično urejeni državi. Enake možnosti za vse. Ali pa se zopet nekateri ne pišemo prav.

TV Ljubljana, ki tako rada ponavlja, že ponovljene oddaje, naj najavi v najbolj gledanem terminu t.j. 20h, reprizo govorov vseh naših politikov. Da jih še enkrat slišimo, kaj so obljubljali leta 1991 in kaj so v šestnajstih letih naredili. Do volitev se bo ravno izšlo.
Ja, res bi se vleklo, zato bi jaz predlagal naj povejo samo tisto, kar so naredili dobrega. Bi porabili bistveno manj časa.
Nekoliko dlje bi pa trajala verzija, ko bi razlagali kaj so dobrega od takrat zrušili.

Staro 29.11.2007, 18:32
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Ko vsak dan poslušam ori poročilih ali drugje o izginulih miljonih, o zasluških z prodajo orožja, o tajkunskih prevzemih podjetij, o farsah v pravosodju, o krivicah, ki se dogajajo po celi Sloveniji vsak dan, o ljudeh, ki komaj preživijo iz meseca v mesec itd itd... potem pa se mi je socializem že bolj dopal.
Staro 30.11.2007, 14:09
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Hmmm, prepolna parkirišča, vse več nabito polnih trgovskih centrov, vrste v NKBM, vse več potovanj slovencev (po SURS)....so močni indikatorji, da je sedaj kljub vsemu jamranju na forumu vseeno boljše......

....mogoče so pa nastajajoče socialne razlike (med tistimi, ki služijo in tistimi ki služijo več) tiste, ki nekatere pahnejo v samopomilovanje in jamranje?
Staro 30.11.2007, 14:59
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila
Hmmm, prepolna parkirišča, vse več nabito polnih trgovskih centrov, vrste v NKBM, vse več potovanj slovencev (po SURS)....so močni indikatorji, da je sedaj kljub vsemu jamranju na forumu vseeno boljše......

....mogoče so pa nastajajoče socialne razlike (med tistimi, ki služijo in tistimi ki služijo več) tiste, ki nekatere pahnejo v samopomilovanje in jamranje?
Prepolna parkirišča so indiz zato da se zapirajo majhne trgovine na vaseh in da so ljudje primorani hoditi po nakupih v trgovske centre, drugače je za trgovske centre v Ljubljani, kjer je stabdard višji kot pa na velikem delu Štajerske in Prekmurja. Jamranje na forumu je posledica neenakosti pri dohodkih in odhodkih, ki pa je posledica slabe finančne politike vlade. Pro potovanjih pa je tako na eni strani je 2/6 slovencev, ki ne potuje nikamor, potem je 3/6 slovencev, ki potujejo enkart letno in pa 1/6 slovencev, ki potujejo tudi po 10x na leto enako je tudi pri plačah 1/2 ima enake plače kot lani 1/4 ima za 2% višje plače kot lani in 1/4 ima tudi preko 10% višje plače kot lani, povprečje potem znaša 3,6% višje plače kot lani

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 30.11.2007, 17:48
Uporabnik

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
Prepolna parkirišča so indiz zato da se zapirajo majhne trgovine na vaseh in da so ljudje primorani hoditi po nakupih v trgovske centre, drugače je za trgovske centre v Ljubljani, kjer je stabdard višji kot pa na velikem delu Štajerske in Prekmurja. Jamranje na forumu je posledica neenakosti pri dohodkih in odhodkih, ki pa je posledica slabe finančne politike vlade. Pro potovanjih pa je tako na eni strani je 2/6 slovencev, ki ne potuje nikamor, potem je 3/6 slovencev, ki potujejo enkart letno in pa 1/6 slovencev, ki potujejo tudi po 10x na leto enako je tudi pri plačah 1/2 ima enake plače kot lani 1/4 ima za 2% višje plače kot lani in 1/4 ima tudi preko 10% višje plače kot lani, povprečje potem znaša 3,6% višje plače kot lani
No lepo, da omenjaš prekmurje....v ms je namreč največ trgovinskih površin na prebivalca, gradijo se novi trgovski centri in obstoječi se širijo, v mestnem jedru pa se nič ne zapira. tako da take špekulacije ne palijo.

se strinjam, da je jamranje posledica neenakosti v dohodkih....treba se je pa vprašat kaj je posledica pri neenakostih v dohodkih? "Tajkuni", "grdi kapitalisti", "država"....to so trije najpogosteje omenjeni razlogi forumašev....a se je mogoče kdo kaj vprašal, če so si sami krivi za bedo v kateri trdijo da živijo? ne....to pa nikakor.....drugi so krivi....
Staro 30.11.2007, 18:09
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

winglet posluš ...

zanimivo je, da sama ne živim na robu sociale ... ni mi potrebno jamrat ... in vidim vse to, kar vidiš ti, pa še zraven kako reč ... še posebej tisto, za katero si ti selektivno slep ...

pa kljub vsemu tega, kar se dogaja pri nas zadnja leta, ne jemljem prelahko in kljub odpiranju trgovin, polnim parkiriščem in kaj te vem čemu vse ... lahko opazim, da pod površino potrošništva ... čedalje več ljudi nima niti za preživetje ...
nekateri se res še uspejo zapufati za kako dobrino, kmalu pa bodo tudi t.im. srednjemu sloju posojila predraga ...

sicer je lepo, da naše gospodarstvo vidiš in podpiraš kot tržno ... pa vendarle ...

ali ni vulgarno, da uspešni meneđerji v svojih firmah izplačujejo minimalne dohodke ... mislim, njihova uspešnost bi se pa lahko poznala še kje drugje, ne samo v lastnih žepih ...

in to je tisto, kar preprostega človeka boli ... saj ima lahko naš direktor milijonsko plačo, dokler imam jaz dovolj za spodoben lajf ...

in ne posmehujem se tistim, ki imajo manj kot jaz ... pa čeprav so si morda nekateri res sami krivi ...
vsi pač ne morejo biti direktorji, kajneda ...
Staro 01.12.2007, 07:04
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila

se strinjam, da je jamranje posledica neenakosti v dohodkih....treba se je pa vprašat kaj je posledica pri neenakostih v dohodkih? "Tajkuni", "grdi kapitalisti", "država"....to so trije najpogosteje omenjeni razlogi forumašev....a se je mogoče kdo kaj vprašal, če so si sami krivi za bedo v kateri trdijo da živijo? ne....to pa nikakor.....drugi so krivi....
S tem pa se ne morem strinjat v popolnosti. Kaj je kriv za svojo bedo nekdo, ki se je pred leti 1980 izšolal za šiviljo, natakarja, klučavničarja itd, dobil službo in do leta 1991 solidno živel, bil v letu 1991 odpuščen, si nato po nekaj letih zopet najdel službo v novonastalih firmah, kjer je dobil plačo ali pa ne ( primer šivilj v Lendavi, kjer lastnik firme pospravi v svoj žeo milijone državnega denarja, država pa nič ), ter se nato uspel po nekem čudežu upokojit s penzijo 300 EU.
Daj mi razloži, kaj je tak nesrečnež kriv za svojo bedo, pa ne s tem, zakaj se pa ni izobraževal in podobno, ker takrat in danes rabimo tudi takšne poklice in takšne delavce.
Staro 01.12.2007, 19:18
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Staro 01.12.2007, 23:56
Uporabnik

Citat:
Objavil-a king16 Prikaži sporočila
S tem pa se ne morem strinjat v popolnosti. Kaj je kriv za svojo bedo nekdo, ki se je pred leti 1980 izšolal za šiviljo, natakarja, klučavničarja itd, dobil službo in do leta 1991 solidno živel, bil v letu 1991 odpuščen, si nato po nekaj letih zopet najdel službo v novonastalih firmah, kjer je dobil plačo ali pa ne ( primer šivilj v Lendavi, kjer lastnik firme pospravi v svoj žeo milijone državnega denarja, država pa nič ), ter se nato uspel po nekem čudežu upokojit s penzijo 300 EU.
Daj mi razloži, kaj je tak nesrečnež kriv za svojo bedo, pa ne s tem, zakaj se pa ni izobraževal in podobno, ker takrat in danes rabimo tudi takšne poklice in takšne delavce.
1.) Takšne poklice in zaposlene lahko uvažamo iz revnejših držav, tako se mi skoncentriramo na dela z visoko dodano vrednostjo

2.) nisem napisal, da to velja za vsakogar in strinjam se s tem kar si napisal. Vsekakor je prehod v nov sistem nekaterim utežil življenje in to je popolnoma jasno (sploh v tistih panogah in podjetjih, ki naenkrat niso več dobival sredstev s strani države in so se moral soočit s trgom). vendar so se po drugi strani tudi hitro upokojeval....

3.) Moj point je pa sledeč. Danes velika večina ljudi živi mnogo bolje kot v preteklosti....jamranja je pa več in to je posledica socialnih razlik, ki pač nastajajo. Oseba X je s svojim fičotom tako dolgo zadovoljna, dokler ga vozi tudi sosed, ko si pa slednji kupi nekaj boljšega se oseba X nekak počuti izjemno revno....in potem pridejo glavni krivci "tajkuni" "grdi kapitalisti" in seveda as always "država"....in takih oseb X, ki se sami sebi smilijo, je ogromno (ne glede na njihovo dejansko premoženje).....to je bil moj point, ki je za nekatere na forumu očitno težko razumljiv in potem se bluzi o neki selektivni slepoti in posmehovanju revnim....mislim, kot da bi poslušal koalicijske poslance....

Značke
demokracija, iidel, kaj, prinesla

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Demokracija paradox Svet in ljudje 40 29.01.2008 13:05
Kaj mi je prinesla demokracija Irina Slovenija 549 24.09.2007 22:43

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:11.