Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 27.06.2008, 11:25
redfax Uporabnik redfax ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce redfax
Član od: Dec 2002
Sporočila: 2.034
Privzeto Re: Politična polarizacija mladih...

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Ja redfax, takole gledajo tisti, ki so na dobrinah vzetih tistim, ki so kaj imeli, zgradili tisto kar imajo danes in se bojijo vprašanja od kod pa.Cerkev je bila samo ena od dejavnic, ki je v resnici pomagala človeku, da je vsaj malo svojega zadržal ( čeprav samo do 45.ga)Človek, ki se je pa odločil , da bo branil svoje, se pa najbrž nima kaj opravičevati tistemu, ki mu je stvar vzel., četudi je bil na napačni ??? strani.
ah daj - tako kot pravi Dalmatinec - nihce v zgodovini si ni nagrabil toliko kot Cerkev...
Cerkev je pomagala pri organizaciji domobranstva, pa se še do danes ni opravicila za to...(zadnje odkrito pismo Vovka malce namiguje na to, pa vseeno do tega ni prislo - vendar dajem Vovku priznanje za to) Domobranstvu se prakticno ne bi moglo nic ocitat, ce bi se njegovi pripadniki borili proti okupatorju, tako pa je bilo ravno nasprotno... Oni bodo kao zmeraj zrtev in zmeraj se bodo skrivali za povojnimi poboji...

Nazadnje uredil redfax : 27.06.2008 ob 11:34.
Staro 27.06.2008, 14:17
SiriusB Uporabnik SiriusB ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 23

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Ja redfax, takole gledajo tisti, ki so na dobrinah vzetih tistim, ki so kaj imeli, zgradili tisto kar imajo danes in se bojijo vprašanja od kod pa.Cerkev je bila samo ena od dejavnic, ki je v resnici pomagala človeku, da je vsaj malo svojega zadržal ( čeprav samo do 45.ga)Človek, ki se je pa odločil , da bo branil svoje, se pa najbrž nima kaj opravičevati tistemu, ki mu je stvar vzel., četudi je bil na napačni ??? strani.
Vse je bilo OK do zadnjega stavka... A tisto so se ti vprašaji zataknili ali so tu kakšne zgodovinske nejasnosti? Dejmo še 1x. Komu so zaprisegli domobranci? A je še vedno kej nejasno?

Nazadnje uredil SiriusB : 27.06.2008 ob 14:20.
Staro 27.06.2008, 14:34
Kal-El Uporabnik Kal-El ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Kal-El
Član od: May 2007
Sporočila: 158

kot je meni znano so se domobranci borili proti komunizmu in revoluciji, ki se je dogajala vzporedno z WW2 ... Zdej a so bli bolj na strani okupatorjev ali pa so bli nekaj zase me ne briga... Na vsaki strani so se dogajale svinjarije, tako pri partizanih, komunistih, domobrancih in okupatorjih, kot tudi pri zaveznikih, ki so takrt poslali nazaj ne vem koliko vagonov ljudi.

In ja kot je nekdo pametno ugotovil: zakaj nas morajo še po vseh teh letih posiljevati s temi povojnimi stvarmi, zakaj je to tako aktualno in zakaj ne morejo preko tega, ter gledati v prihodnost, ter zagotavljati znosno napredku podvrženo sedanjost???

Na ta vprašanja nimam odgovorov, inme nekako najbolj zanimajo...

se pravi: čas je da pozabite na tiste tstvari ki so se dogajale pred 6timi desetletji in več ter gledate naprej...

seveda je pa to le moje skromno mnenje...

in ne nazadnje: mene bolj kot polarizacija skrbi naslednje: totalna apatičnost mladine, kar se politike tiče... nadalje, slepo sledenje mladih le tistemu, kar poročajo mediji, se pravi ne razmišljajo s svojo glavo in se ne pozanimajo o stvareh še iz kakšnih drugih virov...

TO je bolj zaskrbljujoče, kot pa ukvarjanje s pol preteklo zgodovino... seveda je tudi to lemoje skromno mnenje...

pa upam, da nisem komu nehote kakšen žulj pohodil, ker to ni bil moj namen ...
Staro 27.06.2008, 14:43
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a Kal-El Prikaži sporočila
kot je meni znano so se domobranci borili proti komunizmu in revoluciji, ki se je dogajala vzporedno z WW2 ... Zdej a so bli bolj na strani okupatorjev ali pa so bli nekaj zase me ne briga... Na vsaki strani so se dogajale svinjarije, tako pri partizanih, komunistih, domobrancih in okupatorjih, kot tudi pri zaveznikih, ki so takrt poslali nazaj ne vem koliko vagonov ljudi.
To vseeno ne spremeni dejstva, da so domobranci bili podli izdajalci, ki so dokumentirano prisegli Hitlerju in sodelovali z nacisti pri njihovih zločinskih nakanah!
Staro 27.06.2008, 14:47
SiriusB Uporabnik SiriusB ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 23

Citat:
Zaprisega domobrancev: ”Prisegam pri Vsemogočnem Bogu, da bom zvest, hraber in svojim nadrejenim pokoren, da bom v skupnem boju z nemško oboroženo silo, stoječo pod poveljstvom vodje velike Nemčije, SS četami in policijo, proti banditom in komunizmu kakor tudi njegovim zaveznikom svoje dolžnosti vestno izpolnjeval za svojo slovensko domovino kot del svobodne Evrope. Za ta boj sem pripravljen žrtvovati tudi svoje življenje. Tako mi Bog pomagaj.”

Podrejeni nemškemu SS generalu Erwinu Rösenerju.

Ampak...

Citat:
In ja kot je nekdo pametno ugotovil: zakaj nas morajo še po vseh teh letih posiljevati s temi povojnimi stvarmi, zakaj je to tako aktualno in zakaj ne morejo preko tega, ter gledati v prihodnost, ter zagotavljati znosno napredku podvrženo sedanjost???

Na ta vprašanja nimam odgovorov, inme nekako najbolj zanimajo...

se pravi: čas je da pozabite na tiste tstvari ki so se dogajale pred 6timi desetletji in več ter gledate naprej...

seveda je pa to le moje skromno mnenje...

in ne nazadnje: mene bolj kot polarizacija skrbi naslednje: totalna apatičnost mladine, kar se politike tiče... nadalje, slepo sledenje mladih le tistemu, kar poročajo mediji, se pravi ne razmišljajo s svojo glavo in se ne pozanimajo o stvareh še iz kakšnih drugih virov...

TO je bolj zaskrbljujoče, kot pa ukvarjanje s pol preteklo zgodovino... seveda je tudi to lemoje skromno mnenje...

pa upam, da nisem komu nehote kakšen žulj pohodil, ker to ni bil moj namen ...
Aleluja!

Nazadnje uredil SiriusB : 27.06.2008 ob 14:53.
Staro 27.06.2008, 15:00
Kal-El Uporabnik Kal-El ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Kal-El
Član od: May 2007
Sporočila: 158

Ja poznam tole zaprisego, ki so jo dali... bi si pa upal trditi, da je bilo med domobranci, kot tudi partizani nekaj takih, ki se niso strinjali z voditelji, pa se niso upali upreti le-tem ker so bili v strahu za lastna življenja...

ok to je tudi vse kar mislim komentirat o teh pol preteklih oziroma preteklih dogodkih!

@SiriusB: jah tako pač je...mladina reče boli me qrac za politiko in pol ko jim rečeš: fantje in dekleta če se ne zanimate za politiko in dogajanje na tem odru, pol sami sebi škodujete, ker se bodo stvari slej ko prej tudi vas dotaknile... in pol naredijo tavelike oči in rečejo, a dej stari kaj bluziš tlele itak ne mormo kej, ... Kaj da ne, matr vola pozanimajte se o osnovah pojdite na referendume in volitve, oddajte svoj glas in pol kritizirajte ne pa da se vam ne da na referendum, čeprav je ******, in na volitve, ker itak ni nobenga pametnega za volt in podobno lahko slišiš... Dokler se folk ne bo začel zavedat, da vsak glas šteje, in tko naprej...
vse dotlej se ne bo kaj dosti spremenilo... Folk sploh ne ve, kako močno ''orožje so lahko volitve!!!! In da dejansko takrat sami, SAMI odločamo, kaj se bo dogajalo v naslednjih 4ih letih...

Ok sem se malo razpisal, upam da nisem kakšnemu na živc stopu...

lep dan
Kal-EL
Staro 27.06.2008, 21:19
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Ne vem no, kako je bilo z vami.......ampak pri meni je pri 18 letih bila politika nekje na zadnjem mestu mojega zanimanja........
Staro 27.06.2008, 22:14
humanist Uporabnik humanist ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce humanist
Član od: Apr 2008
Sporočila: 40

Ko prebiram te vaše komentarje o politični polarizaciji me je kar malce strah, saj če bi prišlo spet do kakšne krizne situacije, bi se zgodovina najbrž ponovila. Ne vem, kdo vas tako vzgaja, da tako sovražite ljudi, ki drugače mislijo in imajo drugačna mnenja o naši zgodovini. Zgodovinska dejstva o 2. svetovni vojni so znana in jih ni mogoče spremeniti, pa če se nekateri še tako trudijo. Napake so bile na eni strani, kakor na drugi in ni jih mogoče popraviti, še posebej ne z vpodbujanjem sovraštva. Vse dosedanje sprave so še bolj razdelile ljudi in niso nikomur koristile, razen našim politikantom. Moja stran je tista, ki mi bo nudila boljše življenje, socialne pravice zgrajene na solidarnosti in društvo, ki bo temeljilo na
prijateljstvu, druženju, spoštovanju.
Mogoče, bi bilo dobro, da člani foruma napišejo podatek o svoji starosti, da bi človek vedel, če se sploh splača z nekom debatirati. Mladi ne bi smeli biti obremenjeni s preteklostjo, ker tega niso doživeli.
Staro 27.06.2008, 22:16
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a humanist Prikaži sporočila
Ko prebiram te vaše komentarje o politični polarizaciji me je kar malce strah, saj če bi prišlo spet do kakšne krizne situacije, bi se zgodovina najbrž ponovila. Ne vem, kdo vas tako vzgaja, da tako sovražite ljudi, ki drugače mislijo in imajo drugačna mnenja o naši zgodovini. Zgodovinska dejstva o 2. svetovni vojni so znana in jih ni mogoče spremeniti, pa če se nekateri še tako trudijo. Napake so bile na eni strani, kakor na drugi in ni jih mogoče popraviti, še posebej ne z vpodbujanjem sovraštva. Vse dosedanje sprave so še bolj razdelile ljudi in niso nikomur koristile, razen našim politikantom. Moja stran je tista, ki mi bo nudila boljše življenje, socialne pravice zgrajene na solidarnosti in društvo, ki bo temeljilo na
prijateljstvu, druženju, spoštovanju.
Mogoče, bi bilo dobro, da člani foruma napišejo podatek o svoji starosti, da bi človek vedel, če se sploh splača z nekom debatirati. Mladi ne bi smeli biti obremenjeni s preteklostjo, ker tega niso doživeli.
Dober post. Največji problem je v tem, ker nekaterim koristi to, če je narod razdvojen zaradi dogodkov iz preteklosti, ker na tak način odvračajo narodovo pozornost z dosti pomembnejših problemov, ki jih trenutno imamo. Vrži narodu kost, da se bo kregal o dogodkih izpred 60 ali več let in ga s tem zamoti, da boš lahko v miru delal nekatere stvari, ki jih sicer ne bi mogel. To je recept današnjih oblastnikov!
Staro 27.06.2008, 23:02
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

In že leta in leta se hudičevo dobro obnese. Žal

Značke
mladih, polarizacija, politična

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Politična izraba neodvisne institucije biz Slovenija 1 21.12.2007 12:01
Politična opredeljenost miss K.Ritika Religija in filozofija 12 12.07.2006 20:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:13.