Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 22.11.2008, 02:45
fr7pu2af9b Uporabnik fr7pu2af9b ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 26
Privzeto Uporabnisko ime za sioltv pri optiki?

Starsi so dobili trio paket + siol kabelska. Imajo tudi en komunikator, kjer zaenkrat dela tudi stari vmesnik.

Na tehniko se popolnoma nic ne spoznata, tako da sta me samo debelo gledala, ko sem ju vprasal, kje so dokumenti z uporabniskimi podatki. Mojstri so prisli, naredili napeljavo, nastavili opremo, ostala jim je samo pogodba. Nobenih drugih podatkov.

Najprej sem mislil, da je treba tudi za net imeti kaksno uporabnisko ime (tako kot pri adsl - sam imam ADSL in poznam tisti nacin priklopa) pa sem se ocitno zmotil - net dela kar tako, da vtaknes v modem kabel in nastimas DHCP. Glede na IP naslov je v modemu enablan nekaksen router - saj je IP, ki ga DHCP dodeli PCju v rangu 192.168.x.y. Tako da za to ne rabita uporabniskega imena.

Se pravi, zaenkrat jima vse dela, ampak ce siol ukine navadni vmesnik, bo sagem ratal obtezilnik za papir, ker se brez uporabniskih podatkov - kolikor vem - ne mores registrirati za vmesnik plus? Tudi na Siol support verjetno ne bosta mogla vprasati, ce niti svojega uporabniskega imena ne vesta?

Skratka, kam naj se obrneta za te podatke? Vse skupaj se mi zdi ekstremno neumno, a pri optiki zadeva kar dela brez avtentikacije ali pa so pametni mojstri kam v modem/router vpisali podatke in vrgli papir stran??!

Ali pa je optika res zastavljena tako da ni nobenega usernamea in passworda za nobeno storitev, tudi za plus vmesnik ne? Kako se potem registriras za email naslove in ostale storitve pri katerih siol hoce uporabnisko ime?
Odgovorite s citatom
Staro 22.11.2008, 12:54
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019
Privzeto Re: Uporabnisko ime za sioltv pri optiki?

tako kot pri adslju in vdslju tudi pri optiki potrebujete uporabniško ime in geslo za povezavo na internet.
če vaši starši teh podatkov ne vedo, naj iz domače telefonske pokličejo na 080 1000 (svetujem da to namesto njih naredite vi) pa vam bodo sporočili podatke.

ko boste klicali kličite z lokacije pri starših(telefonska številka!!)
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
ime, optiki, sioltv, uporabnisko

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
razlika SIOLtv IN SIOLtv+ mmorgan SiOL TV 14 29.05.2008 14:54
siolTV na optiki Ed004 SiOL TV 18 03.02.2008 13:38
Wireless moti SiolTV? bejli Tehnična pomoč 11 31.12.2007 16:15
Sprememba hitrosti na optiki? tumbo O storitvah 8 15.11.2007 07:39
Težave s SiolTV simon123 SiOL TV 13 10.09.2006 11:02

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:45.