Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 01.05.2009, 23:03
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329
Privzeto Re: Plačevanje stanovanjskih položnic

zakaj ne bi bilo uslišano? a si probal ...
Staro 06.05.2009, 09:04
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

hm, tudi jaz nekako dvomim, da lahko kar sam "prevališ" položnice na drugo ime... če nič drugega, verjetno potrebuješ soglasje novega naslovnika. sicer bi kdorkoli lahko šel in svoje položnice prenaslovil na koga drugega. ne vem, samo zdi se mi tako.
Staro 06.05.2009, 09:35
maajde Uporabnik maajde ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce maajde
Član od: Nov 2005
Sporočila: 192

Poznam primer ko mož in žena z otroci, živita v istem stanovanju in vsak od njiju dobi položnico za rtv, telefon, kar pa se tiče drugih stanovanjskih stroškov jih pa plačujeta vsak pol po dogovoru. Poštni nabiralnik pa imata vsak svoj. Celo stanovanje je narejeno kot da živijo najemniki v njem, s souporabo kuhinje in kopalnice, ter hodnikom. Vse je dogovvorjeno in klapa.
Drugače pa sam ne bi mogel živeti v takem stanju, moje mnjenje bent je da si se z svojo gospo preveč razšel, si v svojem življenju mogoče oba skupaj nista dajala veliko pozornosti. Ne da bi te obsojal, sam imam drugačne težave (njeni starši) toda z ženo se razumeva, kar se tiče družinskega najinega življenja zelo dobro. Družina je svetinja in ko bomo to vsi razumeli, ne bo nikakršnih družinskih ločitev in nasprotovanj. Želim ti srečo, da bosta s svojo gospo uredila problem brez večjih težav.
Moj nasvet pelji svojo gospo kam na večerjo, na oddih (samo vidva) na kakšen prijeten kraj, kupi kakšno rožo, bonboniero, skratka pogovori se na zelo lep način, če je treba tudi malce se prepogni, boš videl da boš veliko dosegel. Samo v srce ji moraš stopiti. SREČNO.
Staro 07.05.2009, 08:35
Šmek Uporabnik Šmek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Šmek
Član od: Oct 2007
Sporočila: 177

Kakšna roža, kakšna bonboniera, bohtenimarad!

Osnovni problem je v sinu, ki glumi gljivo, zato ker ga mamica podpira. Bent, jaz bi najprej poskusil v smeri prenosa določenega dela stroškov na ženino ime. Magari po sodni poti, kjer bi se verjetno lahko skliceval ravno na deljeno lastništvo. Pozanimaj se pri odvetniku, kako so stroški urejeni pri solastništvu, saj verjetno obstaja kak hakeljc, s katerim se lahko dolži tudi solastnika.
Če pa to ne bi uspelo, pa je naslednja pot (sicer zelo travmatična) tožba sina. V smislu, da svoj del obveznosti ni izpolnjeval (nekončanje šole) in ga glede na starost lahko mirno izseliš. vendar se je potrebno zavedat, da s tem korakom izgubiš sina za vedno. Samo ti pa veš, če si tak korak lahko (emocionalno) privoščiš.
Staro 07.05.2009, 08:48
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037

ne more ga izselit
Staro 07.05.2009, 09:12
Pripravnik

Ja. Sem se pozanimal in imaš prav, Pinky. Glede na to, da žena kot solastnik ne soglaša.
Staro 07.05.2009, 14:25
maajde Uporabnik maajde ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce maajde
Član od: Nov 2005
Sporočila: 192

Ja Šmek pa tvoje je najbolje da vzame nož in oba potamani. Če bi se ljudje več pogovarjali, bi bilo veli,o manj težav. Vsako( no skoraj) oz. vsakega človeka se da prepričati, če so tvoji argumenti dobri. Če je to dobro za vse. Upam da me razumeš.
Staro 07.05.2009, 16:22
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a Lencka Prikaži sporočila
hm, tudi jaz nekako dvomim, da lahko kar sam "prevališ" položnice na drugo ime... če nič drugega, verjetno potrebuješ soglasje novega naslovnika. sicer bi kdorkoli lahko šel in svoje položnice prenaslovil na koga drugega. ne vem, samo zdi se mi tako.
jaz sem 3 leta nazaj z darilno pogodbo zadeve uredila brez soglasja partnerja ...
je pač treba malo več hoditi naokoli in imeti papir, da sta solastnika ...

sicer pa se da darilna pogodba spodbijati .. le treba je dvigniti rit in narediti ...

drugače pa, babi jasno in glasno povedati, da so se stvari spremenile ... in da se bo selila on ali mulc ... potem pa na delo ...
bo pa treba potrkati na nekaj vrat ,,,
Staro 07.05.2009, 17:48
Pripravnik

Citat:
Objavil-a maajde Prikaži sporočila
Ja Šmek pa tvoje je najbolje da vzame nož in oba potamani. Če bi se ljudje več pogovarjali, bi bilo veli,o manj težav. Vsako( no skoraj) oz. vsakega človeka se da prepričati, če so tvoji argumenti dobri. Če je to dobro za vse. Upam da me razumeš.

Ma ja. Kje si videl kakšno napaljevanje k fizičnemu nasilju? Gre za to, da je iz postov mogoče razbrati, da so v opcijah samo še skrajni ukrepi. V mejah pravno dovoljenega, seveda.
Če je mamica preveč zaščitniška do sinčka, je potrebno stvar poštimat tako, da to zaščitništvo ne obremenjuje tudi takih, ki tega ne odobravajo. Navsezadnje je logično. Kaj, bo smrkavec večno na grbi mame? Kaj pa, ko mame ne bo več?
Staro 07.05.2009, 19:27
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

Citat:
Objavil-a pinky Prikaži sporočila
ne more ga izselit
kdo to pravi ?
zakon ?
kje piše,da so starši dolžni skrbet za otroka do 100.rojstnega dneva ?

Značke
plaČevanje, položnic, stanovanjskih

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Stroški položnic jaja3 Dom in družina 8 14.01.2008 23:10
elektronsko plačevanje, varnost, particija diska! mao Računalništvo in internet 30 27.12.2007 12:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:46.