Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 07.06.2009, 02:44
bent Uporabnik bent ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2009
Sporočila: 11
Privzeto Re: Plačevanje stanovanjskih položnic

Če se hočete pogovarjati, pa pojdite v Trebnje h Kralju(cigani so spremenili priimek lažje kot ime) na Pavlinov hrib in se boste v marsikaj prepričali!
Staro 19.06.2009, 23:00
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

No dej že napiš kaj si se odločil. Ali le razpravljati ali scagati in nadaljevati po starem, oziroma narediti kaj konkretnega? Kot prvi zapis nas zanima tudi odločitev!
Staro 21.06.2009, 21:26
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

Citat:
Objavil-a bent Prikaži sporočila
Ne ne ne, Vsemogočni, ni nikakršnja zafrkancija, vse preveč je vse resno. Prav danes mi je prišlo marsikaj na misel, ko sem držal nož v rokah in rezal kruh, čeprav nisem imel nobene možnosti, ampak bil je preblisk. Pač sem moral stoje jesti, ker že njen sin igra cele dneve poker na netu v jedilnici za mizo. Tako je to vsemogočni! Saj boš slišal in prebral! Enostavno sem po vsem tem kar sem že prej napisal, njihov ujetnik. Samo bojim se, ko nebo tako kot pred časom, ko sem prišel zvečer domov, ona je vpila name, in ko sem ji rekel da naj bo tiho, je vzela metlo in jo zlomila na mojem hrbtu, potem pa poklicala policijo, in so me odpeljali. Ja tako je bilo, tudi takrat, ko je prišla iz žurke ob šestih zjutraj diomov, pijana ko je pridelala hčerko?Veš, tako je to in razumem da ne razumeš.
Pa ne da mate v jedilnici samo en stol?
Staro 21.06.2009, 23:25
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

pred časom sem mu ponudila pomoč strokovnjaka za simbolično ceno ... pa ni niti odgovoril ...
potem sem napisala, kako sem sama uredila določene zadeve podobne njegovim ... pa brez reakcije ...

vsak njegov je post je samo žalostinka v stilu "jaz žrtev" ...

bent je tip, ki rabi ... ali strokovno pomoč, ker je žrtev nasilja in nezmožen sam narediti karkoli, ker ga je treba dobesedno voditi za roko ... pa to niti najmanj ni smešno, vse ženske - žrtve nasilja se obnašajo na tak način ...

ali pa pač samo nekdo, ki mu odgovoarja tako kot je in bo samo vsake toliko malo pojokal na forumih ...
ker toliko dobrih nasvetov, kot jih dobil, bo težko brezplačno našel kjerkoli drugje ...

druga zgodba pa je ... da se človek pač odseli ... neha plačevati položnice ... še prej pa babo ornk natreska čez gobec ...
Staro 24.06.2009, 08:45
Matej07 Uporabnik Matej07 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 5

No še en moj primer izhajam iz številčne družine, nas je trenutno v hiši 8 odraslih in dva otroka, imamo doma kmetijo veliko cca 50 ha in dela je vedno za vse ljudi DOVOLJ seveda, če dela na tej kemtiji samo 3 odrasli je dela preveč za te ljudi.
Jaz sem star frišnih 23 let in moram vedno pomagati doma in vozt starša k zdravniku, ampak ne to neko občasno pomoč na kmetiji, ampak kar lepo vsak dan.
Potem pa še sam k hodm na šiht
Lastnik te kmetije ne bom, ampak z veseljem pomagam, poleg tega vsak mesec starši dobijo 110 evrov državne pomoči seveda zaradi mene.
Hočem sam to povedat, da si ti osebno mal preveč popustljiv, stroške bi si morali delti sploh pa tvoj sin, če nič ne prispeva ne vem zakaj se ne dogovriš z njim, da da vsak mesec nekaj vsaj kakših 50 evrov, čeprav je to premal.
Jaz ti povem, da se že od svojega 16 leta naprej bi lahko samostojno živel.
Od pospravljanja do kuhanja do vsezga mogočga lahko to naredim brez tuje pomoči.

Vedno si moramo pomagat MED SEBOJ
Staro 24.06.2009, 08:49
Novinec

Citat:
Ne ne ne, Vsemogočni, ni nikakršnja zafrkancija, vse preveč je vse resno. Prav danes mi je prišlo marsikaj na misel, ko sem držal nož v rokah in rezal kruh, čeprav nisem imel nobene možnosti, ampak bil je preblisk. Pač sem moral stoje jesti, ker že njen sin igra cele dneve poker na netu v jedilnici za mizo. Tako je to vsemogočni! Saj boš slišal in prebral! Enostavno sem po vsem tem kar sem že prej napisal, njihov ujetnik. Samo bojim se, ko nebo tako kot pred časom, ko sem prišel zvečer domov, ona je vpila name, in ko sem ji rekel da naj bo tiho, je vzela metlo in jo zlomila na mojem hrbtu, potem pa poklicala policijo, in so me odpeljali. Ja tako je bilo, tudi takrat, ko je prišla iz žurke ob šestih zjutraj diomov, pijana ko je pridelala hčerko?Veš, tako je to in razumem da ne razumeš.
Ti se vrjetno ločuješ.

NO sej z mojima staršema je podobno samo, d aje oče pijanec skor vsak dan lait pa sta se tud hotla pri moji starosti okoli 10 let ločit.

Bo šele zanimivo, ko bo tvoj sin tele poste prebiral bo še isti dan šel.

Jaz bi že zdavnaj šel od doma smao težava je, ker nebi imel zadosti financ.
recmo imam okoli 600 evrov na mesec.
Staro 24.06.2009, 22:31
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Če to doživljaš, po moji logiki (res je lahko nerealna, ker jo ne doživljam) tebi tako paše. Kajti vsak normalen in razumen človek bi pobral šila in kopita in odšel v neko garsonjero ali drugo stanovanje, ter živel normalno naprej, brez obremenitev in pod.***,avanja s strani domačih. Če je to tako, potem pač niso domači, ampak neka goalzen, vprašanje pa je, zakaj so postali taki

Bolje kot biti zaničevan in premišlejvati kaj narediti, se je potrebno odstraniti in zaživeti lepše življenje. In kaj je lepšega kot biti sam Ne odgovarjaš nikomur, ni se ti potrebno podrejati nikomur, delaš kar ti pač pade na pamet itd.

Življenje v dvoje je življenje kompromisov. Nikdar in nikoli ne more le eden uveljavljati le svoje zahteve in potrebe, ter te drugemu negirati. Če se tega ne da uskladiti, je potrebno oditi na svoje. Vsekakor boljše in bolj zdravo, kot narediti neumnost, ter biti ostanek življenja zaprt v neki sobici kot ptič ali pes v kletki.

Komurkoli se pač ne izide življenje v dvoje, naj se ne spušča v traparije, temveč se odloči in začne živeti na svoje. To je relaksacija in življenje po lastni potrebi in presoji. Seveda, kdo to zmore in hoče Če se pač nekdo vda in misli, da ne sme biti svoboden in sam svoj gospodar, temveč ga mora vedno nekdo rihtati, potem je to druga pesem. Je pa to samoodločitev posameznika. Veliko je samskih ljudi, ki jim ne manjka prav nič, enako nas je veliko, ki živimo v družini, vendar se zavedamo, da če ni strpnosti in medsebojnega spoštovanja, se to ne bi obneslo. In če se ne obnese ni nobena tragika, temveč je potrebno zaživeti na novo, bolj svobodno in po svojih potrebah. To pa lahko uresničiš le na ta način, da ostaneš nevezan, sam s seboj in živiš kot paše tebi, brez obremenitev kako se prilagajati skupnemu življenju.
Povdarjam še enkrat, skupno življenje dveh ali družine, je življenje kompromisov. Kako so te sposobni reševati med seboj, je odraz življenja, zadovoljivo ali trpeče. In, če je trpeče in netolerantno je to možno rešiti le na en način, da gre vsak na svoje in živi po lastnih željah in potrebah. Vse ostalo je trpinčenje sebe in ostalih, pa se tega zavedati ali ne.
Staro 25.06.2009, 01:03
Novinec

Sam meni še vedno ni jasnno, da sam VSE plačuješ od hrane do položnic skrtka vse stroške nosiš za skupaj 4 ljudi. Si ne predstavljam.
Si je treba pomagat med seboj nekaj on nekaj ti nekaj tretji .....ČIMPREJ ZA MIZO IN SE POGOVORT
Recimo pri nas je tako, da ima vsak svoj gnar. Cuje pa svoje položnice si plačuje vsak sam, hrana tud nekako, položnice nosi delno nosilec nepremičnine, delno drugi (voda, elektrika, .....), ampak nosilec nepremičnie ima dost tuje pomoči, kot sorodniki in s skupnimi mučmi gre vse tako kot mora.

Avtor:
Res, če si vse tako napisal, kot je res ti svetujem, da se usedet skupaj in se dogovorite.

Značke
plaČevanje, položnic, stanovanjskih

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Stroški položnic jaja3 Dom in družina 8 14.01.2008 23:10
elektronsko plačevanje, varnost, particija diska! mao Računalništvo in internet 30 27.12.2007 12:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:59.