Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 27.10.2009, 22:11
k01net Uporabnik k01net ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2009
Sporočila: 3
Privzeto SIOL nekdaj in danes

Pozdravljeni!

Znanec je v letu 2005 pri podjetu Siol sklenil pogodbo za internet solo. V pogodbi je navedeno, da postane po nekem obdobju odplačevanja, komunikacijska oprema - modem Sagem last naročnika. Od leta 2005 do danes je modem že pre-preplačan in naj bi bil last naročnika.?
Modem sicer "ne" povzroča težav, vendar ga je potrebno velikokrat iključiti iz omrežja in ponovno priključiti, da se vzpostavi. Z tem so "tolažili" na 0801000, pravega vzroka pa ni nihče ugotavljal razen, da v kolikor modem "kakorkoli" pregori ali podobno nima siol "žal" nič pri tem. Normalen uporabnik se pač privadi, da mora pred uporabo interneta mnogokrat ponovno zagnati modem...
Sedaj pa dilema? Družina tega znanca mi je postavila vprašanje ali bi oni lahko naročili novi siol Trio/duo. Seveda, sem jim odvrnil in poklicali so 0808000. Operaterka je dejala, da ni ovir, da modem je že itak OK (!) in, da nas bodo pred montažo poklicali.
V tem pa se mi je postavilo vprašanje, kako bo sploh ta novi trio funkcioniral, če je potrebno vendar tolikokrat resetirati modem?! Operaterka je odvrnila, da se bo pač prijavilo motnjo!
V našem regijskem centru so nam za to svetovali, da bi staro pogodbo prekinili in naredili novo, ki bi omogočila tudi novi modem, vendar so še v isti sapi to odsvetovali češ, da bi s tem igubili točke zvestobe. Nakar smo ugotovili, da točk zvestobe na tem starem siol solu spoloh ni...
Torej, v kolikor ti ljudje želijo novi silo trio/duo, v čem je tak problem pri menjavi starega in nestabilnega modema z novim? (Ps: preverili smo ali morda nihajo signal ali napetost; NE NIHAJO )
Menim, da je najenostavneje pogodbo prekiniti in narediti novo. lahko pa tudi prekinejo pogodbo in odidejo k drugemu ponudniku
Prosimo za konkreten nasvet. S spoštovanjem.
Odgovorite s citatom
Staro 27.10.2009, 22:29
080 Nina Uporabnik 080 Nina ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2008
Sporočila: 329
Privzeto Re: SIOL nekdaj in danes

Tako je....
točke zvestobe se seštevajo pridobivajo glede na trajanje naročniškega razmerja. Pri vsakem paketu so točke zvestobe (razen pri dial up/klicnih dostopih). Dlje časa kot ste naročeni, več točk ste zbrali; več storitev kot imate naročenih, več imate tudi točk. Sama svetujem, da naredijo prehod na novo pogodbo/nadgradijo paket (obržijo iste podatke), saj jim bodo tako ostale točke zvestobe+če naročijo trio paket, saj vsaka storitev prinese dodatne točke. Več o programu zvestobe, kako se točke seštevajo, si lahko preberete na spodnji povezavi.
http://www.siol.net/akcije/program_zvestobe.aspx

Modem se da brez problema tudi zamenjati, če je le ta v okvari/slabo deluje.
Odkar je Telekom prevzel SiOL in so SiOL le še storitve, je modem last Telekoma (za stare pogodbe velja: modem se od stranke "odkupi" po neki simbolični ceni, ta pa preide v last Telekoma in ga ob okvari brezplačno zamenjamo).
Ob naročilu novega paketa ( iz Solo, v Duo, Trio) lahko stranka obdrži star modem, če le ta podpiral naročene storitve (na primer modem Sagem 3344 podpira internet, voip telefonijo in SiOL TV, medtem ko Iskratel modem Ganymede (uporabniki so ga včasih dobili v paketu Solo) ne podpira SiOL telefonije).

Nazadnje uredil 080 Nina : 27.10.2009 ob 22:32.
Odgovorite s citatom
Staro 28.10.2009, 22:33
Novinec

Hvala za vaš odziv.
Glede točk zvestobe pravite, da bi morale biti, torej jih od npr oktobra 2005 že nanese in se da to kako preveriti?
Stari in nezanesljivi modem naj bi telekom odkupoval po simbolični ceni!? in nato naj bi stranka še naprej uporabljala taisti stari in nezanesljivi modem ter bila tako večkrat nedosegljiva na svoj novi siol telefon... dokler se po vseh procedurah in nevem čem mogoče kdo usmili in zamenja stari modem z novim?
V čem je pa problem prekinitve stare siolove pogodbe in podpisa nove? (recimo da nas točke za enkrat ne zanimajo, saj niti niso edini kriterij, ki ga upoštevamo, pa tudi obstoječi e-naslov ne; v tem primeru nas zanima kakovost strojne opreme - modema).
Odgovorite s citatom
Staro 29.10.2009, 10:37
rakovec1 Uporabnik rakovec1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Naslov: ljubljana
Sporočila: 113

Modem se odkupi po simbolični ceni 5€, s tem pa dobite nov modem Sinope568+R2, ki ostane v lasti Telekoma in ga nato telekom v primeru okvare - tudi prenapetosti (strele) menja brezplačno.
Odgovorite s citatom
Staro 29.10.2009, 23:20
Novinec

Kot praviš ti rakovec1, bi si jaz res želel. Toda 080Nina pravi, da ta modem (sagem3344) zamenjajo šele, ko ga "odkupijo" in ugotovijo okvaro. Če pa je do sedaj ni bilo mogoče/možno, bo tudi kasneje kalvarija karkoli dopovedati in doseči. In v kolikor se najprej naroči nove storitve, bodo te redno motene, ker se obstoječi modem velikokrat ne odziva... in med tem npr siol telefon ne bo deloval. To pa ni sprejemljivo v nobenem primeru, ker če naročim nove storitve morajo te delovati takoj ne pa, da se bo šele ugotavljalo napake in klicarilo... Nevem kako je mogoče, da vztrajajo z odkupom moje nezanesljive opreme, katero bi mi ponovno ponudili oz. bi mi jo kar pustili naprej... meni se to zdi žalitev. Če bi jaz tako ravnal s svojimi strankami sem jih zapravil vse po vrsti! Halo.( V takem primeru pa raje kar zamenam ponudnika.)
Zato menim, da bi bilo najbolje obstoječe razmerje sklenjeno z nekdanjim Siol prekiniti in nato naročiti glanc na novo telekomov siol duo/trio z novo pripadajočo opremo, ki bo v telekomovi lasti in tudi ne bo dotrajana. Nato pa jim staro obstoječo opremo lahko tudi šenkam.
Ampak 080Nina ni sploh vrnila odgovora...
Odgovorite s citatom
Staro 30.10.2009, 07:40
vojteh Uporabnik vojteh ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce vojteh
Član od: Nov 2006
Sporočila: 94

Kliči večkrat da modem nagaja,pa ti ga bodo zamenjal.
Odgovorite s citatom
Staro 30.10.2009, 08:11
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450

k01net: modem precej hitro zamenjajo, samo prijavljat moraš napake. Naročnine pa ne prekinjat, ker bodo zgubil točke zvestobe, ki lahko prinesejo popust pri naročnini. Samo podpišejo naj aneks za nov paket pa je.

Glede odkupa modema je pa fora v tem, da ti ga za 5€ odkupijo in imaš potem možnost brezplačne zamenjave v primeru okvare. Če ti je ljubše ga pa imej in ob okvari sam kupi novega.
Odgovorite s citatom
Staro 31.10.2009, 19:49
FallenStudio Uporabnik FallenStudio ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce FallenStudio
Član od: Sep 2009
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 14

080 Nina je rekla, da je možnost, da se modem ( v tem primeru Sagem F@st ). In če se v takem primeru ugotovi, da je modem v okvari ( ali kak port, ali kaj drugega ) potem pošljejo tehnika, da ga menja. Je pa pri nekaterih uporabnikih tako, da je modem povsem v redu in stabilen in ga zato ni potrebno menjati.

Citiram:
Sritve morajo te delovati takoj ne pa, da se bo šele ugotavljalo napake in klicarilo... Nevem kako je mogoče, da vztrajajo z odkupom moje nezanesljive opreme, katero bi mi ponovno ponudili oz. bi mi jo kar pustili naprej... meni se to zdi žalitev.

Ko naročaš povej, da je modem v okvari in ti ga bodo menjali med samo menjavo paketa.
Garantiram.....
Odgovorite s citatom
Staro 01.11.2009, 00:01
sauperle Uporabnik sauperle ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2006
Sporočila: 87

Naj povem, da zadnje čase so postale siol storitve zelo nezaneljive,
izpostavil bom siol tv in telefonijo, kjer imam zadnje pol leta težave.
Včasih sem bil zadovoljen uporabnik trio paketa, kar pa danes nemorem reči,
saj imam nonstop težave.
Odgovorite s citatom
Staro 01.11.2009, 00:13
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450

Citat:
Objavil-a sauperle Prikaži sporočila
Naj povem, da zadnje čase so postale siol storitve zelo nezaneljive,
izpostavil bom siol tv in telefonijo, kjer imam zadnje pol leta težave.
Včasih sem bil zadovoljen uporabnik trio paketa, kar pa danes nemorem reči,
saj imam nonstop težave.
Kakšne težave?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
danes, nekdaj, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nove ponudbe in cene siol storitev MIKO O storitvah 109 13.06.2009 13:38
Padanje sinhronizacije modema po priključitvi Siol TV Petrov82 Tehnična pomoč 1 29.07.2008 22:57
SIOL TV in SIOL TV plus herzen SiOL TV 32 11.07.2008 11:54
SiOL TV Plus Lipa SiOL TV 1 28.04.2007 18:59

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:46.