Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 27.02.2011, 13:29
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752
Privzeto win7 sp1 in težave so že tu =)

No kot vemo je izšel SP1 za w7 in pri microsoftu žal ne gre brez težav karkoli se spravijo nardit, najbolj pa mi gre na jetra to, ko imajo neke avtomatske odpravljalnike težav itd., in je vse popolnoma neuporabno. No na prenosniku mi je "izginil" zvok in rdeč krogec čez zvočnik je kazal "no audio output device is installed" čeprav sem zamenjal "5" gonilnikov,.... No to težavo sem že odpravil, ne morem pa odpravit težave, ko hoče sp1 namestit na namizni računalnik kjer venomer javi napako trust_e_nosignature (0x800b0100).

Seveda sem poizkusil izklopiti antivirusni program in tudi resurse od antivirusa. ampak nič ne pomaga. Naj poudarim, da imam na obeh računalnikih nameščen licenčni win7pro.
Staro 27.02.2011, 14:55
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546
Privzeto Re: win7 sp1 in težave so že tu =)

http://www.restoreguard.com/p/0x-0x8...FRYv3wod7X1SBw

http://support.microsoft.com/kb/947821

Nazadnje uredil Slowhand : 27.02.2011 ob 15:03.
Staro 28.02.2011, 23:59
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Enako instaliran licenčni WIN7, ampak le na enem kompu. Včeraj instaliral SP1 za WIN7, brez opaženih težav, vse deluje normalno. Sem pa dal po instalaciji SP1 pregledat uprade in mi je pa našel še eno datoteko, tako, da sem kresnil še po tej in zaenkrat deluje vse.

Pa med nadgradnjo je bil vklopljen Security Essential, Malwarebyte in Comodo Firewall, ker po moje sploh ne vplivajo na nadgradnjo Winsew.
Staro 04.03.2011, 15:19
blogmen Uporabnik blogmen ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2011
Sporočila: 11

Resitev je Ubuntu. Ne vem zakaj se ljudje tako bojijo linuxa. So ze tako napredovali, da bi se znasli tudi tisti manj vesci. Primerni so za vse. Za pisarnisko rabo pa tudi sploh. Zastonj so, stabilnejsi, varnejsi ... samo malo se bi bilo treba spravit zraven. Tako pa ima folk sprane mozgane s tem MSjem in misli, da ne obstaja nic drugega ali pa, da je ostalo vse prevec komplicirano.

http://www.ubuntu.com/
Staro 04.03.2011, 18:12
Uporabnik

Citat:
Objavil-a blogmen Prikaži sporočila
Resitev je Ubuntu. Ne vem zakaj se ljudje tako bojijo linuxa. So ze tako napredovali, da bi se znasli tudi tisti manj vesci. Primerni so za vse. Za pisarnisko rabo pa tudi sploh. Zastonj so, stabilnejsi, varnejsi ... samo malo se bi bilo treba spravit zraven. Tako pa ima folk sprane mozgane s tem MSjem in misli, da ne obstaja nic drugega ali pa, da je ostalo vse prevec komplicirano.

http://www.ubuntu.com/
Rešitev ni noben ubuntu! Kot študent smeri informatika in tehnologije komuniciranja sem si izksusil linuxe.
In žal dokler pri linuxah nebo inštalacije na klik ("žal apt get install ne pride povosod v upoštev).
Katera "baba" pa se ti bo zafrkavala 2 uri z goglanjem, da ji bo uspelo namestit, neko aplikacijo??? Če lahko v winsah 3x klikne na next pa je to to,..
Mogoče bi bilo drugače, če bi linux bil v osnovi zmožen zaganjat *.exe datoteke.
Res, da se najdejo alternative za windows programovje, a po mojem mnenju noben GIMP ne bo nadomestil odličnega PSja itd,.....
Poleg tega tudi zlo glasni open office za osnovno uporabo mogoče pride v poštev, ko pa se začneš spuščat v kakšne makre in regularne izraze, pa vidiš, da je še totalka nerazvit in zbugan.

Torej kakšen ubuntu res pride v poštev, če imaš računalnik le za brskat po internetu, email in tipkanje v open officu,... Drugače pa naj linux kar lepo ostane razvijalcem programske opreme, oz. odličen je za serverje,...
Mene vsekakor ni prepričal v vsakodnevno splošno kot profesionalno rabo računalnika. Res pa je, da ima VELIKO prednost, da je brezplačen.

Drugače pa se sorry za offtopic... Vem, da tukaj govorimo o windowsah in SP1

Nazadnje uredil mckeky : 04.03.2011 ob 18:47.
Staro 04.03.2011, 18:15
Uporabnik

Mah prvo gre zgolj za finto programa, ki naj bi popravljal register (in seveda takoj po pregleu zahteva registracijo, da ti "popravi" racunalnik).
-drugace pa sem zgolj za test uporabil ne ravno "najbolj" legalen ključ. In seveda ni razlike,...

Drugo je pa ravno to kar sem govoril,... Ko da MS neke avotmatske popravke, pa ne javi nicesar uporabnega,...

Nazadnje uredil mckeky : 04.03.2011 ob 22:12.
Staro 04.03.2011, 22:42
Mojster

ups,tisti prvi link je pa nekak "not padu"
najbrž copy/paste z napačnega zavihka
je bla ena druga finta mišljena,sam poiskat jo je zdej mal problem

a ti je ratal zrihtat,da se ne mučim z iskanjem ?
Staro 05.03.2011, 01:33
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Slowhand Prikaži sporočila
ups,tisti prvi link je pa nekak "not padu"
najbrž copy/paste z napačnega zavihka
je bla ena druga finta mišljena,sam poiskat jo je zdej mal problem

a ti je ratal zrihtat,da se ne mučim z iskanjem ?
Ja, hvala za pomoč. Ni se mi dalo več ubadat z googlanjem, ker na nobenmu forumo (kjer je enaka tema za to težavo) niso dali neke fixne oz. konkretne rešitve, pa sem kar vstavil cd win7pro s katerega je bil namescen in izbral funkcijo "upgrade", da sem ga v bistvo "upgrejdal" z lastnim istim OS, pa so ostali programi namesceni in delujoči, le sistemske datoteke so se s starimi izvornimi zamenjale. Potem pa brez vmesnega updejta direkt SP1 iz datoteke, pa ga je namestilo.

Malo zamudno, a če vmes gledaš tv je čist vseeno
Staro 12.03.2011, 12:39
Uporabnik

Zdaj pa ta hudic noce it vec v stand by avtomatsko ,.... Ce ga sam das gre, po minutah pa noce.
Staro 15.03.2011, 00:40
Mojster

preveri uro v biosu in uro in časovni pas v winsih

ccleaner naj mal počisti po kompu in registru

počakaj naslednji SP ali pa namesti XP

Značke
sp1, težave, win7, že

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave SiOL TV po dveh letih brezhibnega delovanja bbenci2 SiOL TV 18 13.12.2010 20:32
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 07:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:01
Težave s SiOL TV vmesnikom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:00
SIOL TV in non-stop težave ??? Blond SiOL TV 22 17.05.2009 09:48

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:13.