Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 13.09.2014, 07:36
Schime Uporabnik Schime ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 765
Privzeto Re: Innbox v50u in v60u

Bom tukaj vprašal, da ne odpiram nove teme.
Imel sem probleme (oziroma jih še kar imam), da mi pade povezava a na modemu (V50u) mi še kar kaže, da je vse vredu. Gorijo vse zelene lučke. Ko resetiram se normalno postavi nazaj in deluje naprej. Včasih to naredi večkrat na dan, včasih pa je dalj časa ok. No modem so mi prav zaradi tega pred nekaj časa nadgradili in sedaj nimam dostopa do brezične povezave. Zgleda se je spremenilo geslo. Sedaj me zanima, če ima kdo informacijo kakšno je to novo geslo za wifi od modema.
Zanima me tudi, če je kdo imel podobne težave z modemom, da povezava pade a na modemu je vizuelno tako kot, da je vse ok. Drugače nimam problemov ne s TV ( dela brez kockanja) in internetom. Edino zadnje dni se mi tudi zdi, da imam upload nekje na polovici tistega kar sem že dosegal.

Vem, da se lahko povežem s kablom na modem, a bi raje tole zvedel če se da.
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2014, 08:50
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Geslo imaš na zadnji strani modema recimo INNBOX in ostale cifre ki so zraven.
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2014, 11:00
Schime Uporabnik Schime ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 765

Mislim sm pa res trd. Jaz sem pa vpisoval cifre brez INNBOX spredaj.
Hvala za info.

Sem pa opazil, da se je drastično znižala sinhornizacija. Iz 12/0,8 na 8,5/0,45. Bo treba mal se pozanimat kaj je narobe.
Odgovorite s citatom
Staro 13.09.2014, 15:33
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.599

Citat:
Objavil-a Schime Prikaži sporočila
Bom tukaj vprašal, da ne odpiram nove teme.
Imel sem probleme (oziroma jih še kar imam), da mi pade povezava a na modemu (V50u) mi še kar kaže, da je vse vredu. Gorijo vse zelene lučke. Ko resetiram se normalno postavi nazaj in deluje naprej. Včasih to naredi večkrat na dan, včasih pa je dalj časa ok. No modem so mi prav zaradi tega pred nekaj časa nadgradili in sedaj nimam dostopa do brezične povezave. Zgleda se je spremenilo geslo. Sedaj me zanima, če ima kdo informacijo kakšno je to novo geslo za wifi od modema.
Zanima me tudi, če je kdo imel podobne težave z modemom, da povezava pade a na modemu je vizuelno tako kot, da je vse ok. Drugače nimam problemov ne s TV ( dela brez kockanja) in internetom. Edino zadnje dni se mi tudi zdi, da imam upload nekje na polovici tistega kar sem že dosegal.

Vem, da se lahko povežem s kablom na modem, a bi raje tole zvedel če se da.

Pozdravljeni,

predlagam, da mi na ZS zapišete vaše uporabniško ime in ponovno opišete motnje s katerimi se srečujete, da lahko preverim delovanje modema in do kakšnih nihanj prihaja.

Lep pozdrav
Miha
Staro 14.09.2014, 19:24
koble Uporabnik koble ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce koble
Član od: Aug 2007
Sporočila: 434

Ja jaz imam tudi problem zadnje 3 mesece imamo doma nižji uplovd na liniji in sicer
Line Rate - Upstream (Kbps): 781
Line Rate - Downstream (Kbps): 23511

Včasih je bil nekaj vsaj 2-3 lete dvakrat višji blizu 3000Kbps
Se kar pozna da deluje bolj počasi nasploh brskanje po spletu gledanje posnetkov youtube itd... Recimo posnetke nalaga normalno samo je odzivni čas slabši zaradi prepočasnega uplovda .
Uporabniško je : koble
Modem pa je Innbox V50U
Zablokirajte samodejno sihronizacijo na uplovd pa nastavte na 3000kbs pa bo problem rešen .Če pa tega ne naredite pol pa to pomeni da nočete da je problem rešen . Hvala

Lp.

Nazadnje uredil koble : 14.09.2014 ob 19:31.
Odgovorite s citatom
Staro 14.09.2014, 20:08
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.057

Citat:
Objavil-a koble Prikaži sporočila
Ja jaz imam tudi problem zadnje 3 mesece imamo doma nižji uplovd na liniji in sicer
Line Rate - Upstream (Kbps): 781
Line Rate - Downstream (Kbps): 23511

Včasih je bil nekaj vsaj 2-3 lete dvakrat višji blizu 3000Kbps
Se kar pozna da deluje bolj počasi nasploh brskanje po spletu gledanje posnetkov youtube itd... Recimo posnetke nalaga normalno samo je odzivni čas slabši zaradi prepočasnega uplovda .
Uporabniško je : koble
Modem pa je Innbox V50U
Zablokirajte samodejno sihronizacijo na uplovd pa nastavte na 3000kbs pa bo problem rešen .Če pa tega ne naredite pol pa to pomeni da nočete da je problem rešen . Hvala

Lp.
To je naka težava na liniji do tebe. Podobno težavo sem imel jaz, če si sledil.
Meni so zrihtal v nulo ,še bolje kot samo težavo.

Predvidevam da imaš paket 20/5.

In ne ,upload ti ne morejo fiksno blokirat ,tako kot download.

Zdaj če imaš naročen upload do 5Mb ,ti nastavijo da se modem nastavi variabilno na stabilno sinhronizacijo glede na linijske parametre. Mislim da glede na snr.
Poizkusi večkrat resetirat modem in boš videl da se ti bo upload vsakič postavil malo drugače.
Nekaj je narobe na liniji in je to pač največji stabilni trenutni upload.

Ne bo druge kot da se obrneš na tehnično pomoč,in če ne bodo nič daljinsko odkrili bodo naročili meritve linije pri gvo da vidijo kje je težava na liniji.

lp Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 22.09.2014, 22:01
nejccar Uporabnik nejccar ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2007
Sporočila: 380

Zaradi podobnih težav jutri verjetno dobim GVOjevce, pa upam da mi kaj porihtajo. Kako to izmerijo oz. kako natančno najdejo izvor nihanj/napak.
Je možno, da bi se potem tudi modem bolje postavil če bodo kaj po omarici prevezali in podobno?

LP
Odgovorite s citatom
Staro 23.09.2014, 20:52
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.057

Citat:
Objavil-a nejccar Prikaži sporočila
Zaradi podobnih težav jutri verjetno dobim GVOjevce, pa upam da mi kaj porihtajo. Kako to izmerijo oz. kako natančno najdejo izvor nihanj/napak.
Je možno, da bi se potem tudi modem bolje postavil če bodo kaj po omarici prevezali in podobno?

LP
Začne se ponavadi tako pokliče na center da še oni enkrat preverijo kako njim kaže stanje linije. Hkrati malo pogledajo zgodovino napak in tudi sinhronizacije ki si jih v preteklosti dosegal. Da nebi sedaj razlagal kaj vse si že imel...Priklopi svoj tester in tu že tehnik dobi kar nekaj podatkov o tvoji liniji .Zdaj če bi slučajno v omarici bilo vse ok se prestavi do modema in na ta način preveri interno inštalacijo.
Če je do tu nekje vse ok in je težava še vedno potrjena gredo ponavadi do vsakega vmesnega spoja med tabo in centralo. Recimo na "telegrafnci" ,omaricah,....
In glede na parametre lepo vidi na katerem odseku pride do padca .
Zdaj pa ali je kakšen volk,fizične poškodbe kabla....
Je pa dejstvo da če napaka obstaja jo tudi zagotovo najdejo.Problem je če gre za splošno slabe ,dotrajane .....kable.Še nisem slišal da bi kje menjali kompletno traso bakrenih kablov.
lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
innbox, v50u, v60u

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Innbox V50U Home Gateway Sawyer Tehnična pomoč 4 17.12.2017 22:42
Tezave s telefonijo na modemu Innbox V50U janezpesec1 Tehnična pomoč 9 16.01.2014 12:36
Innbox V50U - internet - rdeča lučka doomed Tehnična pomoč 8 11.11.2013 15:47
Printer na Innbox V50U can Tehnična pomoč 11 30.10.2013 09:52
Innbox V50U Home Gateway koble O storitvah 1 05.04.2012 18:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:38.