Nazaj   Siol.net forumi > Zabava > Filmi

Filmi vse o filmih, DVD, video, kino ...

Orodja za teme
Staro 15.10.2007, 08:49
baksus Uporabnik baksus ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce baksus
Član od: Jan 2006
Sporočila: 39
Privzeto Oskarji 2008

Verjetno je že čas, da se odpre tudi ta tema...

Do danes še v letu 2007 nismo videli prav dosti dobrih filmov. Mnoga dobra imena še čakajo na pravi trenutek. Govora o kandidatih je že veliko, ostajajo pa tudi velika vprašanja (novi film Coppole, Redforda, Charlie Willson's War...). Tudi pri igralcih je možnosti veliko, saj letos ni tako sigurnih imen, kot sta to lani bila Whitaker in Mirrenova. Še posebej pa bo letos zanimivo pri tujejezičnih oskarjih, kjer kandidirajo res mnoga velika imena.

moje napovedi za naj film:
I'm Not There, There Will Be Blood, No Country for Old Men, Atonement, American Gangster.
Staro 15.10.2007, 10:14
iri Uporabnik iri ni prijavljen
Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce iri
Član od: Mar 2004
Naslov: barrel of a gun
Sporočila: 14.338
Privzeto Re: Oskarji 2008

Sezona predstavitev filmov za oskarje se je itak šele dobro začela, tako da nas pomoje čaka še kar nekaj filmov z velikimi ambicijami ...

Zaenkrat bi lahko kakšne morebitne napovedi omejila le z zmagovalci različnih festivalov ... Pennov Into the Wild, Lumetov Before the Devil Knows You're Dead, The Dead Girl Karen Moncrieff, Ang Lee lahko z Lust, Caution verjetno računa samo na tujejezično kategorijo pa še to ni nujno, ker je "preveč" ekspliciten, De Palma z Redacted (ob tokratnih oskarjih bomo očitno lahko opazovali, koliko si kej akademija upa izpostavljati filme s tematiko vojne v Iraku), The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, I'm Not There je pomoje že kar za zihr, da bo vsaj kakšno nominacijo pokasiral, potem je tu Gilroyev Michael Clayton, Elizabeth: The Golden Age Shekharja Kapurja (možna nominacija za Cate, ki itak ne more biti slaba?), braća Coen z No Country for Old Men, mogoče Cronenbergov Eastern Promises ... Atonement upam, da ne bo prišel v poštev. Me je strah, kako so zmasakrirali knjigo ...
Staro 15.10.2007, 12:00
baksus Uporabnik baksus ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce baksus
Član od: Jan 2006
Sporočila: 39

Mislim, da bo Lumetov film spadal v tisto kategorijo dobrih (in ne vrhunskih) roparskih filmov (The Score, Heist, Inside Man), ki pa pri akademiji nimajo možnosti. The Dead Girl je že verjetno prestari. De Palma je z Redacted tako že popušil pri vseh kritikih. Na žalost, pa bo Elizabetha sigurno nekje zgoraj. Ostalo pa je verjetno že sigurna stvar...
Staro 15.10.2007, 12:08
Moderator

ja, sem videla potem, da Redacted niti nima ne vem kakšnih spodobnih kritik ... nagrado za režijo je pa ipak pokasiral
Staro 15.10.2007, 16:11
D' Andre Uporabnik D' Andre ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 677

Tud js že nekej cajta čekiram, itak so na sceni sami stari osumljenci, k sreči pa je še dost cajta za kako presenečenje. K zgornjim filmom bi dodal še The Kite Runner, In the Valley of Elah in 3:10 To Yuma.
Na forumih se zaenkrat omenja predvsem tele igralce: Daniel Day Lewis (There Will Be Blood), Brad Pitt (Jesse James), Tommy Lee Jones (No Country For Old Men), Christian Bale (3:10 To Yuma), Viggo Mortensen (Eastern Promises), bejbe: Amy Adams (Enchanted), Julie Christie (Away From Her), Keira Knightley (Atonement), Marion Cotillard (La Vie En Rose) in celo Ellen Page (Juno), uno pokvarjeno tamalo iz filma Hard Candy. Neki omenjajo tudi Cate Blanchett, vendar je menda ne bodo še enkrat nominirali za itak precenjeno Elizabeto. Režija: v glavnem Coen, Cronenberg, Lee, Forster pa tudi Joe Wright za Atonement. Pri pa igralkah bodo pomojem še kje našli kako Jessico Tandy, da ne bo kdo slučajno pomislil, da gre za MTV Movie Awards.
Staro 15.10.2007, 17:12
Gonzo Uporabnik Gonzo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Gonzo
Član od: Jan 2007
Sporočila: 336

Lars and the Real Girl in pa Herzogov Rescue Dawn (če že ni film prestar) bi tudi mogoče znala odščipnit kakega oskarja (mogoče skriti favorit kot lani "sončna mis"). Drugače bi pa rad videl prvo nominacijo za Bejla.

Nazadnje uredil Gonzo : 15.10.2007 ob 17:15.
Staro 15.10.2007, 19:29
Moderator

Citat:
Objavil-a D' Andre Prikaži sporočila
bejbe: Amy Adams (Enchanted), Julie Christie (Away From Her), Keira Knightley (Atonement), Marion Cotillard (La Vie En Rose) in celo Ellen Page (Juno), uno pokvarjeno tamalo iz filma Hard Candy.
jst sem brala, da je Keira v Atonement bolj lesena
Staro 16.10.2007, 10:11
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Oskarji me ne zanimajo.Mogoče se sliši prepotentno, ampak tako je.Kaj pomeni Oskar?

Oskar pomeni, da je nek film (igralec...) všeč članom akaedmije, ki glasujejo.In to naj bo meni merilo..za kaj?

Pogosto mi je kakšen ameriški film, ki nima Osakarja, precej bolj všeč, kot Oskarjevci...tako da, na Oskarje ne dam veliko, niti mi niso merilo.
Staro 16.10.2007, 20:20
Moderator

ja ja, sej vsi poznamo oskarjevske paradokse in oksimorone in yada yada yada, ampak meni se resno ne ljubi več razglabljati o smiselnosti teh filmskih nagrad, ampak o dejanski temi - o prihodnjih oskarjih.
Staro 16.10.2007, 22:30
D' Andre Uporabnik D' Andre ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 677

Men pa so cool oskarji iz dveh razlogov: ker vsake kvatre zmaga igralec po mojem okusu in pa zato, ker z veseljem opazujem dolge nosove hehe.

Značke
2008, oskarji

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kanada ARMEDhodzic Potovanja 15 16.07.2010 16:47
Nogometne kvalifikacije za EP 2008 dadod Šport 328 02.12.2007 13:05
Oskarji 2007 & ostale nagrade D' Andre Filmi 267 03.03.2007 10:55
Oskarji 2006 zigamilek Filmi 435 27.03.2006 17:21

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:43.